Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Super-special

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1 Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 12:48 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Cu postul asta ia nastere primul meu fic.
Am acord de la Ari, mesi
Am sa pun intai personajele:
Walda:
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Wald:
Chris:
Geanna:
Loren:
Restul care or sa mai apara le pun atunci

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

2 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 12:52 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
ni maa:))ai pus personajele din rpg:>

Vezi profilul utilizatorului http://not-perfekt-girl.blogspot.com/

3 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 1:04 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
off:ce mah? n-am voie?;-s...
on:
Capitolul 1. Inceputul.

Aici sunt. Anglia. Londra. Nu credeam ca o sa ajung atat de repede. Credeam ca zborul din Tokyo o sa-mi ia ore. Insa Wald, care a insistat sa vina pana am cedat-tipic pentru el- m-a facut sa uit sirul de ore, razand non-stop, asa cum faceam acasa cu fratele meu mai mare.
Da, Wald e unicul meu frate. Il iubesc. Mereu il voi iubi. E fratele meu protector, dar naiv. La ultima mea aniversare, cand am facut 20, btw, mi-a organizat petrecerea asa cum o descrisesem in jurnal. L-am luat la 3 ptr ca mi-a citit jurnalul, dar a scapat ca de obicei usor.
-Walda, uite, am ajuns. Cuvintele lui Wald m-au trezit din amintiri. Avea dreptate. Ajunsesem in fata misterioasei academii care ma chemase sa studiez aici.
-Hai sa-i dam drumul la show. I-am spus lui Wald in timp ce lua mini-valizele noastre din portbagajul taxiului.
-De unde atata veselie? Daca pot sti, desigur. Iar glumea Wald pe seama mea.
-Nu stiu. Am un sentiment ciudat ca aici se vor petrece multe si ca o sa-mi placa.
Am lasat mers sa ne schimbam in apartamentul de alaturi pe care il inchiriasem ptr o saptamana de pe net. M-am imbracat elegant. Nici eu nu stiu de ce.
Wald se imbracase ca de obicei cu ce gasise prima oara. Arata bine. Adica avea un corp lucrat, care iesea in evidenta prin tinuta pe care si-o alesese. Daca nu era fratele meu, ma indragosteam de el. Ce zic eu aici?! Nu, nu se poate! Nu trebuie sa lasi hormonii sa se mai urce in capul tau. Cu capul pe pamant, Walda. Asa trebuie sa fi. In timp ce ma certam singura am intrat in baie sa ma machez. Vocea lui Wald m-a trezit din gandurile mustratoare:
-Hei, esti gata? Ca o sa intarzi again. Nu ca ai fi tu foarte punctuala. A inceput sa chicoteasca.
-Ha, ha. Ce amuzant. Sarcasm greu. Mai trebuie sa ma machez si sunt gata. Sti, tu o sa trebuiasca sa stai afara. Adica nici in curte n-ai voie sa intri, doar ai vazut paznici. Ai face bine sa incepi sa bati pe la vecini. Cine stie, poate ai sa gasesti pe cineva dispusa sa-ti faca un mic tur al Londrei.
-Foarte amuzant, Walda. Nu stiu ce sa zic. A, gata. Stiu. Ma duc eu la agatat englezoaice, dar tu de duci la agatat profi daca tot stai atata sa te machezi…
Nici n-a terminat bine fraza ca eu ieseam pe usa din baie, radiind de bucurie ca credea ca ma duc la agatat, nu la niste cursuri.
-Wow. Just wow. Tu te-ai uitat in oghinda inainte sa iesi din baie? M-a intrebat ca si cum as fi facut ceva gresit atunci cand m-am imbracat sau cand m-am machiat.
-Wald, ce e?! Chiar atat de rau imi sta in tinuta asta office?!
-Nu…Doar ca arati bine. Si cand zic bine ma refer la traznet. Cred ca o sa trebuiasca sa fac pe bodyguardul pana la poarta academiei. Mi-e frica sa nu te rapeasca careva. Si vorbesc foarte serios. Fata lui imi spunea ca era sincer, dar mai imi spunea ca e mirat si bucuros. Nu stiam ce sa inteleg din ultimele 2. Nu stiu cum, dar am observat ca, desi pusese pe el ce gasise prima oara, se imbracase chiar foarte hot.
-Chiar vrei sa te sun la fiecare 5 minute sa vad daca esti intreg? TU te-ai uitat in oglinda? O sa omori toate fetele pe o raza de 1 mila. Te asigur. Pana la urma de ce te-ai imbracat asa?
-Poate chiar vreau sa-ti urmez sfatul. O englezoaica poate mi-ar prinde bine ca [,] companie. Cine stie cat o sa stai? Eu ce o sa fac pana atunci? Trebuie sa am ocupatie. Tu sti asta mai bine ca nimeni.
-Ok. Esti iertat numai pentru ca ai dreptate. Fir-ar ea de corectitudine.
Am inceput sa radem amandoi. Am glumit pana la poarta vestitei academii.
-Bye. Ne vedem curand. Sa ma suni cand iesi. Astea au fost cuvintele lui de la revedere, s-a intors si a plecat alene pe strada in jos. M-am intors si eu si am intrat in academie.
Cu Dumnezeu inainte. Acestea au fost cuvintele in mintea mea cand am intrat in amfiteatru.

4 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 1:30 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Waaa bestial fic.tot ce pot sa zic este k imi place la nebunie si astept next cu nerabdare.Love u sis

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

5 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 3:19 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
SIIIIIIIIIIS!!
E super! Imi place❌x.
De abia astept cum o sa ma descri pe mine:>:>.
ILY❌x.
si astept nextul:x><.!

Vezi profilul utilizatorului

6 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 9:47 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Off: Tnx><...Stiu ca e cam aiurea, dar imi dau silinta
On:
Capitolul 2: Povestea incepe…

Sala era aporoape plina. Doar cateva scaune erau libere. Se formasera grupuri de cate minim 4 care discutau de zor. Nu vroiam sa intru intr-un grup din acela deoarece cand ma simteam straina eram extrem de timida. Acum era unul dintre momentele alea.
Am observat ca mai erau exact 5 scaune libere. 4 dintre ele erau langa grupuri mari. Unul singur era langa o tipa bruneta care nu vorbea cu nimeni. M-am dus langa ea, m-am asezat si am asteptat ca ea sa faca primul pas, dar n-a facut-o. A trebuit sa-mi iau inima in dinti si sa rostesc:
-Buna! Eu sunt Walda, tu? Am reusit sa rostesc, dar atat de repede incat am crezut ca n-a inteles.
-Buna, Walda. Eu sunt Geanna. Incantata de cunostinta. Tu de ce esti aici?
-Aaa...Pai…Nu stiu. Am doar primit o invitatie si iată-mă aici. Tu?
-Si eu la fel. Credeam ca numai eu am primit invitatia aia. Oare de ce ne-or fi chemat? A intrebat retoric Geanna exact cand un tip blond din primul rand se ridica si se ducea pe scena.
-Liniste, va rog. Tipul blond asteptat cateva secunde, dar decat mai putin de jumatate se oprisera din discutiile lor si se uitau bulversati la el. N-a mai rezistat sa stea sa astepte sa se opreasca din discutiile lor si a aproape urlat:
-LINISTE!
O tacere de mormant s-a instaurat timp de cateva secunde după care tipul blond a vorbit:
-Buna ziua. Eu sunt Nate si in numele Academiei Alpha doresc sa va multumesc ca sunteti aici. Multi dintre voi nu stiti de ce sunteti aici. Ati fost chemati aici pentru a invata sa va controlati puterile. Poate ca unii nu stiti inca de puterile voastre. La un moment dat in viata voastra ati facut ceva supra natural. Chiar daca s-a gasit o explicatie cat de cat normala, nu explicatia aceea este adevarul. Adevarul este ca sunteti speciali. Cine vrea sa afle cat mai multe despre Academia Alpha poate completa formularul pe care domnisoara Stevens vi-l va inmana si se poate inscrie aici. Mai exista varianta sa parasiti acum institutia. Intrebari?
Toata lumea era bulversata, inclusiv eu. Cum adica „puteri”? Ce pot avea eu „special”? Nimic. Sunt doar o tipa banala. O tipa normala. Sau poate nu? Poate chestiile alea cu Waldemar s-au intamplat din cauza mea, nu dim cauzele pe care le indentificasera autoritatile. Vocea Geannei m-a trezit din ganduri si amintiri.
-Ce sti tu despre noi? Cum de sti ca suntem „speciali”? Am simtit ghilimelele in vocea ei. Era in picioare si se uita furioasa la Nate.
-Nimeni nu poate sti de puterile voastre, decat daca le spuneti voi sau acea persoana te simte. Unii oameni din academie ii pot simtii pe ceilalti cu puteri. Asa ati fost descoperiti si chemati aici. Dominsoara Stevens, va rog, puteti sa incepeti sa impartiti formularele. Mai traziu la Barul Dragonilor, barul academiei, va vi o mica petrecere de inceput de an. De maine incep cursurile. La revedere.
S-a intors si a iesit din amfiteatru. Spusele lui m-au lasat complet ravasita. Nu mai intelegeam nimic. Mintea mea era un haos. Vocea domnisoarei Stevens m-a adus oarecum in realitate:
-Walda, stiu ce e in capul tau. Stiu ca nu e treaba mea sa te informez in legatura cu puterea ta, dar nu-mi place ce vad in gandurile tale. Ai dreptate. Puterea ta are legatura cu ala. Tu esti un scut. Asa ii spunem noi. Te poti proteja de orice atac asupra ta. Am vazut ca poti sa-i protejezi si pe cei la care tii. Acum, vad ca mintea ta s-a mai limpezit. Poftim formularul si orarul. O sa-ti placa aici. Poftim Geanna. Sper ca te vei decide sa ramai. Va va placea aici. Va garantez.
A plecat spre un alt grup care vorbea de zor.
-Ce a vrut sa spuna? Ca sunt un scut? Ca-i pot proteja pe cei dragi? Wow. La asta nu ma asteptam. Tu ce putere ai Geanna? I-am spus fiind sigura ca ea stia deja ce putere are.
-Pai…Nu stiu daca ar trebui sa-ti spun, dar imi pari de treaba. Eu controlez intr-un fel simturile. Pot sa iau vederea, auzul, mirosul si uneori chiar alte puteri. Nu e atat de spectaculos ca puterea ta. Wow. Sa poti sa te aperi. O putere care face minuni in orice lupta.
Super putere. Si, ce ai de gand sa faci?
-Aaa. Pai. Nu stiu. Cred ca am sa ma schimb. Am dat-o rau in bara cu tinuta asta office. Si apoi sa ma instalez in camera. Tu in ce camera esti?
-Aaa. 4. Tu? M-a intrebat sperand ceva.
-Ce coincidenta. Tot 4. Ce facem colega? Am chicotit la cum suna „colega”.
-Pai ma gandeam sa ne instalam in camera. E bine?
-S-a facut, dar valiza mea e intr-un apartament de vis a vis. Vi cu mine s-o iau?
A aprobat si am mers in apartamentul meu. Pe drum i-am trimis un mesaj lui Wald:
Nu o sa-ti vina sa crezi ce s-a intamplat. Ne vedem in 5 minute in apartament. Te iubesc, Walda.
Cand am ajuns, surpriza. Toate lucrurile lui Wald disparusera, iar el nu raspundea la telefonul ala blestemat. Vocea Geannei m-a trezit din ganduri:
-Ce s-a intamplat, Walda? Pe cine sau ce cauti? M-a intrebat bulversata.
-E fratele meu, Wald. A venit aici cu mine. Acum nu pot sa dau de el. Nu mi-a spus nimic. Si acum nu raspunde la telefon. Dar de ce ma panichez atata? Poate s-a intors acasa. Si acum e in aeroport. Si nu vrea sa-l opresc. Are logica. Asta e. O sa-l sun maine si are sa-mi raspunda. Gata. Sunt gata. Sa mergem.
Ne-am dus in camera. Era draguta. Avea 2 paturi duble. Nu le intelegeam rostul, insa imi placeau. Am inceput sa ne asezam lucrurile. Am profitat de timpul petrecut impreuna pentru a afla mai multe una despre cealalta. I-am spus informatii de baza: unde locuiesc, cand m-am nascut, care sunt pasiunile mele, ce detest si alte banalitati. Cam aceleasi lucruri le-am aflat despre ea.
M-am imbracat exact asa cum o faceam acasa: ciudat. Imi luasem jeansi care stiam ca-mi veneau cel mai hot+t-shirt-ul cu Green Day+niste pantofi cu toc de minim 20+jacheta rock din piele+nelipsita chitara. Machiajul pe care l-am refacut era demn de un baby-doll, insa per total se potrivea minunat cu restul tinutei.
Geanna a optat pentru o tinuta mai casual. Adica: jeansi, t-shirt, bascheti si o jacheta draguta.
Cand am iesit din dormitor se inserase. Am intrat increzatoare in Barul Dragonilor impreuna cu Geanna. Let the party begin. Acestea erau cuvintele din mintea mea cand am pasit in bar.

7 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 9:52 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
mwahahahaha !! d-abia astept sa povestesti de prima intalnire cu mine
super fic,imi place la nebunie cum descrii si povestesti.next love u

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

8 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 10:03 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Mersi
am uitat de poze cu Nate si domnisoara Stevens:">
Nate:
Domnisoara Stevens

9 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 10:13 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
E absolut genial.
vreau sa stiu ce s-a intamplat cu Wald>.
Si de abia astept sa vad ce o sa scrii depre mine si Nate..sau macar daca o sa fim impreuna:)).Si da..Loren❌x.
ILY:X.
Astept next:>.

10 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 11:27 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Sa nu scrii de Gee si Nate ca plang si nu mai citesc ( ( (

11 Re: Super-special la data de Dum Mai 16, 2010 11:37 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Ce?!
Ce ai zis?! Nate si Gee?!
Chiar atat de nebuna ma crezi?
Lasa ca stiu eu ce fac>
RPG-ul e doar sursa de inspiratie...
Caracterul personajelor si actiunile le fac eu>
Adica pe romaneste: Nu e mot-a-mot ca in RPG.
Wald e fratemiu, dar aici n-are puteri. Si multe altele...

12 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 1:26 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Capitolul 3: Noua eu
Am intrat si ne-am asezat la o masa exact in centrul barului. Simteam cum privirile baietilor din incapere sunt pe noi doua. Doar aratam foarte bine. Am luat cate un S** on the beach fiecare. Ma uitam după un baiat ca lumea. Dar nu era nimic interesant. Numai tipul ala, Nate, dar era blond si vedeam ca sta cu alta. Cat imi plimbam privirea pin bar sa vad daca e cineva care merita atentia mea au aparut doi tipi hot. Foarte hot. Nu pareau ca se stiu intre ei, desi au intrat amandoi odata si s-au asezat la bar unul langa celalat. Geanna se uita mirata după unul dintre ei.
-Geanna? Il cunosti pe ala? I-am spus aratandu-i subtil pe cel mai aratos dintre ei.
-Da. E prietenul meu cel mai bun. Prieten am spus, nu iubit. Il cheama Chris. Ce cauta el aici si mai ales cine e tipul ala care arata atat de bine de langa el?
-Nu pare ca se cunosc. Ma prezinti si pe mine lui. A. Chris? Am inteles bine?
-Da. Si de ce vrei sa-l cunosti? Interesata? M-a privit cu subinteles.
-Pai, de ce nu? Arata bine, sa sti.
-Stiu. Dar parca tipul de langa el arata mai bine. Mergem la ei? M-a intrebat ca si cand opinia mea ar fi contat.
-Nu stiu. Poate ca ar trebui sa-i lasam pe ei sa ne vada. Sa nu parem tinte usoare. Cel putina sa am agatat eu pe ultimii 3 iubiti. Ce zici?
-Oke. Facem ca tine, insa daca in 15 minute nu dau nici un semn eu ma duc la el.
-Oke. Daca Chris nu face nicio miscare in 15 minute ma prezinti?
-Desigur. Acum eu as mai vrea ceva mai tare. Chemi barmanul?
-Okey. I-am facut semn barmanului sa vina. In loc sa vina cu mana goala, a venit cu un Cuba Libre si inca un S** on the beach.
-Un Cuba Libre pentru domnisoara. A spus in timp ce punea bautura in fata Geannei. Si un S** on the beach pentru cealalta domnisoara. A adaugat in timp ce-mi punea cocktailul in fata.
-De la cine sunt bauturile? L-am intrebat suspicioasa. Credeam ca stiu cine-s vinovatii.
-Cuba Libre de la domnul de acolo. Ne-a informat si a aratat spre tipul de langa Chris. Iar cocktailul de la domnul de alaturi.
-Eram sigura! Acum ce facem? Am intrebat-o pe Geanna privind-o cu subanteles după ce barmanul Isi luasese talpasita.
-Oke. Let the party begin. Mi-a spus in timp ce ne ridicam amandoua cu bauturile in maini.
Ea s-a dus pe scaunul de langa tipul misterios iar eu langa Chris.
-Buna. Multumesc pentru cocktail. Eu sunt Walda. I-am zambit natural si am fluturat genele, truc care aflasem de curand ca ma ajuta sa ajung in inima cuiva.
-Buna. N-ai pentru ce. Eu sunt Chris, incantat de cunostinta. Esti noua? Nu-mi amintesc sa te fi vazut. Nu aveam cum sa nu vad o fata atat de frumoasa ca tine.
-Da, tocmai azi am venit. Si mersi. Tu esti nou pe aici? L-am intrebat creznd ca pot afla mai multe de la el.
-Pai, nu. Sunt anul 2. Ce putere ai? M-a intrebat curios.
-Pai, nu stiu exact. Sunt un fel de scut. Ma apar de orice, oricine, oricand. Nu e cine stie ce. Dar tu?
-Pai ma joc cu aerul. Si cu infatisarea mea. Nu sunt in starea necesara sa fac demonstratii. Ce ai zice daca am iesi in parc?
Wow. Sa ies cu el in parc….
-Desigur.
Oare ce o fi vrand sa faca?
Ma gandeam in timp ce ieseam din bar...

Ultima editare efectuata de catre yad neerg in Lun Mai 17, 2010 6:04 pm, editata de 2 ori

13 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 5:15 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
MAMAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!
CE faci cu Chris???? Si acum adica se joaca cu infatisarea lui?.
Si sa stii ca am observat o greseala>. Nu stiai cum il cheama pe Loren. Si i-ai spus numele:))).
Ma rog..imi place ca baietii nu sunt timizi:>:>.

14 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 6:02 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
unde am zis loren?:-w
ziiiiiii
ca m-am chiorat de vreo 10 ori si n-am gasit......
LE:
Am gasit:"> am vrut sa zic Chris:">

15 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 7:06 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Opa m-ai introdus si pe mine in acest next.Ma simt bine ca sunt mai tupeist.Dar sa nu ma faci prea tupest ca se sperie Gee de mine.
Imi place cum scrii sa stii.si nu te contrazice cu mine k's mai batrana si am dreptate Next si pupici

16 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 7:37 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Aoleo iubire ce batrana esti=))).
Si nu o sa sperie geanna de tine, oricat de tupeist ai fi:))).
Ce bine ca nu ai cunoscut-o pe Geanna inainte>. Te-ai fi speriat tu de ea. nici nu ai mai vre-o:">.
Si marii..imi mai pleca ca e dragoste la prima vedere la Lor si Gee. si nu ma contrazice ca fac urat!!!.
:x.
Bine..la Chris si Walda oricum la prima vedere a fost..asa ca..:>.
ILY:*.

17 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 9:24 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Capitolul 4: Prostie curata

M-a scos afara din bar si m-a condus pana pe o bancuta intreptata spre lac, sub un tei.
Ne-am asezat unul langa celalalt.
-Acum sa-ti demonsrtez. Mi-a spus, facand ca dintr-o data parul sa-mi zboare in toate directiile miscat de o rafala de aer cald.
-Super…Aveam nevoie de ceva mai nonconformist in par. Mersi. Si acum partea a 2-a?
-Oke. Cum vrei sa arati?
M-am uitat la el bulversata.
-Aaa. Stai ca am zis ca ma pot juca cu infatisarea mea. Dar ma pot juca si cu a ta. Cum vrei sa arati?
Hayley Williams imi spunea mintea, insa am incercat sa joc altfel.
-Vreau sa arat ca tu sa ma placi. Ce?! Ce am zis?! Taci si asteapta reactia!
-Oke. S-a facut. S-a uitat la mine ca si cand s-ar fi concentrat si apoi a exclamat:
-Gata. Asa-mi placi.
M-am uitat la mine. Nu era nimic schimbat. Numai hainele. Eram intr-un costum de baie!
-Hei. Mi-e friggg…Nici n-am apucat bine sa termin propozitia ca deja eram imbracata ca mai devreme.
-So…Nu ma refeream la imbracaminte. Ma refeream la aspectul fizic. Chiar ma placi asa cum sunt? Nu ai modifica nimic?
Am crezut ca o sa-mi raspunda la intrebare, insa el mi-a prins fata intre maini si m-a sarutat.
Nu am fost tampita. Am raspuns. Wow. Saruta excelent. Chiar e doar prietenul Geannei? Stai. Ea s-a dus la ala. Nici macar nu l-a salutat. Sigur nu e nimic intre ei. Ce fac aici?! Ce usuratica par! Walda, plezneste-l si fugi!
N-am asteptat ca vocea din capul meu sa zica de doua ori. I-am aplicat o palma sanatoasa [am facut box o perioada] si am pornit spre dormitor mergand normal. Nu m-am intors sa ma uit inapoi. Am simtit cum o rafala imi vantura parul si ma face sa inchid ochii. Apoi, la nici o secunda o mana m-a prins de brat si m-a intors cu fata spre ea.
-Imi spui si mie de ce m-am ales cu palma aia? Adica nu cred ca am facut ceva nepermis.
-De ce te-ai ales cu palma aia? Drept cine ma crezi? O c***a? Daca ma imbrac mai hot si iti dau semne ca imi placi nu inseamna ca ma poti saruta cand ai tu chef. Pricepi? Stiu cat de mult valorez. Pot sa am pe oricine vreau. Daca tu ma consideri o usuratica poti sa te duci dracu’. Si da-mi drumul. Nu vreau sa folosesc forta sa ma eliberez. Nu sti de ce sunt in stare.
Mi-a dat drumul.
-Ce ai zis? Ca te consider cum?! Nu! Nici vorba! Doar ca am crezut ca esti o tipa care stie ce vrea si nu-i plac toate chestiile cu [,] cunoscutul si tot tacamul. Imi pare rau ca mi-am facut impresia asta. Imi pare rau ca m-am pripit in halul asta. Stiu ca nu merit o a doua sansa, insa tot sunt nesimtit si cer. Imi dai o a doua sansa?
-Nu stiu. Poate ca da, poate ca nu. Vorbim maine. Voi avea mintea mai limpede atunci. Noapte buna!
-Multumesc, Walda. Noapte buna! Mi-a sarutat mana si a plecat. La fel am facut si eu m-am dus direct in dormitor.
M-am schimbat intr-o pereche de pijamale si m-am bagat in pat. Geanna nu se intorsese inca.
După cateva minute in care am intors fiecare parte problema mea cu Chris.
Geanna mergea pe varfuri, crezand ca dorm.
-Hei, cum a fost la „agatat”? Am intrebat-o zambitoare.
-A. Scuze daca te-am trezit. Pai, bine. Tipul e super tare. Il cheama Loren. Si ghici ce. Si lui ii place sa cante la chitara. Chiar am intrepretat amandoi o melodie. E super hot. Tu ce ai facut cu Chris?
-A. Pai. Nu prea bine. M-am comportat aiurea rau si situatia a fost pe masura. Scuze, dar mi-e somn. Noapte buna.
-Daca zici tu…Noapte buna!
Am adormit.
Ce fac? Ii dau sau nu o a doua sansa?

18 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 9:36 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
lol ce palmoi si-a luat Chris...
misto nextul.sunt curioasa daca ii mai da o sansa.pup si next !

19 Re: Super-special la data de Lun Mai 17, 2010 9:38 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
((
Imi vine sa plang de nervi si de ciuda:|.
Saracul Chris.
Si imi plece ce ai spus despre Gee.Adica ce a spus ea despre Lor:>.
Dar tot sunt supatata pe tine ptr Chris.
Sper sa-ti treaca repede:>
astept next:>

20 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 2:08 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Adica? Ce am facut gresit?
Ca prima idee era prea "usoara", pe urma a doua era nasoala rau. Numai asta mi-a sunat a "normal"
Si ce am facut gresit?:-w
& de ce n-ai pus next?:-w

21 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 3:20 am

Cititoare noua...
Fic cu personajele din rpg...
Imi place,e chiar genial.
Descrii super bine,chiar ai talent!
Astept next ca sa vad ce se mai intampla!

22 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 2:28 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Cum ma ce ai facut gresiit?N-ai facut nimic gresit. Dar mi-e mila de Chris. Stii ca pana la urma el e ca fratele meu. Ala care ma iubeste, nu ca ala adevarat care nici nu vrea sa auda de mine, daramite altceva..Nu-ti mai bate joc de el. Prima data ii spui sa te faca in asa fel incat el sa te placa si apoi cand te saruta ii dai o palma. Ce faci cu el mama? Plang aici. Si daca odata ii mai faci asa nu mai comentez nimic:|.Nici macar nu mai citesc.
.
oricum pe tine sti ca te iubesc, nu?><.

23 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 5:15 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
cititoare noua
imi place fic'ul.interesant
wow doamneee ce palma a primit Chris
imi place de Walda
ce s'a intamplat cu fratele ei?
spor la scris!
next

24 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 6:55 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Off: mersi
dar de unde atatea laude pe idioteniile pe care le scriu?!
si alexa am uitat ca esti mai mare si inteleapta:P

On:
Capitolul 5: Decizii
Am dormit agitat. Mintea mea nu putea sa se concentreze la altceva decat la Chris. Asta ma cam sacaia.
M-am imbracat asa:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Nici eu nu stiam de ce.
M-am dus la cursuri. Numai la ce zicea profesorul nu eram eu atenta. Mintea mea scana fiecare sala de clasa sperand ca prin nu stiu ce minune va fi acolo. Azi am 6 ore. Un cosmar as fi gandit in mod normal, dar speram ca macat una sa fie norocoasa ora care-mi va pune ordine in minte.
Ultima ora a fost cu noroc. După ce toate sperantele mele fusesera naruite, Chris isi face aparitia pe usa. S-a asezat intai intr-o banca de pe primul rand, a dat inconjurul clasei cu privirea, m-a vazut, si a venit spre mine.
-Buna, Walda. Pot sa stau cu tine ora asta?
-Buna, Chris. Da. De ce nu?
-Mersi. Mi-a multumit in timp ce se aseza.
-Asta inseamna ca-mi mai dai o sansa? M-a intrebat holbandu-se in ochii mei.
-Nu chiar. Nu pot sa-ti dau un raspuns acum. Ce spui sa ma întrebi după ora asta?
-Oke. Cum ai dormit? Parea ca si cum s-ar fi chinuit sa faca conversatie.
-Pai, nu prea bine. Tu? Chiar incerca sa ma cunoasca…POATE ii mai dau o sansa…
-Nu prea am putut dormi. M-am gandit la tine. Pot sa te intreb despre tine? Adica ce genuri de muzica preferi si care ar fi trupele tale favorite?
-Da. Cred ca da. Atata timp cat imi dai si tu raspunsul la aceleasi intrebari despre tine. Pai, ascult cam mult rock, si niste punk. Ca trupe: AC/DC, Muse, Linkin Park, Aerosmith, Paramore si nu in ultimul rand Green Day. Tu?
-Pai, spre surprinderea mea, cam aceleasi gusturi. As mai adauga la lista ta cu formatii Breaking Benjamin. Si cam atat. Ceva in domeniu muzical: sa nu aud de genul ala de melodii din sud-estul Europei. Cred ca le zice manele. Nu pot suporta sa aud asa ceva. Daca aud asa ceva trebuie sa ma „surzesc” cu niste Metalica vreo ora.
-Wow. Parca m-ai descris pe mine. Chiar super tare. Cand vroiam sa-l intreb de niste melodii care imi placeau mine, tocmai atunci s-a gasit domnisoara Stevens sa vina la ora. A trebuit sa fiu „atenta” la ora. Atenta pe dracu’. Nu am auzit nimic. La fiecare 5 secunde ma uitam inspre Chris, ca sa vad daca e acolo sau imi imaginasem ca ar fi fost acolo.
La sfarsitul orei, raspunsul-pe care il stiam de cand m-a intrebat- era sigur.
-Acum e sfarsitul orei. So, imi mai dai o sansa? M-a intrebat in timp ce profa iesea pe usa.
-Credeam ca ti-ai dat seama. Daca asta iti raspunde la intrebare e minunat: nu am auzit nimic din ce a zis domnisoara Stevens. Si cred ca m-ai vazut ce faceam in timpul orei…Pueril, ha?
-Nu chiar. Multumesc. S-a apropiat incet, lasandu-ma sa ma indepartez daca vroiam. Dar n-am facut-o, desi stiam ce vrea sa faca si care au sa fie consecintele daca o facea in public. Nu mai conta.
A facut-o. M-a sarutat. I-am raspuns pasional.
Toata lumea se holba la noi. Unii chiar aveau gurile deschise. O observasem pe Geanna ca si ea se holba, dar nu era singura. Tipul de la bar, Loren parca, era cu ea. Ma bucuram pentru ea. Din cate am putut sa vad, ii cam placea de el.
M-am irosit toata si Chris m-a scos din sala. M-a dus exact pe aceasi bancuta ca aseara. A prins o frunza care cadea si mi-a pus-o in par. Eram imbujorata de emotie. El nu vroia sa intrerupa momentul acela de tacere. Am fost nevoita sa-l stric eu.
-Asta ce inseamna? M-am uitat adanc in ochii lui.
-Nu stiu. Vrei sa fi iubita mea? Se uita in ochii mei si parea sincer…
-Da. A sunat mult mai sigur decat m-as fi asteptat. Am crezut ca vocea mi se va sparge sau ceva de genul…
De atat a avut nevoie: m-a sarutat…nici nu pot sa spun cum…nimic nu se poate compara cu asta…
Mi-am luat chitara si am inceput sa cant:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Spre surprinderea mea, Chris stia versurile, desi era o melodie care aparuse decat pe net, si de foarte putin timp.
Cand am incercat sa incep sa interpretez versurile, mi-a luat-o inainte si a inceput sa interpreteze el melodia.
Avea o voce mirifica. Adoram versurile, melodia si acum pe el…
Ce e cu mine?! Walda Johnson! Ce e cu tine?! Doar nu te indragostesti….

Ultima editare efectuata de catre yad neerg in Mar Mai 18, 2010 9:12 pm, editata de 1 ori

25 Re: Super-special la data de Mar Mai 18, 2010 6:58 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
WAAAAAAAAAA love is all around us !!
Mersi ca m-ai combinat cu Gee
Deci eu ador cum scrii si cum descrii si cum povestesti.Ai talent sa stii.Si ti-o zic la modul cel mai sincer.Pentru ca imi place si pentru ca esti sora mea si te iubesc
Astept next

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum