Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Super-special

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 4]

26 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 7:27 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
pai tocmai ca sunt "sora" ta stiu ca mințiiiiiiiiiii
stiu ca si un copil de clasa a 2-a[ca sa stie sa scrie:))] poate face ce fac eu

retrag toate cuvintele...multumita?

Ultima editare efectuata de catre yad neerg in Mar Mai 18, 2010 8:18 pm, editata de 1 ori

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

27 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 7:31 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Ok.Nu mai vorbesc cu tine.

Later edit: sa zicem...

Ultima editare efectuata de catre Axelu. in Mar Mai 18, 2010 11:49 pm, editata de 1 ori

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

28 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 11:44 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Marii, daca tu chiar crezi ce spui, da-mi voie sa-ti spun ca esti proasta. Fara suparare.
dar scrii genial. Imi place cum descri.
Desi mi se pare ca pe mine si Lor ne-ai combinat prea repede:)).Desi astept nextul, cand Walda o sa ma ia la intrebari:d.Si poate asa..zici si tu ce s-a intamplat.
Si doamne...Chris e fenomenal.Il ador..doar e prietenul meu cel mai bun, corect?:>.Si.,.sii...tot cred ca e super devreme si ptr voi 2.
Ptr Numele lui Dumnezeu!!Va cunoasteti de o zi!!!.
A da..si cateva ore:)).
In fine..am incredere in fine;.
Astept nextul:>:>.

Vezi profilul utilizatorului

29 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 2:10 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
te hotarasti?
mai devreme ma certai ca l-am pognit, acum ca e devreme...
hotaraste-te...
si stai...ca inca Geanna nu e cu Loren> am zis doar ca i-am vazut impreuna la ora...
n-a zis nimeni ca e Geanna cu Loren>...

30 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 2:36 am

Timeea!

Para-Fan
Para-Fan
Fataaaaaa, hai ca stii ca scrii nemaipomenit! :>
Vezi poate nu ma bagi p'acolo! :-w )))
Da'i cu nextu' ;

31 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 2:44 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
imi place ca cei doi sunt impreuna.
romantic scena cu melodia sa zic asa
imi place cum scrii.
spor la scris!
next!

32 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 2:48 am

Am ajuns si eu....
Walda s-a sarutat cu Chris...in timpul orei.
Incepe sa il placa pe Chris si ador asta.
App nu te subestima.Scrii genial.
Hai cu nextul.

33 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 3:14 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Capitolul 6: News
Am stat si am povestit despre fiecare. Eu i-am spus doar o parte din istoria mea. Am exclus partile jenante pentru mine si pe cele care stiam ca sunt jenante si pentru el.
I-am spus ca ma nascusem in Florida, dar parintii mei s-au mutat in Tokyo cand aveam 2 ani. I-am mai povestit despre fratele meu, despre hobbyurile, pasiunile mele. Cam tot ce detestam i-am spus din start. Detestam cel mai mult la o persoana minciuna si mai ales ipocrizia. Pur si simplu de cele mai multe ori reactionam violent cand vedeam ipocrizie.
Mi-a povestit putin si despre trecutul lui. Mi-a spus putin despre prietenia sa cu Geanna si foarte putin despre familia sa. L-am interogat despre pasiuni, hobbyuri si despre tot ce-i placea si detesta.
Nici nu am realizat cand s-a facut seara. Am stat toata după-amiaza vorbind.
M-am scuzat si m-am dus in dormitor. Aratam ca dracu’. Parul era aiurea si tinuta venea pe mine ca pe gard. Nu-mi mai placea nimic. M-am tot invartit prin camera, incercand sa gasesc ceva cu care sa ma imbrac a doua zi. Nimic nu era destul de bun.
Cand toata camera era plina de hainele mele aruncate la intamplare, Geanna a intrat.
-Scuze. Dar nu gasesc nimic cu care sa ma imbrac. Am nevoie urgent de o sedinta de cumparaturi. Dar ce te aburesc eu cu problemele mele vestimentare? Te-am vazut azi cu Loren. Ceva? Am privit-o cu subinteles.
-A. Pai. Nu e ce crezi tu. Doar a stat cu mine la ora aia. Dar imi spui si mie ce e intre tine si prietenul meu cel mai bun?! Nu mi-ai spus nimic aseara si azi la ora te vad sarutandu-te cu el. Ceva e. Spune-mi totul!
-Pai, cand ne-ai vazut tu nu era nimic. M-a doar sarutat ca i-am mai dat o a doua sansa. Ca aseara am dat-o rau in bara amandoi. Doar după ce am iesit in parc am devenit iubita lui…Sau cel putin asa cred…
-Wow. La asta nu ma asteptam. O sa te intreb si prefer sa fi sincera. Si as aprecia asta. Il placi sau nu pe Chris? Sau e doar un fel de joc?
-E prea devreme. Nu e un joc. Il plac, insa nu stiu exact cat de mult. Intelegi ce zic? Daca da, imi raspunzi si mie la o intrebare? Ce simti tu pentru Loren?
-Cred ca da. Acelasi raspuns pot sa-ti dau si eu. Stiu ca nu e doar un moft, ca-l plac, doar ca nu stiu cat de mult.
-Wow. Avem multe in comun. Prevad o frumoasa prietenie. Imi place ca esti sincera. Si eu sunt la fel.
M-a ajutat si am gasit amandoua cate o tinuta pentru fiecare pentru a doua zi. Una care sa-l dea gata pe Loren si una care sa-l provoace pe Chris.
Am adormit fara vise.
Dimineata m-a m sculat ca de obicei. M-am imbracat si m-am carat la cursuri. Am avut noroc. Toate cursurile le-am avut cu Geanna. Nu a stat cu mine in banca, ci cu Loren, desigur. Insa am putut s-o incurajez subtil mai mereu.
Cand am terminat orele am primit un mesaj de le Wald:
Surioaro ne vedem in apartamentul pe care l-am inchiriat in 15 minute. Am sa-ti prezint pe cineva. O sa-ti placa. Wald.
Oare cu cine vrea sa-mi faca cunostinta si mai ales de ce e inca aici?!

34 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 3:29 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
o noua cucerire a lui Wald? :>
abia astept sa vad cine este.
imi place ca Walda simte ceva pentru Chris.sper ca si relatia lui Geanna cu Loren sa evolueze.
spor la scris!
next!

35 Re: Super-special la data de Mier Mai 19, 2010 3:20 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Wow.te ador.
si de abia astept sa vad cine e noua cucerire alui Wald:>:>.
deci..imi pare rau ptr ce am spus mai edvreme, da? Nu am vrut sa sune asa..promit ca nu mai spun chestiile alea. Iarta-me te tog;.
ILY><.
Si astept nextu:*.

36 Re: Super-special la data de Vin Mai 21, 2010 11:15 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Chapter 7: Truth.
M-am dus intr-un suflet in apartament. Eram ingrijorata pentru Wald, dar si curioasa in legatura cu cine vroia sa-mi faca cunostinta.
Am intrat ca o furtuna. Wald era exact unde credeam eu ca e. In fotoliul din sufragerie. Langa el, pe canapea era…Era…Era o tipa roscata si…Si…Si Loren.
Eram confuza. Nu mai intelegeam nimic. De unde il cunostea Wald pe Loren?!
-WALD WARD, crezi ca s-a nascut persoana care s-o pacaleasca pe Walda Johnson? Spune-mi acum ce cauta Loren aici si cine e tipa roscata!
-Stai chill, sis. Loren e aici cu Joanna sa ma ajute la ceva. Sa ma ajute sa te trezesti la realitate. Spune-mi tu ce sti despre Chris? Si nu ma lua cu chesti de genul „cine e Chris?” si
„Nu cunosc niciun Chris”.
-Ce treaba are Chris cu disparitia ta si cu Loren si Joanna ,ai zis, nu?
-Da, ai retinut bine. Jo e iubita lui Chris. Si Loren e prietenul lui. Ei sunt aici sa-ti demonstreze ca te-ai lasat pacalita de un necunoscut.
-Aha. Crezi ca esti inaintea mea, Wald? Te inseli fratioare>. Te inseli amarnic. Jo A FOST iubita lui Chris. De ieri nu mai e. De unde stiu? De la EL. Chiar atat de proasta ma crezi? Daca am acceptat atat de repede nu inseamna ca nu sunt informata. Sti ce am facut azi? Am fost la cursuri ai spune imediat. Da, am fost, insa nu numai asta am facut. Daca vii in camera mea iti pot arata dosarele lui Chris. Copia după cel de la directie si cel intocmit de mine. Nu sunt cine crezi tu, Wald. Nu mai sunt surioara mica si proasta! Intelege! Pot sa-mi pot singura de grija. Si pana la urma de ce ai venit? Ca sa te faci de ras? Du-te acasa! Si vorbesc foarte serios! Daca ai venit aici pentru a face pe spionul mai bine te intorci acasa!
-Walda. Calmeaza-te, surioaro. Ai tecut testul. Nu ma refeream ca orisicine poate sa ajunga in inima ta. Stiu ca esti foarte bine informata in legatura cu Chris. Nu la asta ma refer. Stiu ca Jo nu mai e cu Chris de ieri. Ieri ea a acceptat sa fie iubita mea. Si Loren nu e numai prietenul lui Chris. E un vechi prieten de-al meu din SUA. Nu-i asa Lor?
-Da, Wald. Sunt incantat s-o cunosc in sfarsit pe faimoasa Walda Johnson. Imi pare bine, Loren Chaninng. Si sunt prieten si cu Wald, dar si cu Chris. Si pot spune cu siguranta ca Chris simte ceva special pentru tine. N-a mai simiti asa ceva nici pentru tine, Jo. No offence.
-Nu-i nimic Lor. Stiu ca e asa. N-a fost niciodata sacanteia aceea intre noi. Asta e. In schimb nimic nu se compara cu ceea ce simt pentru fratele tau, Walda. Nimic.
-Okey. Prea multa informatie. Si prea rapid. Sa ghicesc ca Issa se duce hell, Wald? Si cum adica Chris simte ceva special pentru mine? Si cum don’soara Joanna simte ceva care nu poate fi comparat pentru fratele meu? Gata. Mi-a ajuns. Lor, Jo, no offence, out. Trebuie sa vorbesc in aprticular cu Wald.
-Okey, Walda. Sa nu te iei de prietena iubitei mele ca te omor, ai inteles? A intebat Lor in timp ce parasea camera cu Jo in spatele lui.
-Nu-ti face griji, Lor. Nu-i fac nimic. Doar discutam. I-a raspuns sec Wald.
-What?! Geanna e iubita ta?! L-am intrebat uimita.
-Pai, ea a zis ca prefera sa-ti zica ea, dar tot ai aflat. Da. De azi e oficial iubita mea. A strigat el peste umat in timp ce inchidea usa.
-Wow. Prea multa informatie deodata. Prima oara: Cum adica Chris simte ceva special pentru mine? Wald, vreau explicatii.
-Okey sis. L-am pus pe Loren ca aseara sa scoata cat mai mult de la Chris, fiindca el e prietenul lui cel mai bun. I-a spus tot de ce aveam nevoie ca sa nu-l rup in bataie ca te-a sarutat atunci in prima seara. Numai palma ta l-a salvat de la moarte. Asta ti-o garantez eu.
-Wald Ward! M-ai urmarit tot timpul asta?! Cat crezi ca am? 2 ani?!
-Stiam ca o sa reactionezi asa. D-asta e si el aici. Dacat ca-n dormitor.
-Ce?! Chris e aici si aude fiecare cuvant spus de tine?! Am incercat sa ma duc spre usa din dormitor, dar Wald m-a prins de brat.
-Nu te duci la el acum. Mai am multe intrebari care Isi asteapta raspunsul. Si vreau sa fi sincera. Uita ca e Chris dincolo. Te rog. Pentru mine.
-Okey. Numai pentru tine. Ce vrei sa sti?L-am intrebat, temandu-ma deja pentru ce intrebari avea sa-mi puna.
-Walda, fi sincera. Care sunt sentimentele tale pentru Chris?
-Wald…Chiar atat de direct? Dar ce ma plang aici? Asta e frate-miu. Asta-i Wald. Nu stiu exact Wald. E prea devreme. Stiu ca nu e doar un moft sau ceva de genul. E ceva mai profund. Mult mai profund. Ceva care ma va lua prin suprindere, sunt sigura. Multumit de raspuns?
-Mai mult decat m-as fi asteptat. Multumesc sincer pentru sinceritate. Acum e randul tau. Stiu ca mori de nerabdare sa ma întrebi de Jo.
Am zambit malefic.
-Da. Spune-mi tot. Cum adica Jo e iubita ta?! Cum ramane cu Issa?!
-Am uitat ca esti in urma cu vestile. Issa si-a gasit pe altcineva. Nu ti-am spus deoarece stiam ca te vei lua de ea si vei face un scandal monstru pentru mine. Si tipa chiar nu merita. M-am inselat amarnic in legatura cu ea. Sorry. Acum sa revenim la Jo. Am cunoscut-o cand mergeam alene pe strada. A pur si simplu aparut in fata mea si ne-am ciocnit. Si-a cerut scuze, insa mintea mea nu mai pricipea nimic decat fata ei. Pot spune ca ingerul Cupidon exista. Si-a facut aparitia cand am vazut-o pe Jo. Am invitat-o la o cafea, insa ea mi-a spus ca trebuie sa ajunga la academie. Am condus-o ca un gentelman si planul meu prindea contur. Aveam sa te las singura vreo saptamana sa vad daca iti poti purta singura de grija. Mi-am luat toate lucrurile si le-am dus in apartamentul lui Jo. Vroiam sa stau in umbra si sa nu intru in academie, insa Jo m-a invitat la bar. N-am putut refuza. Doar nu-s prost. Am avut grija ca tu sa nu ma vezi. Vroiam sa aflu mai multe despre Jo, nu sa stau sa te urmaresc. Ghinionul tau a fost ca te-am vazut de mana cu Chris. Asta mi-a pus multe semne de intrebare. Am iesit după voi afara si m-am ascuns in spatele teiului. Jo e o draguta si m-a oprit sa nu-l omor in bataie. M-a pus sa astept. M-am calmat partial la palma pe care i-ai dat-o. Atunci m-am decis ca e vremea sa investighez despre Chris. Chris vin-o-ncoace.
Ce? Sa vina aici?!

37 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 2:49 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
super frumos nextul,char stii cum sa scrii.d-abia astept sa vad ce va zice chris dupa discutia asta
next ! ily

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

38 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 3:12 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Am postat pe fuga, so n-am apucat sa pun poze
Acum sa punem pozele de rigoare:
Personaje:
Joanna[Jo]:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Locuri:
Sufragerie:

Tinute:
Walda:
Wald:
Loren:
Joanna:

39 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 3:42 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
imi place de Wald ca are grija de sora lui.
. I-a spus tot de ce aveam nevoie ca sa nu-l rup in bataie ca te-a sarutat atunci in prima seara. Numai palma ta l-a salvat de la moarte. Asta ti-o garantez eu.
tare asta )
spor la scris!
next!

40 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 6:14 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Wow..asta chiar m-a lasat fara cuvinte:>.
Mi-a placut.
next:>

41 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 3:38 pm

Timeea!

Para-Fan
Para-Fan
Uite'maaaaaaaa! )
Frumos neeeext :> Mai vreau ma ><

42 Re: Super-special la data de Sam Mai 22, 2010 9:06 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Continuare:
-Wald, esti sigur? L-am intrebat teamandu-ma pentru ce se va isca intre cei doi.
-Walda, daca nu as fi sigur, l-as mai chema? Si, Chris, pentru numele lui Dumnezeu, vin-o-ncoa. Nu uita ce am promis. Promisiunea e promisiune.
Atunci si-a facut aparitia Chris. Stiam ca auzise fiecare cuvant pe care l-am scos. Ma temeam pentru reactia lui. Nu stiam la ce sa ma astept.
Chris a venit si m-a luat in brate, s-a uitat urat la Wald si m-a sarutat. Mi-era teama de reactia fratelui meu, dar tot i-am raspuns la sarut.
M-a tinut in brate si mi-a spotit.
-Nu sti cat de multe am sa-ti spun. Nu acum. Iti promit ca ma revansez. Diseara. Pe bancuta dinspre lac. E bine?
-La cat? I-am soptit in ureche.
-Pai la 6 cred ca ar fi bine. Mi-a spus si m-a mai sarutat o data. Mi se parea ca intindea mult prea mult coarda. Era pe teren minat. Wald era imprevizibil.
-Okey, ne vedem acolo. L-am imbratisat strans si l-am lasat sa plece.
Wald care a stat tacut cat a fost Chris in camera acum a izbucnit:
-CE CREDE CA FACE?! DACA I-AM PROMIS AIA, NU INSEAMNA CA POATE SA FACA ORICE!!! NUMAI PENTRU CA STIU CARE SUNT SENTIMENTELE TALE PENTRU EL, NU L-AM OMORAT IN BATAIE. DAR ITI JUR CA DACA MAI FACE ASA CEVA NU MAI RASPUND DE MINE!!!
-WALD! Calmeaza-te! Nu mi-a facut nimic! Nimic din ceea ce n-as fi vrut eu! Nu ai incredere in mine?! Si daca te prind ca diseara faci again pe spionul mananci bataie in loc de mic dejun! Vorbesc serios! Nu te pune cu mine, Wald Ward!
-Walda, chiar crezi ca am sa stau departe? Nu, n-am sa stau! O sa „fac” pe spionul! Si punct!
-Wald, chiar vrei sa vezi cum iti iei bataie de la mine?! Daca diseara te zaresc intr-o raza de 500 metri, maine la prima ora ai sa te trezesti plin de sange! Wald, nu ma provoca! Sti doar cate pot face! Nu ma provoca! Daca te vad nu mai stai in tara asta nici o ora in plus! Sti bine ce ar face tata pentru mine: orice! Asa ca ai face bine sa nu-ti faci aparitia diseara, ca mi-e ca Jo o sa planga cam mult pentru o greseala stupida de-a ta!
M-am intors pe calcaie si am plecat. Eram furioasa pe el! Cum indraznea sa spuna ca ma va urmari?!
Eram inca furioasa pe el cand am ajuns in dormitor. Geanna a avut ghinionul sa aflu de la altcineva de iubitul ei si sa mai fiu furioasa.
-Geanna, cand aveai de gand sa-mi spui? Am intrebat-o cu un ton prea ridicat.
-Sa-ti spun ce? M-a intrebat socata.
-Ca ti-ai tras iubit! Credeai ca n-o sa aflu?! Esti exact ca fratemiu!
-Walda, calmeaza-te! Ce e cu tine?! Nu stiu de unde ai aflat, dar imi pare rau ca nu ti-am spus mai devreme. M-a intrebat azi, pana-n ultimul curs! Si eu i-am dat raspunsul după ce am terminat cursurile. Te-am cautat, dar nu te-am gasit. Si ce e cu fratele tau? M-a intrebat mirata.
-Scuze. Nu e vina ta. M-am certat cam urat cu Wald si sunt toata numai nervi. Daca are sa creada ca nu am sa ma tin de cuvant, se inseala amarnic! Mi-e mila de Jo, nu de el!
-Walda, scuze ca ma bag, dar ma lamuresti si pe mine? Ce treaba are Joanna in toata chestia asta si ce ai patit cu Wald?
-Iarta-ma, am uitat complet ca tu nu sti nimic. Stai jos, pentru ca nu stiu cum vei asimila toate informatiile astea. Si pentru mine e mult.
M-a ascultat si s-a dus pe canapea. M-am asezat si eu langa ea si am inceput sa-i explic:
-Cand am iesit de la ultimul curs, am primit mesajul asta, I-am aratat mesajul si am continuat. M-am dus intr-un suflet in apartament. Cand intru, surpriza: Wald era acolo cu Loren si cu inca o tipa roscata- Joanna. Il iau la intrebari despre prezenta celor doi acolo. M-am trezit ca aflu ca fratiorul meu scump si drag s-a facut peste noapte spion si m-a urmarit inca din prima zi in care am venit aici. Mai aflu ca a parasit-o pe Issa, fosta iubita, pentru Joanna. Vrea pe urma sa ma ia la intrebari, asa ca-i da afara pe Lor si Jo din camera. Atunci aud ceva care ma bag in ceata si mai tare. „Sa nu te iei de prietena iubitei mele ca te omor, ai inteles?” Am intrat in sare de soc. Aproape. Pe urma il cert pe Wald pentru ca m-a urmarit. El, ca sa se apere, il adusese si pe Chris. Era in dormitor. Sa fac infarct. L-a ajutat oarecum ca l-a adus pe Chris acolo. M-am mai calmat si am putut sa formulez un raspuns coerent. I-am spus care sunt sentimentele mele pentru Chris. In mod normal n-as face asa ceva stiind ca el ma aude. Daca stau bine si ma gandesc de cand am venit aici nu m-am comportat cum o faceam pana acum. Acum sa revenim. Mi-a spus si el cum a ajuns in academie si cum m-a vazut in prima seara. Si, l-a chemat pe Chris! Da, l-a chemat acolo! Iar sa fac infarct. Am stabilit sa ne vedem diseara. Asta s-a intamplat sub ochii lui Wald. Cand a iesit Chris din camera, Wald a izbucnit rau de tot. Mi-a spus ca va face again diseara pe spionul. Normal ca n-am vrut. Si d-asta ne-am certat in halul ala.
-Wow. Multa informatie de digerat. Cum ai facut fata?! Eu n-as fi facut fata. As fi lesinat. Cel mai probabil.
-Nu stiu, Gee. Nu stiu. Ma ajuti sa ma imbrac provocator, dar si sa ma lase sa pot alerga? Am privit-o cu subanteles si apoi am izbucnit in ras.
-Da. Te ajut, dar numai daca ma ajuti si tu pe mine. Si eu am diseara intalnire. S-a rosit toata.
-Hei, nu te rusina. Hai mai bine sa ne punem sa demolam dulapurile astea. Am ras amandoua.
Oare cu ce am sa ma imbrac?

43 Re: Super-special la data de Dum Mai 23, 2010 2:02 am

Am recuperat si eu...
Wald face pe spionul,deci!
Macar are grija de Walda!
Sunt curioasa sa vad cum merge intalnirea cu Chris!
Next!

44 Re: Super-special la data de Dum Mai 23, 2010 7:52 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
ce frate scaitor:))
imi place de Chris
abia astept sa citesc cum o sa decurga intalnirea.
spor la scris!
next repede:D

45 Re: Super-special la data de Lun Mai 24, 2010 5:44 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Waaa ce next mistoooo
De ce ai disparut de pe mess ?
Vreau next

46 Re: Super-special la data de Lun Mai 24, 2010 5:55 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Chapter 8: Neprevazut

După ce am ales cate o tinuta pentru fiecare, Geanna a plecat nu stiu unde. Cand s-a intors avea un zambet triumfator. Nu vroia sub nici un chip sa-mi spuna de ce era bucuroasa.
Am cedat eu inaintea ei. Nu avea sa-mi spuna si pace.
M-a obligat sa ma imbrac in altceva decat ce alesesem. O rochita super scurta
o pereche de sandale si un bolerou.
Cred ca am stat vreo juma de ora certandu-ne cu ce sa ma imbrac eu.
Intr-un final am cedat eu. M-am imbracat cu rochita, insa mi-am luat bascheti si o jacheta din piele. Nu ce vroia ea. Era suparata cand am iesit din camera. Nu-i convenea ca m-am imbracat ca ea si ca mine.
Cand am ajuns in parc ia-l pe Chris de unde nu-i. Eram super suparata cand cineva mi-a pus mana la ochi.
-Ia mana de acolo daca vrei sa o mai ai intreaga.
M-a intors spre el fara a lua mana si m-a sarutat. Credeam ca turbez. Cum indraznea sa ma sarute?! I-am smuls mana din fata ochilor mei imediat. A avut noroc chior ca i-am vazut fata inainte sa actionez mai departe.
-Sa nu mai faci asta niciodata! Sa nu imi mai iei vederea niciodata! Cu atat mai putin sa ma saruti fara ca eu sa stiu ca esti TU.
-Scuze, iubito. Nu am stiut ca vei reactiona asa. Defapt n-am stiut cum vei reactiona. Imi pare rau. Ma ierti? A facut o fata de catel plouat. Damit. De ce trebuia sa fie atat de irezistibil?
-Esti iertat de cand am vazut ca erai tu, blegutule. So, de ce ai pus-o pe Geanna sa ma oblige sa ma imbrac in rochia asta?
-Nu am pus-o eu pe Gee sa te imbrace in asta.
-Nu ma minti. Stiu ca tu esti in spatele asteia. Spune de ce. Sti ca nu-mi plac ipocritii.
-Okey, recunosc, eu am pus-o sa te imbrace in astea. Dar unde sunt sandalele si boleroul? Nu i-am dat baschetii si jacheta asta din piele.
-Am spus ca m-a imbracat, nu ca nu mi-am pus amprenta pe tinuta. Baschetii si jacheta sunt ale mele. Rochita cu ce mi-ai dat tu erau prea baby-doll pentru mine. Sunt mai noncomformista, ce sa-i faci…
-Rebela mea mica. Acum vreau sa te rog sa te legi la ochi. Am o supriza pentru tine. Trebuie sa ma recompensez pentru ce ai facut azi. Imi faci placerea asta?
-Okey. Dar sa sti ca tu trebuie sa ma legi si tot tu suporti consecintele.
A incercat sa ma lege, dar nu i-a reusit. In loc sa ma lege pe mine s-a legat singur. Era atat de confuz cand i-am dat jos esarfa.
-Puterea mea nu te va lasa sa faci asa ceva niciodata. Cateodata e bine sa te si poti apara. Hai sa mergem, o sa trebuiasca sa vad totul.
-Cum zici tu.
M-a condus pana la o masina uimitoare:
-Wow. Masina asta e a ta?
-Pai da. O parte din colectie. O pasiune scumpa.
-Wow. Pe langa asta masina mea e o rabla.
-Nu exagera. Pun pariu ca e rapida si hot. La fel ca posesoarea ei.
-Mersi. Da las-o mai moale cu complimentele. O sa ajung sa cred ca ma minti.
-Nu mint. Pe cuvant de onoare. Esti speciala. Nu te subestima. Valorezi mult.
-Mersi again. Unde mergem?
-Surpri…N-a apucat bine sa rosteasca cuvantul, ca cineva mascat il adormea si altcineva tot mascat ma atintea cu un pistol.
-Nu misca. Daca scoti cel mai mic sunet prietenul tau moare, pricepi? Vocea imi era ingrozitor de cunoscuta: Waldemar.
-Nu nenorocitule! Nu si aici! Ai sa mi-o platesti! Stigam in zadar in urma lui.
Am inceput sa plang. In cateva secunde cineva ma lua in brate.
-Geanna?!
-Calmeaza-te, Walda. Totul e sub control. Wald stia de asta. M-a pus pe mine si pe Jo sa va urmarim. El e acum după ala. Nu-ti face griji, Chris va fi bine.
-Cum sa fie bine?! Trebuie sa ma duc după el! ACUM! GEANNA DA-MI DRUMUL! Ma zbateam in mainile ei, insa scutul nu ma ajuta de data asta. Scutul stia ca eram in siguranta in bratele Geannei.
Damit!!! Nu se poate asa ceva!!! Nu si aici!!! Vrea sa-mi distruga viata?! Ce i-am facut de merit toate astea?!

New characters:
Waldemar:

47 Re: Super-special la data de Lun Mai 24, 2010 6:24 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Pam pam.
De ce a aparut Waldemar ??
I hate him

48 Re: Super-special la data de Mar Mai 25, 2010 1:17 am

Second...
Who is Waldermar si mai ales ce vrea de la viata fetei?
Ce enervant e!
Next ca sunt curioasa!

49 Re: Super-special la data de Mar Mai 25, 2010 2:06 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
sunt nedumerita in privinta noului personaj.ce legatura are cu Walda?
trebuia sa isi ia sandalele si boleroul .era mult mai eleganta,in plus o schimbare nu cosata nimic.
spor la scris!
next!

50 Re: Super-special la data de Mar Mai 25, 2010 8:39 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Aveti sa aflati
Pana vineri, cred n-o sa pun next
Tre sa ma gandesc cum scriu toate ideile pe care le am acum in cap
Si Waldemar are o importanta mare de acum inainte
E tot ce va pot spune