Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Super-special

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 4]

51 Re: Super-special la data de Mier Mai 26, 2010 3:42 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Aoleo!!Ce-ti face?Si ce-i face lui Chris?:-s
nu prea-mni place nextul asta. dar daca ii face ceva lui Chris sa stii ca-l omor in rpg:)).Nu ma intereseaza ca e bun sau nu mai stiu ce..in fine..astept next><.

Vezi profilul utilizatorului

52 Re: Super-special la data de Mier Mai 26, 2010 7:29 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Pe cine omori tu? Waldemar? In rpg?)
Sa o vad si p-asta...
Ca nu sti absolut nimic de Waldemar. Nu e bun absolut deloc.
Si aici si in rpg au sa devina personaje indispensabile vietii Waldei:P
Si nu mai dau detalii ca stric toate planurile.

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

53 Re: Super-special la data de Joi Mai 27, 2010 6:00 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Nu conteaza.oricum ce planuiesc acum in Rpg nu o sa0i placa ft mult Alexei, dar celorlalti o sa se bucure ca scapa de mine:|.
Astept next><.

54 Re: Super-special la data de Joi Mai 27, 2010 8:37 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Off:deci tu mananci bataieeee
Daca nu-mi lasi nr de tel intr-un pm te battttttt
Trebuie sa vb urgent cu tine....
Si daca iesi din RPG ma supar rau de tot pe tine...
Nu iesi din rpg si punct mare si rotund

55 Re: Super-special la data de Vin Mai 28, 2010 3:18 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
[sorry de dublu ]
Chapter 9: Sad story

Geanna si Joanna ma adusesera in apartamentul inchiriat. Nu mai stiam absolut nimic de la Wald, Chris, Loren sau Waldemar.
Tacerea ma ucidea. Stateam toate 3 uitandu-ne una la cealalalta, fara sa scoatem vreun sunet.
-Geanna, Joanna, spuneti ceva! Simt ca innebunesc daca mai stau in tacerea asta! De ce nu pot sa ma duc după ticalos?
-Ti-am mai spus, Walda. E prea periculos. In plus, crezi ca noi nu ne ingrijoram? E si Wald acolo. Vreau sa ma duc. Dar mi-a spus clar: nu ma vrea in pericol. Jo incerca sa ma convinga.
-E si Loren. Si e vorba de Chris care e in periocolul cel mai mare. Nu crezi ca mor de ingrijorare? A intervenit si Gee.
-Da, aveti motive sa fiti ingrijorate. Dar la mine nu va ganditi? Eu stiu de cate e capabil Waldemar. Si mai e vorba de fratele meu plus iubitul meu plus iubitul prietenei mele. Waldemar, sa te duci dracu’.
-Da’ care-i treaba cu tipul asta? Ce treaba are el? A intrebat Gee.
-Pai totul a inceput acum multi ani. Tin minte exact unde, cand si la ce ora. Eram in Japonia, Tokyo, in casa de vacanta din parcul central. Era o zi ploioasa. Simteam ca ploaia prevestea ceva rau. Si asa a fost. Exact pe 7 mai la ora 6 fix pm l-am cunoscut.
-Stai! Nu se poate! Nu se poate!
-Ce e Gee?
-Azi e 7 mai! Si fix la 6 l-au luat pe Chris!
-Nu se poate! Nu! Damit! Am uitat! Stiam eu ca am uitat ceva!
-De ce spui asta,Walda? M-a intrebat confuza Jo.
-In fiecare an rapeste pe cineva drag mie. In fiecare an pe 7 mai fix la 6:00 pm! Damit! Cum am putut sa-l pun in pericol pe Chris?!
-Dar de ce ii rapeste pe toti apropiatii tai? A intrebat Jo foarte speriata. Probabil pentru Wald.
-V-am spus. A venit in casa. Vroia sa vorbeasca cu tata. Venise cu inca un tip. Fratele lui mai mic. Ala a ramas pe holul de langa biroul tatei. Nu s-a dus cu Waldemar la tata. S-a dat la mine. Vroiam sa fiu politicoasa, plus ca arata destul de bine. Am incercat un mic filrt. Dar se parea ca dadusem peste un adevarat jerk. Holul era la eraj. Cand a vrut sa puna mana pe mine, l-am impins in balustrada. N-am stiut ca se va impiedica. Nu am stiut ca are sa cada. Lacrimile m-au napadit.
-Si Waldemar vrea razbunare? Dar ce legatura are asta cu rapirile si data aia?
-Vrea razbunare. Si ce legatura? Pai asa cum el a pierdut pe cineva drag lui, asa imi ia el mie cate o persoana la care tin. Uneori ma intreb cum de nu l-a luat si pe Wald. Am vazut-o pe Jo cum a tresarit la numele fratelui meu. Si ce a facut? Multe. Mi-a omorat rand pe rand, an de an cate o persoana la care tineam. Ba cate un iubit, ba cate un prieten apropiat.
Nu mai puteam sa fiu tare. Am inceput sa plang in hohote. Nu era de ajuns ca-i omorase pe ai mei? De ce trebuia sa-l rapeasca pe Chris? De ce pe el? Daca eu incepeam sa ma indragostesc de el, nu insemna ca trebuia Waldedracu’ sa-l rapeasca…

56 Re: Super-special la data de Vin Mai 28, 2010 5:00 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
Nu era de ajuns ca-i omorase pe ai mei? De ce trebuia sa-l rapeasca pe Chris? De ce pe el? Daca eu incepeam sa ma indragostesc de el, nu insemna ca trebuia Waldedracu’ sa-l rapeasca…

ce aiurea(ma refer la faptul ca ii rapeste pe cineva drag.in rest nu am nimic de comentat)
spor la scris!
next repede

Ultima editare efectuata de catre Issabell in Sam Mai 29, 2010 1:16 am, editata de 1 ori

57 Re: Super-special la data de Vin Mai 28, 2010 7:19 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Cum aiurea?;-s
Numele pocit? Sau ce?;-s
Vreau opinii. Ce am făcut bine, ce n-am făcut bine.
Daca e vreo fraza care n-a sunat bine, spuneți.
Vreau si critici negative. Alea sunt cele mai bune. Trebuie sa le vad si sa le indrept.

58 Re: Super-special la data de Sam Mai 29, 2010 12:43 am

Mie mi-a placut nextul asta!Chiar nu am nimic de comentat!
Ma seaca Waldemar!
Ce om jegos!Ii omorase pe parintii fetei si acum l-a rapit pe Chris!
Sper sa-l gaseasca cat mai repede pe Chris!
Next!

59 Re: Super-special la data de Sam Mai 29, 2010 1:37 am

Rebeka

Para-Loser
Para-Loser
imi place si imi plac si personajele :P

60 Re: Super-special la data de Sam Mai 29, 2010 7:42 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
sa il salveze careva pe Chris..si scuze ca iti spun..dar nu ti se parea prea saritot la ochi?Adica faza cu fratele lui Waldemar, pe care l-ai omorat aruncandu-l peste balustrada, sau ma rog...adica e exact opovestea Geannei.Cu Tonny si cu Dan.Bine..numai ca Dan nu a devenit criminal in serie..dar si el i-a omorat Gennanei persoane dragi.Sper ca nu te superi ca am zis ceva:">.
In rest imi place tot.astept next sa vad cum il salvezi pe Cris><.

61 Re: Super-special la data de Sam Mai 29, 2010 7:48 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Neah...
Ti se pare tie ca e ideea ta:))
Si in plus aici Gee a ta nu mai are dusmani si toate alea:P
Am scris fara sa ma gandesc la asta:D
Si in plus Tony parca era prieten sau ceva cu gee, asta doar era jerk rau.
Si cine a zis ceva ca-l salveaza pe Chris?>

62 Re: Super-special la data de Dum Mai 30, 2010 8:33 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Sorry de dublu
Capitolul asta se petrece in timp ce fetele se duc in apartament si vorbesc. E din perspectiva lui Wald. Sper sa va placa.

Chapter 10: Salvarea

Wald:
Ne-am luat după nemernic. Nu-mi venea sa cred ca-l ducea in vechea camera de tortura. Ma asteptam la ceva mai bun de la el. Vorbeam de Waldemar. Waldemar. Crudul si sadicul Waldemar.
Camera de tortura era alcatuita din cele mai sadice intrumente pe care le-am vazut vreodata: lanturi extrem de groase, scaune cu eletro-socuri, furtune cu apa sub presiune, instrumente care se foloseau la marcatul animalelor si multe alte grozavii.
După cum ma asteptam l-a dus intai in scaunul cu socuri. Trebuia intai sa scoata de la el legatura lui cu Walda si puterile pe care le detine. Chris a rezistat eroic. Nu a spus absolut nimic. A suferit in tacere. După al 30 soc, Waldemar s-a lasat pagubas, vrand sa scoata informatii de la el, nu sa-l omoare. Inca.
Stateam si priveam neputincioşi cum saracul Chris e torturat.
Au incercat apoi apa cu presiunea uriasa. Apa era extrem de rece. Stiam din experienta. Si eu lucrasem cu Waldemar. După 2 ore de dus cu apa aia, Chris era intr-o stare terifianta. Arata inspaimantator. Nu a spus absolut nimic. Nici nu s-a exteriorizat. Il admiram. Niciunul nu mai rezistase atat. Majoritatea se opreau la socul 15 sau daca nu, la jumatate de ora de baie.
Am gasit momentul pe care-l asteptam: după baie, Waldemar l-a lasat pe complicele lui sa-l lege de tavan pe Chris si sa-l cheme cand e gata. S-a chinuit inaptul vreo 15 minute sa-l lege, insa n-a reusit. Cand s-a dus sa cheme ajutorul lui Waldemar, am actionat. Am avut noroc cu puterea lui Loren. Ne-a ajutat enorm portalul lui. L-am luat pe dus pe Chris si am sters-o. Tocmai atunci iesea Waldemar.
-WALD WARD, AI SA MI-O PLATESTI NENOROCITULE…
Restul de injuraturi nu am apucat sa-l auzim, dar sigur a fost prezent.
Loren ne adusese intr-un spital. Minunat. Acum mai trebuia sa dam si explcatii. Sora-mea era asistenta!!! Da, stai, ca nimeni nu stia. Grozav.
Doctorul n-a cerut prea multe explicatii, doar strictul necesar. Adica ce a patit si actele. A fost simplu. Era in soc hipotermic. Deci dusul a fost foarte crezut. Si socurile, pai, pe alea le-am exclus. Erau prea ciudate. Si actele a fost simplu. Erau tiplate. Asa ca au rezistat.
Mi-era frica s-o anunt pe Walda, insa a trebuit. Isi facea griji si asa.
A venit intr-un suflet cu Geanna si Joanna. Jo avenit in bratele mele imediat cum m-a zarit. Am strans-o la piept, simtind-o in siguranta.
-Mi-am facut atatea griji pentru tine! Sa nu mai faci asta niciodata! M-a certat cu ochii inlacrimati.
Am imbratisat-o vreo 5 minute si pe urma m-am dus la Walda. Avea nevoie de mine acolo langa ea. Chris era inconstient. Si nici n-o lasau sa-l vada. Era groaznic pentru ea. Mai ales ca se invinovatea pentru astea.
-E bine. Va fi bine. Nu-ti face griji. Va fi bine.
Am luat-o in brate si incercam s-o calmez, insa lacrimile ii curgeau necontenit.
Walda, calmeaza-te. Fi tare. Ai fost pana acum. Fi in continuare. Pentru toti. Pentru tine.

63 Re: Super-special la data de Dum Mai 30, 2010 8:58 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Bai se face bine Chris,da ?
Si eu fac portale ?

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

64 Re: Super-special la data de Dum Mai 30, 2010 9:18 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Daaaaaa, faci portale.
Ca nu stiti voi ce puteri aveti in caietu meu>
Aici e doar asa...Mult prea mult rpg, insa sa cititi voi hieroglifele din caietu meu si sa va minunati
Si nu stiu ce pateste Chris...
Poate scapa, poate nu...

65 Re: Super-special la data de Lun Mai 31, 2010 4:05 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
bine ca au reusit sa scape de nebunul de Waldermar.
sper se se faca bine Chris
spor la scris!
next!

66 Re: Super-special la data de Lun Mai 31, 2010 2:53 pm

Mi-a placut super mult nextul din perspectiva lui Wald.
Bine ca au scapat de sadicul ala de Waldemar!
Ma enerveaza rau omul ala!
Sper ca Chris se face bine!
Next!

67 Re: Super-special la data de Lun Mai 31, 2010 5:36 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
baaaaaa.de nu il salvezi pe Chris te bat:)))
Imi e ca un frate..adica stai.ca nu mai e nimic ca in rpg.ma rog..astept next.si spune-mi..ce putere am eu?:>:>.
ily.spor la scris:*

68 Re: Super-special la data de Lun Mai 31, 2010 8:49 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Unde? aici sau in caiet?
Ca din cate imi aduc aminte esti singura care nu si-a schimbat puterile.
Adica da. Ai aceleasi puteri.
Chris are puteri si aici si acolo. Decat ca total diferite.
Aici Walda are niste puteri mai la fel ca-n rpg, in caiet are cu totul si cu totul alte puteri.
Si Loren. Da, in caiet are puteri necunoscute, si aici le are modificate.
Si Jo. Aici cred ca n-are puteri:P. Adica ma mai gandesc daca-i dau puteri sau nu. Ca si Wald aici n-are absolut nicio putere.:P
Si nu stiu ce va fi cu Chris.
Ca daca ma suparati, nu ma mai scriu nimic si va arat doar. Decat ca va inchipuiti voi in loc de Jennifer pe Walda.
Si next promit ca pun maine. Ca azi am scris la RPG de mi-a venit rau.

69 Re: Super-special la data de Lun Mai 31, 2010 9:51 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ba.mi-ai promis.
in fine.
oricum e ficul tau.deci poti face ce vrei. adica oricum vei face ce vrei:>.

70 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 2:28 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Un next mic si in ceata. E facut pe fuga. Revin curand cu ceva mai bine dezvoltat.
Chapter 11: Rapirea
Walda:
Nu mai vedeam nimic. Il vedeam numai pe EL cum sta inconstient. După dumnezeu stie cat, m-au lasat sa ma duc la EL.
Am stat si am asteptat langa EL sa se trezeasca. Vroiam din tot sufletul sa se trezeasca, sa ma ia in brate si sa-mi spuna ca e bine.
După cine stie cat, chiar s-a trezit. Primul cuvant pe care a incercat sa-l spuna a fost „Walda”. Asta a sadit in sufletul meu sentimente indescriptibile. Nu stiam cum sa exprim tot ce simteam. L-am luat in brate si-i tot sopteam ca-l iubesc. După un nici cinci minute, Wald cu o asistenta m-au scos de langa el. Wald cu Loren tot incercau sa ma convinga sa ma duc sa ma culc, ca e tarziu, ca-s obosita, insa au cedat ei, si s-au dus toti la culcare, lasandu-ma cu Geanna, care si ea a refuzat la fel de vehement.
Nu am putut sa inchid un singur ochi. Stateam si ma uitam in gol. Stiam ca o sa fie bine, insa ceva imi spunea ca daca va trece de asta, nu va mai trece mult si Waldemar va veni again si va face altceva ce ma va durea.
Geanna a adormit si l-am chemat pe Loren s-o duca in academie. Asa a facut. A dus-o sa doarma. Vroia sa ma ia si pe mine, insa am reusit sa-l conving ca aici mi-e mai bine.
Dimineata la prima ora m-au lasat sa intru la EL. Era treaz. L-am imbratisat, iar apoi EL m-a sarutat cum n-o mai facuse pana acum. Mult prea urgent, mult prea pasional.
M-am dezlipit cu greu de el. Insa n-am iesit din camera nicicând. Am ramas pe un scaun langa pat, tinandu-i mana.
[...]
După zile intregi in care n-am parasit spitalul nici macar o clipa, i-au dat in sfarsit drumul lui Chris.
L-am dus in apartamentul inchiriat. Nu avea sa stea in academia aia jegoasa. Nu. Va sta aici. Cu Wald. In siguranta.
L-am lasat sa doarma si eu am iesit in parcul academiei. Aveam nevoie de niste aer.
Cand m-am asezat pe bancuta de sub tei, cineva mi-a pus o batista la nas. Stiu doar ca mi s-a facut somn, apoi nimic….

71 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 3:27 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Nu-mi place!:}
Chris e vel mai bun prieten al Geannei, fratele ei. Adica asa il vede ea. si tu o faci atat de insensibila? A adormit pur si simpllu langa el, cand el era practic mort?:O.
astept sa vad ce se intampla:d.

72 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 3:48 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
a adormit pe banca?
imi place cum evolueaza relatia celor doi.
spor la scris.
next

73 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 3:49 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
BA NU A ADORMIT PE NANCA!!
banca*
hai ca turbez aici:))).

74 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 3:19 pm

Am ajuns si eu...
In sfarsit Chris s-a facut bine!
Cine a rapit-o pe Walda?Pe pariu ca e Waldemar!
Ma enerveaza omul ala!
Next!

75 Re: Super-special la data de Mar Iun 01, 2010 7:52 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Poate a adormit, poate nu...
Tot ce va pot spune e ca nu pot pune next pana vineri. Sorry.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum