Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Sentimente.

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Sentimente. la data de Mier Sept 29, 2010 5:43 pm

Larii.

Para-Mod
Para-Mod
deci asta e primul meu fic:
enjoy!

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Sentimente. la data de Joi Sept 30, 2010 4:14 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
păi, pune ceva, chiar sunt curioasă. )

><

Vezi profilul utilizatorului http://mywordskillpeople.blogspot.com

3 Re: Sentimente. la data de Vin Oct 01, 2010 1:44 am

Larii.

Para-Mod
Para-Mod

Introducere

Stau la geam si privesc cum ploua.
Fiecare strop de apa se laveste de geamul aburit de la atata caldura...
Imi indrept privirea spre semineul
in care lemnele ardeau cu o flacara mare care ,parca ma arede pe suflet ,
iar sentimentele remuscarii nu am intarziat sa apara...
Simteam ca era vina mea pentru tot ceea ce se intamplase.
Simteam ca as fi putus schimba multe daca eram acolo.
Dar oare chiar puteam?De ce s-a ajuns pana aici?
Stau de mult timp aici.
Gura mi-e uscata ,buzele fierbinti si ochii umezi... Plangeam ??

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

*nu am pus prima data nik pt ca am deschis topicul la informatica la sc ,k mie acasa ,nu imi mai apare butonul "New "
sorry.
nu e cine stie ce ,stiu si nu ma astept sa il citeasca cineva,dar lipsa de ocupatie...

4 Re: Sentimente. la data de Dum Oct 03, 2010 6:58 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
mie mi se pare destul de ineresanta.dar trebuie sa conturezi mai bine sentimele ,actiunea si personajele.ar fi fost bine sa ai o prefata,coperta si primul capitol mai lung.

5 Re: Sentimente. la data de Joi Oct 07, 2010 9:44 pm

Larii.

Para-Mod
Para-Mod
poi aia era doar Inceputul,o parte din inceput ,o sa urmeze capitolul I
Multumesc f mult ca mi-ai spus ,ca esti sincera .
continuarea inceputului :

Stau de mult timmp aici.Gura mi-e uscata.Buzele fierbinti si ochii umezi..Plangeam??
Sufeream.si nimanui nu-i pasa de asta.Nimini nu venise de atata timp sa ma intrebe "ce am " sau "de ce sunt in acea stare"nu neaparat pentru ca vroiam sa le spun ceea ce era cu mine pentru ca nu m-ar intelege ,ci doar sa vad daca le pasa...
Dar nu vine nimeni..Stau singura in camera goala ,mare ,trista ,ca si mine.Doar umbra era singura care statea in fata mea.ea auzea fiecare bataie a inimii ce se zbatea tot mai tare inauntrul meu.
Ma gandesc la tot.Imi este inca greu sa ma trezesc din amorteala care ma cuprinsese de ceva timp.
Vroiam sa plec ,dar nu aveam unde ,vroiam sa fug departe ,dar mi-era teama.mi-era teama de tot ceea ce ma inconjura .Ma izolasem!Mi-era teama de oameni ,prieteni falsi si practic de aproape tot ceea ce avea viata!

6 Re: Sentimente. la data de Vin Oct 08, 2010 3:12 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
îmi place ficul tău, dar ai grija pe la exprimare, sipe la tastare.
atunci cqnd postezi ficul, mai citeste-l odata să vezi dacă e scris bine.

câteva greşeli te tastare/exprimare. xD
Nimini nu venise
nimeni.
sa ma intrebe "ce am "
ori pui să mă întrebe ce am, ori pui să ma întrebe „ce ai?”
sau "de ce sunt in acea stare"
aceeaşi chestie ca mai sus. sau de ce sunt în acea stare ori „de ce eşti în acea stare?”

nu mi e lua in nume de rău, doar corectez. =3
astept next.

7 Re: Sentimente. la data de Sam Oct 09, 2010 1:56 am

Larii.

Para-Mod
Para-Mod
nu sunt un geniu la gramatica ,dar de acum voi fi mai atenta! )
multumes mult si tie ca esti sincera si in curand voi pune primul capitol..

8 Re: Sentimente. la data de Dum Oct 10, 2010 6:31 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
cu plăcere. sper doar sa nu te superi. sunt doar câteva sfaturi constructive. =3
ştiu că atunci când te grăbesti greşeşti, sau mai face şi wordu' câteva figuri si-ţi modifica [,] cuvintele. am trecut si eu prin asta. xd

9 Re: Sentimente. la data de Mar Oct 12, 2010 10:30 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
sunt in continuare in ceata.next'urile mai mari.si ai grija la exprimare si greselile de tastare.
so next

10 Re: Sentimente. la data de Joi Oct 21, 2010 9:10 pm

Larii.

Para-Mod
Para-Mod
Capitolul 1.- Labirintele Mintii
  • Mai adanc decat personalitatea mea, in mine este chiar gandul...El imi da bucuria de a treai, daca mai am nevoie de ea
...

Indiferenta acopera proportii din ce in ce mai mari.Nimanui nu ii pasa de nimic si de nimeni...Toti se asteapta ca tot timpul sa fii acelasi ,, copil perfect" care sa nu aiba nevoie de nimic si sa nu spuna niciodata nimic.Uneori consider ca ar fi fost mai bine daca nu existam..Dar m-am nascut,m-am nascut sa traiesc intr-o lume careia nu ii pasa chiar niciodata...
Incet,Incet, se facuse seara...Luna palida coboara alene o raza de lumina si in camera in care ma aflam eu, ca un fel de raza care vroia sa imi dea speranta sa pot merge mai departe...
Cuprinsa de o oboseala foarte mare, mi-am aplecat capul pe perina moale si am inchis ochii, crezand ca pot sa adorm.Ma inselasem.Gandurile navaleau asupra mea din toate ascunzisurile creierului, fara ca eu sa pot face ceva.
Singurele ganduri curate si nevinovate sunt legate de copilaria mea, de casa in care am crescut a carei imagini mi-a ramas intiparita in minte, imaginea persoanelor dragi care mai inconjurau cu atata dragoste, de sora mea, de parintii mei care faceu imposibilul posibil doar pentru ca mie sa nu imi lipseasca nimic,sa fie totul perfect.
Era primavara, cand totul era zugravit in culori calde si imbracat intr-o noua haina a veseliei.Acea veselie mare se gasea si in sulfetele acelora pe care, pana mai acum,i-am numit rude...Ma nascusem eu, Isabelle.Ma nascusem in casa unor oameni simpli care stiau sa faca viata frumoasa.Impreuna cu sora mea, Marry Ann petreceam mult timp.Ea devenise cae mai importanta persoana pentru mine.Am crescut .Am crescut impreuna.Eram diferite.Dar totodata ne asemanam.Cu toate ca era mai mare, ma iubea.Eram tot timpul Impreuna.

continuarea si poze cu personajele in curand!
*multumesc tuturor care mi-au dat sfaturi si sugestii!!

11 Re: Sentimente. la data de Vin Oct 22, 2010 12:05 am

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
ii :x. next.
îmi place cum descrii, şi cum sentimentele reies din ce descrii . totuşi ai grija pe la exprimare.
Dar m-am nascut,m-am nascut sa traiesc intr-o lume careia nu ii pasa chiar niciodata...
cred că îl locul virgulii, dintre m-am născut aratau şi se auzeau mai bine nişte puncte de suspensie. şi în legătură cu expresia „nu-i păsa chiar niciodată” mie-mi sună mai bine „nu-i păsa chiar deloc”. părerea mea. ??

.Ma nascusem eu, Isabelle.
mie una imi sună ciudat propoziţia asta. ??

perina
=> perna.
cae=> cea

Eram diferite.Dar totodata ne asemanam.
Eram diferite, dar totodată ne asemănam.

sper să nu te superi. sunt câteva pareri, sau greşeli care le-am descoperit. =(
şi te mai sfătuiesc ca după orice semn de punctuaţie să laşi spaţiu liber. arată mai bine, şi mai îngrijit.
aştept neeext :x. şi sper că n-a murit familia ei =(.
hugsss. >:d<

12 Re: Sentimente. la data de Lun Noi 15, 2010 1:45 am

Larii.

Para-Mod
Para-Mod
arhivat din motive personale.
Ari multumesc pentru sfaturi si corectari.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum