Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 3 din 10]

51 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 4:24 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
AAAAAAAAAAAAAAAAAAA ma omori
Scrii atat de frumos Imi place ce presimt eu ca se va intampla intre cei doi
Next lav iu

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

52 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 4:35 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
hmmm..plin de tristete acest next.imi place cum ai scris.ai conturat foarte bine sentimentele.sunt de aceeasi parere cu kaili ca se va intampla ceva intre cei doi.per-total mi'a placut next'ul.spor la scris.next!

Vezi profilul utilizatorului

53 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 4:41 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ma bucur ca va place;)).

54 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 8:05 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
aoleu...am uitat sa vin sa te bat
Next minunat....Stiam euuu....So chiar instinctele alea sunt inca functionale...
Astept Nexttttt
Luv u sis><

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

55 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 10:18 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ce instincte sis? Nici macar nu stii ce o sa se intample, asa ca nu te bucura inca>.

56 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 1:46 am

Super tare nextul,imi place super mult cum descrii.
Esti geniala ce sa iti zic!
Cum banuiam....intre Geanna si Alec o sa fie ceva...si pe mine ma bucura pentru ca el e super dragut.
Next...

57 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 2:01 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
De ce am ramas? De ce nu amplecat pur si simplu? De ce imi placea compania lui? De ce nu ma deranja cu cata usurinta ii puteam spune unele lucruri, si poate chiar mai mult decat as vrea...
-De ce vrei sa raman?Am intrebat eu incet, pe un ton nu chiar atat de placut la care probabil nu se astepta..
-Simpla ta prezenta imi face placere..ma linisteste, a spus el calm, de parca era sigur ca si la mine functiona la fel prezenta lui..
-Si totusi..ce te face sa crezi ca as ramane..de ce eram atat de idioata? trebuia sa o dau eu in bara mereu
-Nu stiu..Sper ca vei ramane totusi..
M-am asezat pe banca, desi raspunsul lui nu a fost cel la care ma asteptam..Am ramas tacuti ptr un moment lung..Pe cealalta parte a parcului, unde elevii de la Universitate dansau, rula o piesa vesela, poate prea vesela ptr cum ma simteam eu..dar cui ii pasa, de fapt?
-Multumesc, a spus el intr-un tarziu. Si-a intors fata spre mine, si zambea. dar era un zambet trist..
-Sa stii ca trebuie sa ma duci acasa..Am spus-o sub forma de gluma..voiam un zambet adevarat..Stiam ca, cand era cu Mellissa era fericit.probabil era asa ptr ca ea a plecat?Desi era ciudat sa reactioneze asa..
-E din cauza Mellissei? L-am intrebat eu incet.Defapt, parca amadoi vorbeam in soapata.
-Nu..nu e din cauza ei..desi cand nu e aici imi pierd si putina claritae din ochi...
Ma confunda..Mi-am lasat capul pe spate si mi-am inchis ochii.El nu a mai spus nimic. Ma linistea zumzetul celorlalti, desi asta era extrem de ciudat..

58 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 2:13 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Super
Ador cum descri
Vreau Next! Si rapid:))...
[Instinctele alea moarte -daca vrei dezvoltat exista mess ]

59 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 2:38 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
Alec era cel de langa ea? ?
cam micut next-ul.unul mai mare data viitoare?
mi'a placut next'ul.
imi place cum ai scris !
next!

60 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 3:22 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Da..era Alec:">.Cum de nu ti-ai dat seama?.Am pus si poza;)).
Si l-am pus asa micut ptr ca s-a terminat capitolul 1:d. mai deseara putin o sa pun inceputul capitolului 2:d.

61 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 3:56 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Haaaaaaaaai cu neeextul !!
Stii ca te ador nu? Si ador felul in care scrii povestesti si descrii asa frumos
Next next next lav iu

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

62 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 3:58 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
II.
Confesiuni.

-Atunci de ce? l-am intrebat eu cu o voce atat de inceata, incat de abia eu m-am auzit..
-Sunt prea multe, stii? Si eu nu sunt tipul ala de baiat..Care sa fie in centrul atentiei tot timpul si sa-mi si placa..
Asta era cam ciudat. Stiam ca toata lumea il adora..dar lui nu ii placea asta?
-Nu e ca nu imi place sa fiu in centrul atentiei, vedeta, a spus el ca si cum mi-ar fi citit gandurile..dar eu nu sunt persoana aceea. Nu trebuia sa ma inscriu de la inceput in echipa de fotbal.Stiam eu ca asa se va intampla din nou..Parca incerca sa se convinga pe el insusi, ca si cum eu nu as fi acolo.Desi...mi-au spus ca asa se va intampla. De ce niciodata nu ascult? De ce intotdeauna fac asa cum imi tuna capul? Acum parca era mai nervos, vorbea mai tare, parca se certa pe el insusi. Si apoi Mellissa. Nici ea nu era in planurile mele. De ce trebuia sa fie ea? De ce ea? De ce nu putea fi jennifer, sau macar o tipa ca ea, care nu avea suflet? De ce ea?
Acum ma confunda. Voia sa spuna ca i-a facut rau Mellisei, si ea nu merita asta? Voia sa spuna ca daca nu se inscria in echipa de fotbal nu mai era vedeta scolii?
-Ce vrei sa spui cu asta? i-ai facut ceva rau Mellisei? IN vocea mea simteam teama, deis nu stiam de ce..
-vezi..pana si tu crezi asta. Nu sunt atat de rau pe cred ceilalti. S-a ridicat in picioare si s-a uitat in sus, la luna plina si minunata..si 2 lacrimi uriase i-au cazut pe orgaji.M-am rifdicat si eu imediat..
-Nu, stai.Nu am vrut sa spun asta..E doar ca...Sunt confuza..Nu inteleg ce-mi spui..
-O Doamne..A spus el de parca a realizat ca a spus tot ce a spus cu voce tare, si parca nu a trebuit..trebuie sa plec..Uita de tot ce ti-am spus. Uita de asta..Promite-mi, Geanna, promite-mi ca vei uita. Citeam in ochii lui dorinta asta.la fel ca si teama, durere. De ce se temea?
-Stai, Alec, stai. Vorbeste cu mine.. Nu cred ca voi putea sa uit, dar nu voi spune nimanui, il rugam eu sa aiba incredere in mine..sa-mi spuna..
-Nu..Trebuie sa plec..
Si nu mi-a mai dat timp de replica..A alergat repede la masina lui si a plecat. M-a lasat singura. SI mi-a spus ca ma duce cu masina. Voiam sa ma duc pe jos, dar nu stiam drumul. Am sunat-o pe Alisson si am rugat-o sa vina dupa mine..Slava Domnului ca nu dormea...

63 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 4:26 pm

First..
Ce-mi place sa fiu prima...
Asa...
Alec face niste confesiuni...Nu ii place sa fie popular?Nu vezi prea des asa ceva.
Si care e faza cu faptul ca Mellisa nu era in planurile lui?
Aici m-ai bagat rau in ceata...
Oricum sper sa ma lamuresti in urmatoarele next-uri..
Spor la scris!

64 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 5:14 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Poi asa trebuia sa fie:)).Ca a bagat-o pe Geanna rau de tot in ceata cu ce i-a spus. Si Alec e mult mai secretos decat Geanna, asa ca, crede-ma..o sa o bage rau de tot in ceata pe gee cand o sa mai vorbeasca.

65 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 5:35 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
am citit next'ul in grada pt ca am avut de tradus o lectie grea la franceza .
abia astept cap 2.

66 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 6:25 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
poi asta e inceputul capitolul 2:)). Si vor mai fi cred ca 3 nexturi din asta si incep cap 3:>:>

67 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 10:36 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Am citit ...
Il ador Ce secretosi sunt amandoi
Incep sa ma prind cam care ar fi motivul pentru care Alec se comporta asa
si cred ca instincetele mele moarte incep sa-si revina:))
Vreau Nextttt!!!
YLU sis><

68 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 07, 2010 11:49 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Maria..crede-ma ca nu o sa ghicesti niciodata ce se intampla cu Alec. Si oricum..nu spune nimic:D.

69 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 08, 2010 1:10 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci nu am observat cap 2
rusine sa imi fie )
eram toatal distrasa.
nu inteleg ce se intampla cu Alec,de ce se teme.
felicitari pt next.
next

70 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 08, 2010 4:27 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ce bine ca nu m-a intrebat nimic pe tot parcursul drumului. era distrata. Iar lucrul asta nu ma deranja. Aveam si eu destule la care sa ma gandesc. Am intrat in casa si m-am indreptat direct spre camera mea. Am auzit imediat voci din cealalta camera, si am stiut de ce era distrasa Alisson. Era cu Drew. radeau. erau veseli. Dar nu m-am mai obosit sa ascult ce spun, sau macar sa-mi fie ciuda pe ei. Mi-am pus capul pe perina si am adormit imediat.
M-am trezit dupa un vis groaznic o ora mai tarziu. Eram intr-o padure..cu Mellissa si plageam amadoua..Cineva, sau ceva ne urmarea. Dar nu reuseam sa vad cine era. Alergam si alergam..Si apoi m-am trezzit. Eram transpirata toata. Plangeam. M-am ridicat repede din pat si am alergat in baie. Am facut un dus cu apa rece. De fiecare dara cand aveam un cosmar faceam dus cu apa rece. Am stat sub apa inghetata mai mult de o jumatate de ora. Cand am iesit, dardaiam toata. m-am schimbat repede in pijamale si m-am bagat inapoi in pat. Spre surprinderea mea, nu am mai visat nimic.
M-am trezit inaintea lui Alisson. Voiam sa o rog sa pregateasca ceva de mancare, dar nu voiam sa o deranjez. Stiam ca e cu Drew. Am asteptat sa se trezeasca. Mi-am pregatit geanta ptr scoala, m-am schimbat, mi-am pieptanat parul cred ca mai mult de 7 ori. Cand am iesit din camera Alisson era deja la bucatarie. Micul dejun era servit. M-a invitat la masa, si nu am stat nici o clipa sa ma gandesc. Eram lihnita. Drew era linistit. Si chiar tacut. Speram sa nu fie asa din cauza mea. Alisson ingana un cantec vesel de la radio, iar el se uita pe fereastra. Nu mai suportam linistea asta. Doamne cate s-au schimbat. Poate Londra chiar mi-a facut mai bine. Cand am ajuns aici voiam doar ca nimeni sa nu vorbeasca cu mine..Mi-am scuturat imaginar capul si mi-am dres vocea.
-Deci, Drew, cu ce te ocupi?
-Nu lucrez, daca la asta te referi. Inca sunt la colegiu.
-Da..Drew e la acelasi colegiu ca si tine..L-a intrerupt Alisson, care acum era si mai vesela, si poate putin ingamfata.
-daca vrei te duc eu cu masina..
-Sigur. Am spus si am luat inca o bucatica de paine de pe masa. Am mai vorbit cam jumatate de ora despre lucruri banale, si apoi ne-am hotarat ca ar trebui sa plecam.
-Drew..il cunosti pe Alec? Am spus eu intr-un sfarsit...Stii tu, seful echipei de fotbal..iubitul Mellissei..
-Da..stiu cine e..Si eu sunt in echipa de fotbal. Suntem destul de buni prieteni, desi el este cam retras, avand in vedere ca este vedeta..stii tu..A ras usor.Cand Alisson mi-a spus de el nu credeam ca il voi place foarte mult..Dar era un tip vesel, desi nu vorbea prea mult, avea un zambet cald si nu vorbea mult si aiurea..Chiar imi placea de el..Dar..de ce intrebi?Mi-a intrerupt el gandurile..Nu-mi spune ca si tu i-ai cazut in mreje. A ras amar, desi nu stiam de ce..
-Nu..Nu e vorba de asta..am spus eu repede. Doar ca aseara, la petrecere mi-a spus ceva care m-a bagat in ceata..Nu conteaza oricum..
-Cum spui tu. Dar ai grija..tipu' asta e cam ciudat.
-Multumesc de avertizare..Si despre Mellissa ce spui? L-am intrebat eu incercand sa o imit pe vecina mea de 4 ani, bine, fosta vecina, cand ii cerea vreu sfat tatalui ei, sperand sa-mi dea consimtamantul lui.
-Mellissa e de treaba. desi nu ai spune asta..Dar ea nu se comporta ca toate celelalte majorete. cred ca e singura tipa din toata echipa pe care chiar o plac. Avea un ton ciudat in voce..Incerca sa imite pe cineva..dar nu stiam pe cine..Am inceput apoi sa radem..
Am ajuns repede. Conducea bine. Si avea si o masina rapida.
Primul curs il aveam cu Mellissa. Si-a eliberat repede banca, tipa cu care statea inainte mi-a aruncat o privire plina de ura cand a trecut pe langa mine. M-am asezat langa Mellissa. dar nu am avut timp sa ne spunem nimic ptr ca proful a si intrat in clasa. Si doamne ce profesor.. Arata incredibil. Era tanas si stragator, si pe deasupra si blond. Ne preda istoria artei. Dar tot mi se parea mult prea tanar sa ne predea. Doamne! Ce se intampla cu mine? De cand ma uitam eu la profesori? Si de ce acesta mi se parea mie incredibil de atragator? Si de cand eram eu asa bine dispunsa? CLAR!! Innebuneam!! Mellissa m-a intrebat daca sunt bine si eu am dat simplu din cap. Am incercat cu creu sa ma concentrez la ora..dar era ceva in neregula la miine.. Ma gandeam cu totul la altceva..Si nu avea nici un sens..cand in sfarsit clopotelul a sunat am tasnit-o pe usa..lasand-o pe Mellissa in spatele meu.

71 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 08, 2010 4:46 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Opaaaaa...un profesor bun ai gasit poza cu el ?
Frumos next...ma enerveaza ca nu pot sa imi dau seama la ora asta ce treaba are proful cu Geanna
Next !

72 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 08, 2010 5:34 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Proful nu are nici o treaba.El isi tine pur si simplu ora. dar Geanna are treaba cu toata lumea azi.>.
Doamne!! Am promis ca nu mai spun nimic. Si chiar nu voi mai spune nimic:">.

73 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 08, 2010 9:15 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Ador nextul:X
Ce e cu geanna? Nu zic..Am banuielile mele...
Next!!!

74 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 09, 2010 4:13 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
un profesor nou la orizont.hmm deja imi place asta.
spor la scris!
next!

75 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 09, 2010 5:12 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
De cate ori sa va zic?))). proful nu are nimic cu geanna.Si nici nu e nou:))).Doar ca asta e prima data cand il vede ea..si din cauza a ceva ce i s-a intamplat..Gee se simte altfel.O sa vedeti maine cand pun nextul:)).

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 3 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum