Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 2 din 10]

26 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 1:00 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
frumos❌*

Vezi profilul utilizatorului http://not-perfekt-girl.blogspot.com/

27 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 7:27 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ALEXA!!! Sa taci!!). nu ai voie sa spui nimic.
Si Mary...va mai trece un timp:(. Dar asteptati sa vedeti ce se intampla:D.

Melissa m-a urmat imediat. Nu plangeam, dar nici mult nu mai aveam.

-Draga mea...Esti bine? Ma intreba ea. Ce puteam sa-i spun? Ca sunt geloasa pe ea? Ca ea era fericita si eu nu? In nici un caz nu o sa-ispun asta!!
-Sunt bine, multumesc, Mell. Acum trebuie sa plec la curs. Sunt bine, serios, am repetat cand am vazut ca nu ma prea credea.
In urmatoarele 2 cursuri am stat in spatele clasei, raspunzand vag profesorilor sau noilor mei colegi care ma intrebau cate ceva. Uram sa trebuiasca sa ma comport asa. Uram sa fiu CIUDATA!! Si mi-am promis ca prima zi nu o sa fie asa.
Dupa terminarea cursurilor am cautat-o pe Mellissa. Am gasit-o greu, campusul fiind foarte mare, cuprinzand 2 cladiri mari ptr cursurile celor de la facultate, si o cladire ptr cei de la liceu; cantina, care era imensa si o biblioteca mult mai mare decat cantina insasi. Desi nu stiam cine citeste atat, aici fiind o Universitate de Arte.

-Melissa, am strigat eu intr-un sfarsit, cand am observat-o cu spatele. Imi cer scuze ptr ca am iesit asa din cantina la pranz..Doar ca nu m-am simtit putin rau.
-Nu e nimic, Geanna. Era sincera. Stiam asta. Auzi...deseara este o petrecere...Vrei sa vi?
Normal ca nu eram in stare de petreceri, dar mi-am promis ca o sa-mi revin..si exact asta o sa fac.
-Desigur ca vin. Spune-mi unde. Am incercat sa zambesc, dar nu mi-a prea iesit.
-In parcul parasit de la intrarea in oras..Daca vrei, vin dupa tine..
-Nu, stai linistita..trebuie sa-mi soseasca masina, si o sa vin eu.
-Te sun inainte cu o ora..Mi-a spus ea si mi-a cerut numarul de telefon. Am imbratisat-o si am plecat. trebuia sa-mi cumpar o rochie, sau ceva de genul. Habar nu aveam cum trebuia sa ma imbrac. De parca mi-ar pasa asta...

Vezi profilul utilizatorului

28 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 7:41 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Geanna vrea sa se integreze
Misto...
Btw...Si eu banuiesc de cine se Geanna
Astept next><

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

29 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 8:12 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ea nu vrea sa se integreze=)).Vrea doar sa fie din nou cum era anul trecut.La fosta scoala era cea mai populara fata, sefa majoretelor si alea, nu are probleme daca ar vrea sa se integreze.Doar ca se simte groaznic, si trebuie sa se faca bine. Si gata fetelor. Nu mai trageti concluzii ca ma faceti sa va tot spun. Si nu va mai spun nimic:|.

30 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 03, 2010 4:28 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
cititoare noua!
imi place ideea fic-ului.
conturezi bine tristetea fetei.personajele imi plac.
astept urmatorul next!
spor la scris!

31 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 03, 2010 4:51 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Eu stiu deja,dar nu k mi-ai zis tu,ci ptr ca am facut wallpaper-ul si m-am prins ))
Super frumos scrii femeie neeeeeeext !!!

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

32 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 03, 2010 6:07 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Bine ma. Fie cum vrei tu.Dar acu' nu mai zi nimic:)).

33 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 1:02 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Azi n-am next?(
Nuu....Vreau nextttttt...Te rog sisssss:o3...
Si eu tot din Wall mi-am dat seama:P:)

34 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 3:19 am

Cititoare noua...
E prea genial ficul asta...scrii super bine.Imi place descrierea.
Imi place de Geanna,e draguta,insa imi pare rau ca sufera dupa acel El,despre care sper sa aflu mai multe in nexturile urmatoare....
Imi place de Alec.Exista cumva vreo sansa sa se desparta de Melissa si sa fie cu Geanna?
Anyway....astept next.
Kisses.

35 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 6:13 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ma bucur ca iti plac personajele. Dar nu mai spun nimic. daca vedeai Wallpaper-ul iti dadeai seama de acel EL si ce se va intampla mai departe.dar l-am sters, ptr ca am schimbat-o pe Geanna si acum trebuie sa fac altul.Si acum..Nextul mult asteptat.)).

Mai era o ora pana la petrecerea aceea si masina mea inca nu a ajuns. Nici macar nu stiam cum ar trebui sa ma imbrac. In cele din urma i-am cerut parerea lui Alisson, care si-a insirat mai mult de jumatate din garderoba pe pat si mi-a cerut sa aleg. Pana la urma tot ea a ales, promitandu-mi ca in zilele urmatoare o sa ma duca la cumparaturi. Eu aveam prea putine lucruri aici.Aveam nevoie de multe.Intr-un sfarsit am ales o rochie albastra, scurta. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Alisson a spus ca stie locul si ma duce ea. Eram recunoscatoare. Am ajuns repede. Am observat-o imediat pe Melissa. Era cu Alec. Se sarutau intr-un colt. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]. Uram sa le stric momentul, dar am strigat-o. S-au inturnat imediat cu fata la mine. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine].
-geanna, cat ma bucur ca ai putut ajunge! A strigat ea si a venit sa ma imbratiseze. Apoi l-a lasat balta pe Alec si a mers cu mine sa-mi iau ceva de baut si sa-mi faca cunostrinta cu cateva persoane. Erau atat de multi tineri acolo.Probabil erau toti de la scoala. Dar ciudat.Ma simteam bine. Imi aminteam cand eram si eu ca ea. Sefa clasei, sefa majoretelor, tipa pe care o iubeau toti, cea vesela. Imi era dor de acele vremuri.Cand eu ieseam cu tipul cel mai popular din scoala, cu seful echpei de fotbal...Mi-am scuturat capul ca si cum puteam face acele imagini sa dispara. S-a facut intuneric in aproximativ o ora. S-a pus muzica si toti au inceput sa danseze.

36 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 6:22 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Suuuper:X
Si cand mai face cunostinta cu celelalte personaje?;
Astept next! Si vezi ca-mi esti datoare cu un next pt ieri...
ILY sis><

37 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 8:32 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Care celelalte? Alea pe care le cunoaste Gee acum? La petrecere?

38 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 8:35 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
mah alea pe care ni le-ai aratat dar nu le-ai pus in actiune:))

39 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 8:37 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Unu nu este in prezent printre noi daca nu ma insel Oricum,eu am rabdare VREAU NEEEXT !!!! luv you sis

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

40 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 04, 2010 11:30 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ALEXA ti-am mai spus sa taci!!).
Si Rachel si Jakc sunt in california, deci o sa mai treaca un timp pana ce o sa-i vedeti:)).Deocamdata ma axez pe Alec, Melissa si Alisson. O sa vedeti voi:d.
(Personajele pe care le-am pus nu sunt ptr ca sunt principale, sau alea, ci ptr ca ele o sa fie prezente pe toata durata ficului).

41 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 2:04 am

Am citit si eu nextul...a fost superb.
Imi place de Alec in ultima poza,si raman la convingerea ca pana la urma o sa fie impreuna cu Geanna.
Next.
Luv u!

42 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 2:45 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
am citit next'ul .mi'a placut.
imi place bluza pe care a ales'o
imi place de Alec
next!

43 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 2:11 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Multumesc fetelor. Si sa speram ca nexturile viitoare nu o sa va dezamageasca:*.

S-a inserat repede. Eram ametita deja. Simteam cum alcoolul isi face efectul, si aveam o stare de bine. Ma simteam bine. Nu imi mai venea sa fug cat ma tin picioarele cand vedeam 2 indragostiti ca se sarutau, sau ca se tin de mana. Eram geloasa pe ei, dar nu ii mai uram ptr ca ei aveau ce eu nu aveam. Stiam ca asta e doar din cauza alcoolului, dar nu-mi pasa.
Mell mi-a facut cunostinta cu cateva persoane, dar le-am si uitat numele de indata ce l-au rostit.
Au inceput sa danseze. Toata lumea isi lua cate o pereche si dansau pe muzica vesela. Mell si Alec au venit imediat la mine si m-au luat pe ring. Am dansat toti 3 mai mult de 3 ore. Eram beata. Simteam asta. Imi aminteam ce s-a intamplat ultima data cand m-am imbatat, dar acum nu-mi pasa. Nu eram fericita, dar nici trista. era doar senzatia aceea de bine pe care ti-o da alcoollul, dar pe care o vei regreta a doua zii.
Mellissa a trebuit sa plece dupa miezul noptii, dar m-a rugat sa raman. Nu mai voiam sa dansez. Eram obosita, iar capul incepea sa doara.
Voiam sa stau jos. Voiam sa incetez sa ma comport ca o persoana normala. Voiam sa incetez sa beau. Voiam sa-mi revin.
Am facut cativa pasi afara din parc, si la cativa metri de mine am vazut o bancuta, langa cativa copaci. Era minunat. Exact locul pe care il cautam eu.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
M-am asezat pe banca, lasandu-mi capul pe spate si inchizand ochii.
Poate am adormit. Sau poate nu. Dar cand am deschis ochii cineva era langa mine. Era intuneric. Nu am vazut cine era. Dar prezenta acelei persoane nu ma deranja. Ma simteam bine. era chiar placut, ciudat, nu?

44 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 3:46 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
,,Dar cand am deschis ochii cineva era langa mine. Era intuneric. Nu am vazut cine era. Dar prezenta acelei persoane nu ma deranja. Ma simteam bine. era chiar placut, ciudat, nu?"-hmmm despre cine vorbea ?
astept sa ma lamuresti in privinta asta.
cam micut next-ul dar imi place ca pui poze.
next!

45 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 3:57 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
nextul o sa-l pun mai tarziu:d.Ptr ca imi trebuie poze. Si imi ia ceva timp pana gasesc ce imi trebuie;)).
Crede-ma ca nu o sa fi dezamagita:))).

46 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 7:41 pm

Second..
Mi-a placut nextul asta,a fost interesant ca si celelalte....
M-am asezat pe banca, lasandu-mi capul pe spate si inchizand ochii.
Poate am adormit. Sau poate nu. Dar cand am deschis ochii cineva era langa mine. Era intuneric. Nu am vazut cine era. Dar prezenta acelei persoane nu ma deranja. Ma simteam bine. era chiar placut, ciudat, nu?
Cine era persoana asta misterioasa?Si culmea o facea pe fata sa se simta bine.
Sper sa ne lamuresti in urmatoarele next-uri!

47 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 7:56 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Vreau next acuuuum!!!
M-ai facut curioasaaaaa...
Daca nu dai next diseara te batttt...Si de data asta ma tin de cuvant[vin la tine special sa te bat:))]
Nu-mi place ca ai facut-o alcolica...Sper ca n-o sa aiba vreo durere ingrozitoare de cap:|
Vreau nexttttttt! ><

48 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 9:12 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Nextul o sa il pun mai deseara. Si marii, normal ca nu am facut-o alcoolica.Doamne fereste!!!

49 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 05, 2010 11:37 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Geanna nu e alcoolica,voi repedeeee
E genial next-ul,d-abia astept sa vad cine e cel care statea langa ea
Desi...tralalalala nu stiu nimic
Next

50 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 06, 2010 3:49 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Stiu ca am promis ca il pun ieri, dar am avut altceva de facut.Scuze:">.
Alexa..bravo mama..te-ai abtinut:))).

CAnd sa-mi deschid ochii, un val e fum mi-a innundat fata.Ah! Cel de langa mine fuma!Am inceput sa tusesc, sperand ca cel de langa mine sa plece, ori sa-si stinga tigara. Nu stiu daca si-a stins-o, dar fumul nu mai venea spre mine. INtr-un tarziu mi-am intors fata spre el.Stiam ca este un el.era inturnat cu fata catre mine, cu tigara inca in gura, dar cu ochii inchisi. Inca nu sutiam sigur cine e...dar aveam o banuiala.
Desi era noapte, vedeam ca e trist. Sau poate doar mi se parea mie. Oricum in ultimul timp mai mult haliucinam decat sa-mi traiesc viata..
-Esti bine..l-am intrebat..Vocea mea era atat de sparta, si am spus-o mai mult ca pe o soapta...nici nu tsiu daca m-a auzit macar.
-Esti singura care mai intreaba asta. Toti de aici ma cunosc..dar pe nimeni nu intereseaza daca sunt bine. Chiar te intereseaza..
-Daca nu eram curioasa..plecam pur si simplu cand ai venit.
Si-a aruncat tigara jos, si si-a deschis incet ochii. Era trist. Citeam atata tristete in ochii lui..dar nu mai multa decat erau intr-a mei.
-Sunt bine..daca te referi fizic. Si-a rificat o mana in sus si a scuturat-o..Vezi? Sunt bine..a spus el sarcastic.
-Nu..nu la asta ma refer..Citesc in ochii tai ceva ce nu pot descifra..
-Esti ciudata..stii?
La ce se referea? Eu incercam doar sa fiu draguta...iar el imi spunea ca sunt ciudata? Pana aici mi-a fost..M-am ridicat incet de pe banca, cu gandul sa plec..Dar o mana puternica m-a prins de brat si m-a tras catre el.
-Nu..stai..nu am spus-o in sensul rau..E doar...esti singura care chiar s-a uitat la mine..care e curioasa daca sunt bine..si nici macar nu ma cunosti. De multa vreme nu s-a mai interesat cineva asa de mine..
Stiam sentimentul..Dar nu puteam intelege cum..el..pe care il stiuau si adorau toti..sa fie asa trist..si in find..fara cineva caruia chiar sa-i pese?
-E greu de crezut, nu? A spus el din nou cu sarcasm.
-da..dar te inteleg. Candva eram si eu ca tine..vedeta liceului..tipa pe care o adorau toti..si totusi..nimanui nu-i pasa?
-Si cum s-a schimbat asta?
-Vara trecuta..s-a schimbat multe.Am spus eu cand am realizat cu cata usurinta ii puteam spune unele lucruri.Dar asta nu insemna nimic. El nu va stii ce s-a intamplat vara trecuta.Nimeni din Londra nu va stii. Iar apoi totul s-a schimbat. Eu mi-am dat demisia, sa spun asa din aceea "functie", am pus ghilimelele in aer, dar nimanui nu i-a pasat cum sunt, daca sunt bine...daca am nevoie de un prieten..in fond..nici nu le-a pasat niciodata am spus eu cu trsistete..
-Imi pare rau..a spus el soptit..
Si ii parea.Stiam tonul ala..Si mie imi parea rau ptr el..dar asta nu insemna nimic..tot o sa plec.
-aa..trebuie sa plec. Prietena mea trtebuie sa vina dupa mine..si..nu vreau sa o fac sa ma astepte..
-Mai stai putin, te rog? Te duc eu cu masina mea daca vrei..chiar nu ma deranjeaza..si promit ca nu o sa mai spun nimic nelalocul lui sau care sa te deranjeze..Doar mai stai putin cu mine..aici..
Mi-a spus el din nou intr-o soapta..si stiam ca, chiar vrea sa raman...Dar de ce? De ce lui ii pasa? De ce trebuia sa fie el caruia sa-i pese?..

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 2 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum