Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 7 din 10]

151 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 26, 2010 4:24 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
A fost o noapte extrem de lunga. Nu am putut dormi, desi eram extrem de obosit. Atipeam un moment, apoi ochii plini de ura a lui Chris ma trezeau.Chiar si cand eram treaz o puteam vedea.Ea, stand in fata mea, mantia ei neagra atarnand pe jos, fluturand peste fata plina de sange a lui Josh.ochii ei plini de lacrimi, privindu-ma cu ura.Desi acum spunea ca m-a iertat, eu nu puteam sa cred asta.Nici chiar eu nu ma puteam ierta.Acesta era singurul fapt pe care il regretam de mai bine de 250 de ani, de cand s-a intamplat. Imaginea aceea, cu Josh intins pe podea in fata mea, rupt in bucati, plin de sange, iat Chris stand in deasupra lui, plangand, ma bantuia de exact 250 de ani si ma va bantui toata viata mea insuportabil de lunga. Nu ma uram ptr ce eram.Desi eram o fiinta dezgustatoare, urata de toata lumea, rea, haina, nu ma uram ptr asta. Imi placea sa fiu ceea ce eram. mam ridicat de pe pat si m-am imbracat repede ptr scoala.
eram slabit. Iar asta se datora lipsei de somn.Iar puterile mele nu mai functionau 100%.probabil de asta Geanna nu era perfect vindecata de Silver cand era in preaja mea.da.Asta trebuia sa fie.Nu era ea mai speciala, desi imi placea extrem de mult.mai mult decat imi placuse de oricine. ma fascina. Si va fi a mea, cu orice pret. puteam avea orice voia. Si acum o voiam pe ea.dar prima data trebuia sa vorbesc cu Chris.trebuia sa ma linisteasca, asa cum o facea de fiecare data.Nu mai rezistam mult fara somn.Iar acum nu puteam dormi. Nu mai dormisem de mai mult de 2 luni, iar acest lucru era grav. Imi puteam pierde controlul oricand.iar luna plina nu ma mai ajuta. m-am ridicat de pe banca pe care stateam indreptandu-ma spre padurea din capatul campusului. Inca nu au sosit multi.Nu o sa ma vada nimeni disparand in padure. dar atunci am auzit-o. Era cu Mell, Drew si Alice.Chicoteau de zor.Pregareau o petrecere de bun-venit pentru un prieten de-al ei din Canada. Nu eram gelos. Nu o iubeam.Dar ma atragea. Foarte mult. iar acest lucru nu-miplacea. Ma facea vulnerabil in fata ei.Stiam ca era mult mai mult decat un simplu capriciu. Am aruncat o ultima privire spre parcare, unde se aflau ei si apoi m-am indreptat spre padure, incepand sa alerg. Asa o sa ajung mult mai repede decat cu masina.

Vezi profilul utilizatorului

152 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 26, 2010 5:05 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Am uitat sa pun personajul nou:">.
Chris.Veche prietena cu Alec. O sa vedeti voi pe parcurs:>.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

153 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 26, 2010 5:44 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci simte ceva pentru ea.ce'mi place.
isi pierde contolul ?ce ciudat mai este.si asa pentru ca nu ma lamuresti in legatura cu ce este el.:-w
gelos?:>:>
mie mi se pare ca da )
spor la scris!
next!

154 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 26, 2010 7:27 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Wow
Deci te ador
Sincer chiar cred ca stiu ce e Alec
Nu stiu...Mi se pare evident
Ador ca il faci sa se indragosteasca de Gee
Si vreau sa aflu mai multe de prietena asta. Ceva imi spune ca am s-o urasc. Nu intreba de ce.
ILY><
NEXT!:x

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

155 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 26, 2010 11:37 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Palalilaaa !!
Iubesc nextul acesta
Atatea sentimente..chiar daca nu recunoaste.
Hai sa fim sinceri ca s-a indragostit de ea
Te iubesc bwaai !! Scrii genial
Imi pare asa de rau ca nu te-am prins azi de dimineata,dar eram la facultate
Astept next

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

156 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 27, 2010 5:58 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
deci:
ptr Issa:).
O sa-l urasti cand o sa stii de ce e asa de ciudat.Si nu o sa-ti placa nici ce are el de gand in privinta lui Gee.Ah ce diabolica sunt=))>.
marii: Cred ca toata lumea care spera ca Alec si gee sa fie impreuna o sa o urasca pe Chris.
Lav:Deocamdata nu o iubeste. geanna ii aminteste de cineva din trecut.Dar il atrage ft mult.
Si God, iarasi am spus prea mult.Urmatoul next o sa fie mai lung..Asta cand o sa pot sa intru mai mult. Nu "pe ascuns' cum sunt acum.ca sunt pe leptopul lui tati si i-am ghicit parola:)))).
In fine.. Si mie imi pare rau lav:(.

157 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 27, 2010 8:39 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Deci aveam dreptate>
Chiar o s-o urasc pe Chris:))
Dar nu ma gandeam la asta:P
Hai ca vreau continuare:
Next!><

158 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 27, 2010 11:52 pm

Am ajuns si eu in sfarsit...
Alec se simte atras de Gee...dar nu o iubeste.Asta e pacat!Dar sunt curioasa sa aflu care sunt planurile lui in legatura cu ea.
Pe Chris am sa o urasc mai mult ca sigur!
Cat despre Alec...cred ca incep sa ma prind ce e,dar sa vad daca am dreptate!
Next!

159 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 28, 2010 3:59 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci ma tii in suspans,fara sa am nici cea mai mica idee de ce ar putea urma.mereu imi fac o idee si hop tu cu altceva :-w
nu mai zic nimic
)
astept next!
repedeee

160 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 29, 2010 7:29 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Promit ca weekendul asta pun next.acum pun doar 2 poze:d.
ROSALIE:

Ernest:

161 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 30, 2010 12:41 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Mijto. Personaje noi.
E draguta Rosalie.
Si Ernest.
Curioasa ce or sa faca si ce legatura au cu protagonistii.
Next!

162 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 30, 2010 1:29 am

Personaje noi...
De abia astept sa vad care e rolul lor in fic...
Imi place de Ernest...
Baga next mai repede...

163 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 2:06 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Scuzati intarzierea.
promit ca maine sau poimaine o sa pun cevaai mult.Acum sunt stresata de timp.

Am ajuns in cateva ore alergand. Probabil daca nu eram atat de obosi ajungeam si mai repede.Maxim 8 ore. Nici nu m-am obosit sa mai bat la usa. Am intrat tiptil si am cautat-o prin camere pana am gasit-o.Privea pe fereastra in gol.Am prins-o usor de talie si i-am sarutat gatul.Imi era dor de senzatia aceea. Mirosul ei, gustul pielii ei fierbinti.A tresarit cand m-a simtit, dar s-a relaxat imediat.S-a intors si mi-a luat fata in maini, sarutandu-ma pasional.
-Sa stii ca numaram zilele. Ti-a luat cam mult de data asta..A spus intr-un moment in care m-am departat de la fata ei dupa aer.
-Nici eu nu stiu de ce mi-a luat atat de mult timp.
In cateva minute hainele ei erau aruncate pe jos, iar ea se chinuia sa-mi dea jos tricoul. Am ajutat-o eu. Mi-a fost dor de felul in care ea ma calma, mi-a fost dor de buzele ei, de respiratia ei fierbinte pe fata mea, de limba ei rece in gura mea..
Era in camera ei. Patul ei mare a scartait cand am aruncat-o pe pe el, si am ajuns si eu imediat langa ea..Inima imi batea cu putere, dar ceva era in neregula. O alta fata imi era in minte cand o sarutam si o mangaiam...tanjeam dupa alte buze..
-Cine e ea?
-Nu-mni spune ca etsi geoloasa...
-cam sunt..Ceeaq ce avem noi e specioall...e mult mai puternic decat Meliissa sau nu stiu cine..Dar o vad si eu perfect.Mintea ta e plina de ea, iar mie nu-mi place asta..Nu intr-un moment ca asta..
-Nu baga in seama..Mi-a fost dor de tine..Am spus rapid luand-o de talie si apasandu-mi buzele peste ale ei. Trebuia sa ma faca sa o uit..Si asta acum!!!

164 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 2:13 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Daaaaaa
Stiam.
O urasc oficial.
Si imi placeee...
Numai la EA se gandeste, desi e cu urata aia.
NEXT ca-s curioasaaaaaa
ILY><

165 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 2:15 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Oooo daaa !!
Palalilaaa !!
Imi place la nebunie nextul

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

166 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 4:10 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
wow ai descris totul bine.
dar ce naiba face?:-w
de ce este cu ea?
imi place ca se gandeste la Melissa.
spor la scris!
next!

167 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 2:33 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Ba nu se gandeste la Melissa.
Nu-ti-ai dat seama la cine se gandeste?!
Deci numai eu cu Alexa ne-am dat seama la cine se gandeste?!
Next!

168 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 2:48 pm

Am ajuns si eu...
Ce naiba?E cu aia si se gandeste la Ea?Cred ca stiu la cine se refera cand zice Ea.Sper ca am dreptate,iar daca am imi place.
Next ca m-ai lasat in suspans.

169 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 5:23 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
chiar m'ai incurcat complet.nu mai inteleg la cine se gandeste )
prea multa curiozitate strica.
sper totusi sa ma lamuresc la cine se gandea.

170 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 5:26 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
hohoooo..stiu ca o sa ador reactiile voastre la nexturile urmatoare. Si o sa il adorati pe Ernest. Si..mai apar personajel noi.Urmatorul capitol o sa va dezvaluie multe.

[...]
-Ai fost minunata, iubito, i-am spus in timp ce o strangeam mai tare de telie si o sarutam pe varful nasului.
-Da..dar se pare ca nu te-am facut sa uiti de ea..
-Nu cred ca o sa uit de ea asa repede, desi nu stiu ce mi se intampla.
-God, Alec!!nu iti dai seama?Te indragostesti de un om!!A strigat ea la mine facand ochii mari.
Stiam ca era adevarat ce spunea, dar asta nu se va intampla. Voi ramane aici ptr totdeauna daca asta va trebui sa se intample, dar o voi uita..Rosalie..In acest moment ma gandeam la ea..Chris a vazut imaginea ei in mintea mea si a tresarit.Erau cele mai bune prietene.
-NU!Am urlat eu!Asta nu o sa se intample niciodata!Nu o sa mai comit aceeasi greseala.Nu o sa ma indragostesc de un om! NU O SA SE MAI INTAMPLE!
-Alec, uita-te la mine..ce s-a intamplat cu Rose a fost o greseala..Nu te puteai controla, nu e vina ta! a incercat sa ma linisteasca...
-A fost vina mea. Am fost mult prea egoist. Trebuia sa o indepartez de mine. Cel putin pana ma puteam controla..
-Hei!Asa e iubirea..
-DA!Nedreapta. Uite ce s-a intamplat cu Rose, ce i-am facut lui Josh !E doar vina mea. I-am omorat pe amandoi..Doar ptr ca am fost egoist! Doar ptr ca am dorit-o atat de mult!
-nu e vina ta.pana cand o sa te invinovatesti? A urlat la mine.
-Puteam sa o transform.Acum am fi fost impreuna..iar trecutul nu ma mai bantuia..Am spus cu o voce stinsa..incercam atat de mult sa nu ma mai gandesc la ea, la trecutul meu..dar nu puteam. ea era acolo, de mai bine de 260 de ani. in mintea mea..in inima mea..Nimani nu ma putea face sa o uit.Nimeni si nimic.
-te inseli. Fata la care te-ai gandit mai inainte..E speciala. Te simti mai uman cand esti cu ea, esti mai bun. Ai incercat sa o faci sa uie de suferinta ei...ce iti spune asta?
-Uite ce e, Chris..Geanna imi aminteste de Rose. E atat de umana, de calda, cu un suflet ata de pur..
-Vezi? Gandeste-te ce s-ar putea intampla..
-O doresc.Mult. Asta cum e?Nu e de bine..si ea nu merita.Nu o sa o iut niciodata e Rose..iar daca ma folosesc de ea e nedrept...Nu mai vreau sa fiu monstrul acela..
-E in sangele nostru, Alec.Nu putem schimba asta.Si incepi sa simti ceva ptr Geanna.Nu mai nega atat. Si acel ceva e rumos, si stii prea bine ca te poate face sa uiti de Rose. Nu te mai tine atat de strans de amintirea ei..Las-o..Incearca sa treci peste.
Avea atata dreptate..Stiam ca incepeam sa simt ceva ptr Geanna.Dar la fel de bine stiam a nu era atat de puternic ca si cu Rose.Nimeni nu ma va face sa o uit..Nimani nu va putea...

171 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 5:27 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
scz dublu post.
Issa, deci Chris l-a intrebat de Mellissa.dar el se gandea la Geanna:))
intelesa-i?:D.

172 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 5:51 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Minte-te in continuare Alec.
Minte-te.
Deci ador turnura pe care a luat-o situatiaaa.
Vreau Next!
Rapid!
ILY><

173 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 5:54 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Alec nu se minte,stie ca se indragosteste de gee, ar nu vrea.Ptr ca ii e frica sa nu pateasca la fel cum a patit-o cu Rosalie.

174 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 6:01 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Lasa ca nu pateste.
Sa aiba incredere !!
Next I WOUOUOUOUOUOUV YOUUU !!!

175 Re: Misterele noptii. la data de Lun Mai 31, 2010 6:59 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Va promit surprize mari cu noile personaje.Adica cu Ernesc si cu inca un tip, pe care o sa vi-l prezint doar in cap 4.cand revine geanna:>.
si o sa va placa continuareeea...prevat asta:> >>.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 7 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum