Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 10 din 10]

226 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 11, 2010 2:44 am

A doua...
Mama dar sa o lase pe Chris odata si sa fie cu Gee pt ca se vede ca o place.
Gee se vede ca il adora.
Poate se duc impreuna la petrecere.
Next!

Vezi profilul utilizatorului

227 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 11, 2010 1:51 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan

Ma dezamagesti profund!
Ma asteptam la asta de mult! De cand am citit nextu trecut.
Eram invatata sa nu ma astept la nimic din ceea ce se intampla si sa faci ceva ce la care nu m-as fi gandit intr-un milion de ani. Acum totul e previzibil
Next!

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

228 Re: Misterele noptii. la data de Sam Iun 12, 2010 2:31 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
un com intarziat )
deci se plimba,o lamureste,discuta despre petrecere ,nu are curajul sa o invite ce naiba ii faci baiatului ?
si pe langa asta nu indrazneste si el sa ii dea macar un pupic de ramas bun
fi'ar.
il trasformi intr-un fricos.
nu mai imi place de el : ))
spor la scris!
next!

229 Re: Misterele noptii. la data de Lun Iun 14, 2010 6:10 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
La naiba! De ce trebuia sa se poarte asa? Ma gandam eu in timp ce intram in casa.Fara sa vreu, am trantit usa de la intrare cu prea multa forta. M-am dus repede in camera mea, ignorand-o pe Alisson care m-a intrebat ce am patit.
M-am trantit pe pat bosuflandu-ma. Care naiba era problema lui? De ce nu m-a invitat pur si simplu la petrecere? M-am descaltat si mi-am aruncat balerinii lanha usa. Mi-am tras picioarele in pat, prijiningu-mi capul de genunchi.
Imediata nsunat telefonul.Era Mellissa
.
-A...Stiu ca il placi pe Alec, dar daca tot spui ca nu te-a invitat el, cred ca ar trebuis a mergi cu Ernest. A spus dupa ce deja i-am spus ca nu ma duc cu el.
-Stii ce? Poate ai dreptate. Nu o sa stau ca proasta si o sa ma indragostesc de Alec cand stiu bine ca el nu ma place. Am auzit-o oftand in telefon. Si trebuie sa recunosc ca Ernest arata demential. Si daca si canta, e minunat. Am spus zambind larg, realizand ca am dreptate.
I-am spus ca vreau sa ma odihnesc si ca ma voi gandi la asta si apoi am inchis.
M-am intins pe spate, inchizand ochii. Fat alui mi-a aparut in minte. Era atat de frumos, de perfect. Desigur c anu ma placea!!!
Intr-un sfarsit am adormit, lasandu-ma dusa intr-o lume de vis, asa cum faceam in fiecare noapte. Doar ca asta era luema mea. LUmea in care eu eram fericita. In California. Cu Silver. Alergand fericiti pe strazile calduroase si aglomerate. Sarutandu-ne pe plaja pustie...Asta era lumea mea, lumea la care inca mai vinsam, desi ma indragosteam de altcineva. Stiam ca el ar fi vrut sa fiu fericita. Dar stiam de asemenea ca niciodata nu voi putea fi fericita. Ptr ca acea zi ma va bantui mereu. Mi-am mangaiat inelul. Chiar si in somn faceam asta. z|Ziua perfecta in care eu i-am spus DA!Ziua in care eu nu am avut un final fericit. Ziua in care el ne-a parasit pe toti, fara voia nimeni.
Da!Stiam ca el voia sa fiu fericita acum! Dar nu puteam. Il voi iubi intotdeauna. Si nimeni nu imi va schimba sentimentele. Nici macar Alec. Am suspinat usor, apoi m-am lasat dusa in vis. IN acea zi perfecta in care finalul era sa cum voiam eu. Asa cum ar fi trebuit.

[...]

A doua zi m-a dus Jack la scoala. Imi parea atat de bine ca el si Mellissa se potriveau..Se intelegeau de minune.
A fost o zi normala. In primele 2 pauze l-am vazut pe Alec uitandu-se ll amine, dar nu a spus nimic. La pranz, Ernest a venit cu noi la masa. M-a invitat sa merg cu el la petrecere. Si am fost surprinsa, desi stiam ca oricum o va face. Am spus DA! Am acceptat sa merg cu el la petrecere. Si nu-mi parea rau. Imi placea de el. Era de treaba. Simpatic. Mellissa era prietena buna cu el. Avea o reputatie buna prin scoala. Nu vedeam nici un motiv in afara de Alec sa-i raspund. Dar cum Alec a stat azi singur la masa de pranz si nici nu s-a uitat l amine, nu vedeam de ce sa nu accept. Asteptam seara de maine cu nerabdare.

230 Re: Misterele noptii. la data de Lun Iun 14, 2010 2:44 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
DA!
Stiu ca e doar trecator, insa imi place ca face ce vreau eu.>
Alec o freaca rau de tot
Si ce a facut cu Silver? Mi-am facut o idee cam aiurea. Nu are sens. Vreau ceva detalii ca sunt prea in ceata.
NEXT!

231 Re: Misterele noptii. la data de Lun Iun 14, 2010 11:37 pm

A doua...
Deci Alec ma enerveaza ca e asa de handicapat!Nu putea si el sa o invite la petrecere?
In fine...
Mi-a placut visul cu Silver...si se pare ca nimeni nu-i va mai schimba sentimentele.
Dar Silver a murit,nu?Ca din descriere asa pare.Sa-mi spui daca am dreptate.
Iar acum despre Ernest.
Imi place rau de el,si imi place ca a invitat-o pe Gee la petrecere.Sper sa accepte sa mearga cu el ca sa il faca gelos pe Alec.
Next!

232 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 15, 2010 4:22 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
deja a acceptat;.
Si..si..va promit o surpriza enorma la petrecere:">.
Macar asa sa ma revansez..;.

233 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 15, 2010 5:06 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
ti'am zis eu ca il faci cam fricos
imi place ca iese cu Ernest.dar ce s'a intamplat cu Silver?
sa vedem ce o sa iese la petrecere.
spor la scris!
next!

234 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 18, 2010 3:18 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master

La 18.30, Mell a venit dupa mine. M-a ajutat sa ma imbrac in timp ce-mi povestea despre Jack. Eram asa fericita ptr ei..
A ales o rochie alb cu negru, care, dupa spusele ei imi venea perfect.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
In schimb ea a ales ceva mai simplu, dar care ii venea minunat. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Am mai stat de voba cu Alisson care a refuzat categoric sa vina, si dupa ce a ajuns Drew am plecat impreuna. Drew a vorbit tot drumul. Era fericit. Ii planuia o surpriza enorma lui Allisson, dar spune ca suntem tradatoare, si nu ne-a spus nimic. Mai tarziu a ajuns si jack, si Mell a plecat sa-i faca cunostinta cu toata lumea, lasandu-ma singura cu Drew.
Sala era minunat. Desi au aranjat-o echipa de majorete, eu n-am avut nimic de a face cu asta. Alice a venit si m-a luat sa-mi faca cunostinta cu fratele ei mai mare, si ii eram extrem de recunoscatoare, deoarece simteam ca innebunesc daca mai aud vreo gluma de-a lui Drew.
Ernest a ajuns 20 de minute mai tarziu, si m-a invitat la dans, ceea ce era ciudat, ptr ca nu canta decat o muzica lenta pe fundal. I-am spus ca poate mai tarziu, si am mers sa luam ceva de baut. Ma simteam bine, desi stiam ca ceva lipseste. Si probabil stiam ce, dar nu voiam sa recunosc.
L-am luat de mana si am inceput sa dau turul salii cautand orice fata necunoscuta sa fac cunostinta. Am vorbit minute intregi despre mine. Ernest nu ma lasa sa-l intreb nimic. Cica azi era seara lui. Si el trebuia sa stie totul despre mine. Era o persoana incantatoare. Zambeam intr-una. Glumea mult, si fata de Drew, la glumele lui chiar radeai.
La ora 20.00 a inceput petrecerea si el s-a urcat pe scena sa cante.
Piesa era cu dedicatie. Am ramas cu gura cascata la propriu cand am auzit dedicatia:
Ptr cea mai frumosa domnisoara de aici, partenera mea.
Apoi a inceput sa cante, in timp ce toata lumea se uita la mine. Si spre surprinderea mea nu ma simteam aiurea ca mi-a dedicat piesa. Mellissa si Jack au venit la mine si am inceput sa dansam
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

235 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 18, 2010 4:36 pm

Prima..
Wow,deci pana la urma a iesit cu Ernest,dar tot simtea ca lipseste ceva.
Mi-a placut cand Ernest i-a dedicat melodia lui si a zis ca e cea mai frumoasa de acolo.
Next!

236 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 18, 2010 5:43 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Merci
Asa o vreau! Sa-l uite pe Alec! Nu-i face bine.
Ai unele greseli de scriere. "Sala era minunat." Nu stiu ce ai vrut sa zici aici.
In rest e bine. Super melodia
Necst!

237 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iun 18, 2010 7:56 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Scuze Maria.
ma grabeam. "Sala era minunata."
Imi cer scuze din nou.

238 Re: Misterele noptii. la data de Lun Iun 21, 2010 5:24 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
ce dragut ii dedica melodia.imi place mai mult de Ernest,pentru ca stie ce vrea fata de Alec.
au dansat :>:>
spor la scris!
next repede.

239 Re: Misterele noptii. la data de Vin Iul 09, 2010 2:14 am

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
fic trimis la arhivă la cererea autoarei.

Vezi profilul utilizatorului http://mywordskillpeople.blogspot.com

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 10 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum