Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 8 din 10]

176 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 7:54 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
in sfarsit ma lamuresc si eu ,desi mi'a trecut prin minte ca la Gee se gandea
nu o sa se repete povestea.
o sa fie cu totul si cu totul special de data asta .
astept next repedee :d

Vezi profilul utilizatorului

177 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 10:28 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Am dormit saptamani inregi.Probabil 3. Sau poate mai mult. Chris a ramas cu mine in pat tot timpul. Ma saruta incontinuu, asa cum faceam si eu. Dar ma gandeam la Geanna.O voiam pe ea aici, voiam ca ea sa ma sarute asa cum o facea Chris..Ma indragosteam.Stiam asta. Dar mai era si dorinta.O doream.O doream aici, in bratele mele.
[...]
-trebuie sa mananci. probbail esti lihnit, si mancarea gatita iti face scarba deja. mi-a spus ea intr-un tarziu. am vrut sa ripostez, dar mi-a taiat-o imediat! Stiu ce vei spune, ca doar eu gatesc.dar cunosc sentimentul.Si nu stiu cum ai rezistat tu 3 saptamani. Eu maimult de 3 zile nu rezist.
-Tu mi-ai tinut de foame..i-am spus si am tras-o mai aproape de mine, mangaindu-i spatele gol, sarutand-o din nou, muscandu-i buza de jos, trasand linii cu degetele pe pieptul ei..
-Asta nu se pune..desi stiu ca daca ar fi foat ea aici nu ai mai pleca..Sa mergem! Vreau sa vanez ceva..Si animalele nu se pun.
A spus razand si sarind din pat, imbracandu-se.i-am urmat gestul fara prea mare tragere de inima.
[...]
Nu voiam sa vanez oameni, dar ea nu mi-a dat ocazia sa refuz.dar nu am vanat in oras.Desi era noapte, oricine ne-ar putea vedea. Am alergat pana in celalalt capat al micului oras, intrand in padure. A fost usor. Un grup de oameni tocmai se intorceau acasa de la un picnic sau ceva de genul. Chris avea dreptate.Imi era foame. Simteam gustul carnii crude si sangele lor pe varful limbii. O sa-mi placa la nebuie asta...
Asta sigur nu a fost ziua lor norocoasa..
[...]
-Asta mai spun si eu vanatoare. A spus satisfacuta cand isi dadea jos hainele si se pregatea ptr dus.
-Nu mi-a facut foarte mare placere, desi pot spune sincer ca e mai distractiv sa vanez in doi...
A facut un dus rapid..Stia deja ce urma sa-i spun, dar m-a lasat totusi..
-stii ca trebuie sa plec, nu-i asa?
-Da..si nu imi face prea mare placere. Ai dormit aproape tot timpul. Mi-e fost dor de tine..Mi-ai promis anul trecut ca[,] cand o sa vii din nou o sa ne distram...Asta nu e distractie..s-a plans ea..
-tocmai mi-a venit o idee. am spus zambindu-i. Stiam ca o sa spuna da..
-DA!!!A strigat sarind in bratele mele. Chiar vrei?
-desigur..deci vrei sa vii?
-DA!A strigat din nou si m-a sarutat....TE IUBESC TE IUBESC TE IUBESC..imi soptea in timp ce eu ii sarutam gatul..Era ciudat cat de bine ma simteam cu ea, desi nu simteam nimic. Ma atragea, asta era sigur..
-iti dai seama cum ne purtam?M-a intrebat stanjenita de gandurile mele..
-da..ca doi indragostiti aiuriti...Hai sa mergem..am indemnat-o..

178 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 11:02 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Oooo da !!
Unde pleaca ?

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

179 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 12:52 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci este vampir.asta imi este clar.
imi place cand se gandeste la ea
puteai sa eviti cacofonia )
oricum nu este nimic se mai intampla.
unde pleaca? :>
vreau next repede.

180 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 1:03 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Muahaha>
Deci te rog, te implor. O data, numai o data pe parcursul ficului pune-o pe Gee sa-i de o palma! Numai una! Te implor! Pentru mine!
Deci nu-mi vine sa cred ca a facut asta!
Daca-i face ceva aia Geannei sunt in stare sa ma razbun in ficul meu si in RPG. Vorbesc foarte serios.
Vreau NEXT!!!
ILY><

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

181 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 1:05 am

A patra...
Deci am avut dreptate..Alec e vampir!
Ma cam enerveaza Chris!Imi place ca se indragosteste de Gee.Sunt convinsa ca o sa o iubeasca mai mult ca pe Rose.
Unde pleaca?
Astept next ca sa ma lamuresti.
Kisses.

182 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 3:24 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
BA!!!!!!!
V-AM SPUS CA NU E VAMPIR=))
si daca v-am spus ca nu e, inseamna ca nu e.
Si Alexa daca in sfarsit iti revine memoria si spui ceva o sa iti para rau.
si lasati-o pe Chris in pace.
Si daca tot vreti vampir, va spus ca o sa fie vampiri. dar o sa-i urati.
in special pe unul.
Adica o sa-l urati psi pe Alec putin=))
si doamne!
Iarasi v-am spus secrete de stat!)).

183 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 3:52 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
doamneee iar m'ai lasat in pom si pomul in aer
nu stiu ce sa mai cred.deci pana la urma renunt sa ma gandesc ce este.asa ca o sa astept next'ul ala blestemat in care spune ce este.

184 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 3:56 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
o sa mai dureze.
si de ce ati crezut toate ca era vampir???.
ca s-a hranit si cu carnea oamenilor alora:)). nu numai cu sangele lui.
Si vampirul meu o sa fie ,mai diferit:x.
si desi o sa fie extrem de sadic, cel mai rau din tot ficul(care va anunt de pe acum ca va fi ft lung=)) ) eu o sa il ador cel mai mult❌x:x.

185 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 7:54 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Deci stiu ca nu-i vampir!
Nu e vampir!
Stiu!
E alt ceva. Imi suna a varcolac.
Neah ca am zis-o.
Chestia cu luna plina, cu carnea...
Si vreau continuare!
Cand intru vineri sa am ce citi, daaaaa?
NEXT!

186 Re: Misterele noptii. la data de Mar Iun 01, 2010 9:24 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Doar vineri mai intri?(

187 Re: Misterele noptii. la data de Mier Iun 02, 2010 3:04 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
1: Ioana iti adooooooor signu. Poza cu Ian de fapt, dar tot aia e❌x:x.

Geanna
Capitolul 4.
Decizii

Au trecut saptamani de cand nu l-am mai vazut. Ii simteam lipsa. Oricat incercam sa ma mint, il placeam. Si ma enerva acest lucru.Ptr ca stiam ca un tip ca el nu s-ar uita niciodata la cineva ca mine.
Jack a ajuns acum 2 saptamani. Eu si Mellissa i-am pregatit o petrecere de bun venit acasa la Alisson. Statea si el cu noi. Allison era incantata ca i se umplea casa. Mell il cam placea. Inca nu voia sa-mi spuna nimic, dar imi dadeam eu seama. Au iesit de cateva ori impreuna. Jack nu-mi spunea decat ca Mell era o tipa super, si ca era frumoasa, si de gasca.
Am gasit inca 2 fete in echipa de majorete. Fata de celelalte stiau dansa mult mai bine. Sau cel putin isi dadeau silinta. Drew imi multumea zilnic ptr ca imi bat capul cu echipa. desi spunea ca nu merita.
In fiecare zi cand ajungeam la scoala ma uitam prin parcare sa vad daca nu a venit azi. Dar de fiecare data era la fel. Locul lui de parcare era gol, nici urma de el. Nimeni nu stia nimic de el. Mellissa si-a dat seama, probabil, si mi-a spus sa nu-mi fac griji, mai dispare cateodata cateva saptamani dar tot se intoarce..
De ce asteptam sa se intoarca? De ce il placeam? Stiam prea sigur ca el nu s-ar uita la mine.. Eram prea banala, prea urmarita de trecut..
Noptile erau ingrozitoare. Cand nu il visam pe Alec, era Silver.Mereu acelasi vis. Mereu aceea zi. Simteam cum innebuneam incet..

188 Re: Misterele noptii. la data de Mier Iun 02, 2010 3:17 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
ii simte lipsa
nu vreau sa apara cu Chris
sper sa fie impreuna.desi tu spui ca o sa il urasc )
next!

189 Re: Misterele noptii. la data de Mier Iun 02, 2010 3:21 pm

Second...
Gee ii simte lipsa lui Alec!Imi place asta!Dar eu vreau sa se intoarca.
Mell il place pe Jack.Foarte dragut.Vad un nou cuplu la orizont.Cel putin asa cred.
Inca il mai viseaza pe Silver?Sper sa treaca peste,dar imi place ca il viseaza pe Alec.
Next!
Off: Ms.Ador poza asta!E pur si simplu superb!

190 Re: Misterele noptii. la data de Mier Iun 02, 2010 4:34 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Sa se intoarca la eaaa !!!
Super nextul

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

191 Re: Misterele noptii. la data de Mier Iun 02, 2010 11:42 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Aha.
Deci stiam ca asta se va intampla.
Incep sa-ti inteleg planurile.>
Si-mi placeeee.
Si da, vineri mai intru. Azi am intrat numai ca-i ziua lu bro.
NEXT!

192 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 3:44 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Deci.
Am facut Wallpaperul. Bine, nu eu, dar il am:)).
Il voi schimba oricum dupa 2 capitole.
Sper sa va placa:D
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

193 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 3:45 pm

God..ce tare e wallpaperul!
Hai cu nextul ala mai repede!

194 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 4:06 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
superrrrr
god job !:x
next

195 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 5:23 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
In dimineata aceea m-am trezit greu. Avusem o noapte ingrozitoare. Adormeam. ma trezeam din nou. Odata un cosmar, odata un vis vrumos. Imi era dor de Silver..Il voiam inapoi. Am stat pe marginea patului si m-am holbat la poza de pe ecranul telefonului o jumatate de ora. Era parca mai frumos ca niciodata. Singuratatea asta ma omora. Desi ma imprietenisem foarte mult cu Melissa si Drew, imi era dor de casa. Imi voiam prietenii mei nebunatici, care incercau sa ma faca sa uit de el tot timpul. Macar acolo aveam cu cine vorbi de el, Sa-mi aminteasca cineva ca tot ce a fost intre noi nu a fost doar un vis..Aici nu era nimeni. Iar Jack evita sa vorbeasca din nou. O bataie puternica in usa ma facu sa tresar.

-Esti gata papusa? A strigat Drew..Micul dejun e servit.
-Vin imediat. am strigat ridicandu-ma din pat si cautandu-mi ceva haine sa ma imbrac...
-A fost delicios, ca de obicei, i-am spus lui Allisson dupa ce am terminat de mancat.Asteapta-ma putin, vin imediat.I-am spus lui Drew care era gata de plecare.
Mai nou, el ma ducea la scoala, ptr ca masina mea i-am imprumutat-o lui Jack.
Mi-am luat geanta si geaca de piele si am iesit amandoi. Am ajuns in cateva minute. La cum conducea Drew, nici nu era de mirare. Mellissa intarzia azi din cauza unei probleme de familie, asa ca am plecat direct in clasa, unde la astepta Alice. Ea statea rezemata la usa, holbandu-se la un cuplu care radeau zgomotos. Nu le-am dat atentie, dar ea m-a indreptat sa ma uit la ei. Am ramas cu gura cascata cand am vazut cine ea.
Alec cu o fata extrem de frumoasa, imbratisati, razand zgomotos. I-am lasat geanta lui Alice si i-am spus ca ma intorc imediat. Am iesit din cladire in fuga, indreptandu-ma spre parcare. Am avut dreptate!Din nou! De ce pteam fi atat de idioata mereu? M-am ciocnit de cineva, dar nu am bagat de seama
..
-Hei!Esti bine? M-a intrebat tipul de care m-am ciocnit. Doar atunci am realizat ca plangeam...
-Sunt bine, mersi. Scuza-ma, trebuie sa plec..

196 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 5:48 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Hai frate
De ce a trebuit sa ii vada ?
Nu e corect,nu mai vreau sa sufere.
Merita si ea sa fie fericita,mai ales ca a tot trecut prin chestii deloc placute...

197 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 6:04 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
Alec cu o fata extrem de frumoasa, imbratisati, razand zgomotos. I-am lasat geanta lui Alice si i-am spus ca ma intorc imediat. Am iesit din cladire in fuga, indreptandu-ma spre parcare. Am avut dreptate!Din nou! De ce pteam fi atat de idioata mereu?
ce face nebunuuu ?
urat din partea lui
de cine s-a lovit? :>:>
spor la scris!
next!

198 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 6:06 pm

Third...
Ai avut dreptate!O sa il uram pe Alec!
De ce trebuia sa fac asa?
Ma seaca Chris aia!O urasc!
Sper sa isi revina!
NEXT!

199 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 6:22 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Aha...
Eram sigura. Incep sa inteleg tot mai bine cum gandesti.
Cred ca stiu cine e tipu de care s-a lovit:>
Si nu vreau sa sufere dupa Alec. Nu merita cretinu.
Vreau NEXT! Si repedeeeeeee!
ILY

200 Re: Misterele noptii. la data de Joi Iun 03, 2010 6:41 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
BAAAAA!!!
CE AVET CI CHRIS??
ALEC E TAMPITUL!
Lasa ca pe Chris o sa o iubiti imd . stati doar sa vedeti ce face?:>:>.

Nu trebuia sa ma ascund. Si ce daca imi placea atat de mult?Si ce daca el era cu altcineva acum? Nu o sa mai plang din cauza lui. Silver va ramane ptr totdeauna in inima mea. Ptr ca doar el a meritat iubirea mea. Mi-am sters lacrimile si am mers inapoi in clasa.Aveam ora cu Michael. Ne-a spus ca saptamana asta va fi ultima in care ne va preda, ptr ca se insoara sau nu mai stiu ce. Nu prea auzeam ce spunea. Imaginea aceea nu mi-o puteam alunga din minte. O vedeam mereu cum il mangaia, cum ii zambea, cum il facea sa rada....Voiam sa fiu eu aceea.
Ah!Imi venea sa-mi dau palme. Da-l naibii, Geanna. E pierderea lui.
Urmatoarele ore au fost linistite. Mell ajungea dupa pranz, iar Alice imi tinea de urat. Imi povestea intr-una de Drew. Saliva dupa el. Imi venea sa urlu sa-i spun ca e luat deja, ca se va insura cu Alisson vara asta.Dar imi parea rau ptr ea..
Ne-am asezat la o masa din mijlocul cantinei, unde stateam de obicei si am asteptat-o pe Mell. Il cautam cu privirea, dar nu era nicaieri.Precis era cu aia.

-POt sa stau aici?A intrebat un tip din spatele meu. M-am uitat la el si mi-am amintit. era tipul de care m-am palit azi dimineata.
-Sigur Ernest. Melissa intarzie, iar Alec nu e. Deci e liber. A spuns Alice, incepand sa randa cu inca o fata. Ernest s-a asezat langa mine, in locul lui Mell.
-Te superi daca stau aici?A intrebat cand a vazut ca ma holbam.
-Nu, sigur ca nu. Nu e nici o problema.
Era dragut. Am zambit, incercand sa ma gandesc la altceva inafara de Alec.
-Ati auzit? Se insoara Michael. A spus Alice tare trezindu-ma la realitate.Ma intreb cat il va tine si relatia asta.
-Ce vrei sa spui?Am intrebat eu..
-El umba din floare in floare. Nu-l cred indragostit nici acum.
-Hei!Asta e treaba lui. Am spus incepand sa rad.
-Am vazut cum se holba la tine zilele trecute, asa ca nu-mi spune.
-Las-o balta Alice. Serios.
-Oke.Cum spui tu..Acum, revenind la petrecerea de maine seara..Crezi ca daca l-as invita pe Drew va veni?Stiu ca sunteti prieteni, asa ca te rog,,spune-mi.
God!Va trebui sa-i spun pana a urma..
-Stii ca e cu Alisson, nu?A dat simplu din cap.
-Si ce-i cu asta? Se despart pur si simplu.
-A cerut-o iarna trecuta. Se insoara cu ea la vara. Asa ca las-o balta. Cauta-ti altul..
Am vazut cum i-a cazut fata..-imi pare rau, Alice..a spus o tipa blonda de langa ea..
-Nu-i nimic. El pierde..a spus incercand sa zambeasca. Stiam ca e ranita. La naiba! Stiam exact cum se simtea..

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 8 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum