Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 6 din 10]

126 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 11:57 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
nu.ma refeream ca m'am luminat in sensul ca prima data cand am citit am crezut ca este cel care o facuse sa sufere,apoi am citit mai jos si era vorba de prietenul ei.[nu stiu cat o sa intelegi din explicatia mea : )) ]

Vezi profilul utilizatorului

127 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 1:17 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Am inteles:>:>.

Nu am mai stat mult timp treze. De fapt ea a adormit. Eu nu puteam sa dorm deloc. Ceva nu imi dadea pace. m-am foit probabil ore intregi in pat. intr-un sfarsit m-am hotarat sa ies afara. In California, de fiecare data cand nu puteam dormi ieseam afara.Dar din pacate Londra nu era nici pe departe atat de calduroasa ca si California.
Era intuneric bezna afara.Si frig.Foarte frig. M-am indreptat catre parcul din apropierea casei lui Alisson si m-am asezat pe o banca. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] (Scuzati poza, dar nu am gasit sa fie noapte:">].
Se intampla ceva ciudat aici. Am observat asta. De fiecare data cand eram in preajma lui Alec ma simteam mai bine. Ca si cum as fi fost vindecata de Silver. dar cum se explica asta? De ce el? Nu ma indragosteam de Alec, de asta eram sigura. Dar era ca si cum emotile si sentimentele mele se schimbau cand el era in preajma. Am observat asta inca din seara cu petrecerea. De atunci m-am simtit mai bine. Iar a doua zi..de ce s-a comportat asa? Ce avea cu mine? De ce i se schimbau asa dispozitiile? Ce era in neregula cu el?
Dar o voce ferma si in acelasi timp timida m-a desprins din gandurile mele.

-Pot sa ma asez langa tine? Imi era frica sa-mi ridic privirea. Nu voiam sa stiu cine era. Desi aveam o banuiala..

128 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 1:28 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Maaaaaaaaaama...cine era ?!!
Haaaai spune-neee
Glumesc,am rabdare.
Frumos next,ne-ai lasat in suspans
Next

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

129 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 2:00 am

Timeea!

Para-Fan
Para-Fan
Fata da' stii ce'mi place? =))Eu te inteeg ca n'ai gasit noaptea, da' Acum e toamna si frunze pe jos, acum sunt floricele in copaci
Si cine eee? Drew cumva? ?

130 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 2:07 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ioana..in ficul meu e martie=)).Am spus pe la inceput ca e pe la jumatatea semestrului al doilea:)).
Si maine pun nextul.Si o sa aveti o surpriza mare:>.Asta v-o garantez:))).

131 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 2:40 am

Esti geniala femeie!
Te ador pur si simplu!
Nu incetezi sa ma surprinzi!
Fa si tu sa se indragosteaca de Alec!Plss!
Cine e pe banca?
Mereu ne lasi in suspans.
Next!

132 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 2:58 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci
De fiecare data cand eram in preajma lui Alec ma simteam mai bine. Ca si cum as fi fost vindecata de Silver. dar cum se explica asta? De ce el? Nu ma indragosteam de Alec, de asta eram sigura. Dar era ca si cum emotile si sentimentele mele se schimbau cand el era in preajma. Am observat asta inca din seara cu petrecerea. De atunci m-am simtit mai bine. Iar a doua zi..de ce s-a comportat asa? Ce avea cu mine? De ce i se schimbau asa dispozitiile? Ce era in neregula cu el?
aici m'a trimis cu gandul la Jazz .parca ar avea aceea putere,bine in cazul in care este vampir.
app ce este Alec?
un indiciu minor?
spor la scris !
next!

133 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 1:51 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ALEC
Capitolul III
EA

-Desigur..a spus incet, ca si cum i-ar fi fost frica de raspuns.. Simteam ca este tensionata, dar si bucuroasa. Dar durerea era inca prezenta acolo. Voiam sa pot face sa dispara. Voiam sa o vindec de EL atat de mult..Dar nu puteam. Doar daca EL s-ar intorce, atunci EA ar fi fost bine. Ar fi fost vesela din nou. Asa cum mi-a spus ca a fost odata. Am incercat din rasputeri sa-i controlez sentimentele. Sa fac durerea sa dispara. Dar nu am putut. Ce a fost intre ei a fost mult prea puternic ptr ca unul ca mine sa poata schimba asta. Dar ce avea EA? Ce era atat de special la EA incat sa ma faca sa vreau asta? Niciodata nu am vrut sa imi folosesc puterile asa de mult...Niciodata in viata mea ridicol de lunga...
M-am asezat incet, parca asteptam sa-mi spuna sa plec, sau sa fuga EA..asa cum a facut ieri. Dar acum era linistita..poate ptr ca stia cine sunt. Dar de ce avea incredere in mine? Cu EA nu mergea asa. Nu-mi puteam folosi puterile pe deplin cand eram cu EA. Ce avea EA asa de special? Iar ieri..de ce am vrut sa o opresc? De ce nu am vrut sa o las sa plece, sa fuga de mine, asa cum ar trebuit sa faca toti? Ce se intampla cu mine? De ce EA? Simteam ceva cu totul nou cand eram in preajma ei. Si stiam prea bine ce. Dar nu voiam. Nu EA!.
-Ce faci aici?Am intrebat-o incet. Nu puteam intelege de ce e aici in toiul noptii, si mai ales in frigul asta.
-A....nu aveam somn. Mai fac asta cateodata....adica sa ies noaptea afara..sa ma gandesc..a spus ea repede, ca si cum ar fi regretat asta.
-E ciudat..Si eu fac la fel...Am regretat ca am spus asta imediat. EA nu trebuia sa stie nimic despre mine. Nu trebuia sa stie de ce imi place sa fiu singur. De ce imi place sa ies noaptea..AH! Vorbeam ca un strigoi nenorocit din filmele alea idioate..

134 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 4:02 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
OOOOOOO DAAAA !!!
Vampir ?! O iubeste ??!
Cat de tare,cat de tare !!!
Super frumos next,baga tare ca e super Next

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

135 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 4:11 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Alexa ma dezamagesti.Stii ca nu as scrie despre vampiri, decat daca e vorba despre Alec Volturri. Si asta nu cred ca o sa se intample. Dar ar trebui sa stii.Doar ti-am cerut parerea si alea.
Si Doamne..am spus ca nu mai spun nimic:|.
).

136 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 4:45 pm

Mi-a placut la nebunie nextul din perspectiva lui Alec.
Care e faza de vrea sa o vindece de El?Incepe cumva sa tina la ea?
Si inca ceva care ma macina.
Ce e Alec?Nu e vampir,poate e varcolac sau poate altceva.
Sper sa ne dai mai multe detalii in urmatorarele nexturi.
Spor la scris!

137 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 5:18 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci am dreptate in privinta faptului ca poate controla sentimentele.deci daca nu este vampir atunci ce este?
Strigoi?
Yeee simte ceva pentru ea.imi place lucrul asta
spor la scris!
next!

138 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 5:23 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
strigoi=vampir=))
nextul o sa il pun imd;:">.

139 Re: Misterele noptii. la data de Joi Mai 20, 2010 5:28 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
Hmm nu ma lamuresti deloc si nici nu ma ajuti ca sa aflu ce este Alec.Ma refeream la strigoi ca fiind persoanele ucise ce se intorc sa se razbune.
stiu am imaginatie prea bogata
hai cu nextu

140 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 12:12 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
-Alec..spune-mi despre tine..m-a rugat cu o voce stinsa..dar curioasa...ce puteam sa-i spun? Ca am peste 300 de ani? Ca sunt un monstru? Ca ar trebui sa fuga de mine?Nu..Nu o sa fac asta..nu o sa o dau in bara cu ea..O sa fac asta cum trebuie. Ca si cum as fi fost adolestentul normal de care ea voia sa stie..
-Nu sunt prea multe de spus..M-am mutat aici acum 3 ani, m-am transferat la liceul, apoi am intrat la facultate, m-am indragostit de Mellissa..ah.Nu trebuia sa-i spun asta..Apoi desigur..ne-am despartit..asa cum se asteptau toti.
-De ce spui asta?
-Ptr ca nu am fost un cuplu ca acelea de durata..A fost magic la inceput, ceva frumos, dar apoi magia s-a terminat...s-a spulberat, mai bine spus..nu voiam sa vorbesc despre relatia mea cu Mell. Nu acum. M-am apropiat mai tare de ea, simtind ca ii e frig.
-Stiu cum e..a spus incet, cu gandul aiurea..Am simtit cum amintiri dureroase dau navala in sufletul ei, dar puterile mele nu functionau asupra ei..Cel putin nu in doza maxima..asa cum as fi vrut eu..
-Ce-mi faci? A intrebat serioasa. Am inghetat la auzul intrebarii ei. Nu stiam la ce se referea, dar eram sigur ca nu voiam sa stiu..
-ce vrei sa spui? am intrebat-o incet, teama simtindumi-se in voce..
-Cand esti in preajma mea ma simt altfel, ma simt bine..ca si cum as fi uitat de..si-a inghitit cuvintele..probabil m-ar fi durut daca as fi auzind-o pronuntandu-i numele. Nu puteam sa-i spun. dar trebuia sa-i spun ceva..Stia. Stia ca ceva nu era in regula cu mine..iar eu ii datoram cel putin o explicatie..
-Nu prea functioneaza oricum. mi-am ales prost cuvintele.Se uita confuza la mine. Chiar si in intunericul total, chipul ei era nespus de frumos..Nu pot..si sunt frustrat din cauza asta..Nu pot sa fac sa nu mai suferi..
-de ce vrei asta? Ce? Ce tocmai a intrebat? Eu tocmai i-am marturisit ca eu ii pot schimba sentinemtele si el ma intreaba de ce vreau sa o fac?cat de ciudat poate fi?

141 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 12:17 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
imi place.vreau sa ii spuna adevarul.cred ca ar fi cel mai bine.
totusi e vampir?
spor la scris!
next!

142 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 12:19 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
Issa, o sa te tin in suspans pana in capitolul 6 sau 7. Aproximativ:">.
Atunci o sa afli ce e:>.
De iti spun acum, dispare misterul si nu o sa mai fi curioasa:">.

143 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 12:21 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
ce? :-O
nu este corect!
am sa astept!!

144 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 12:41 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Waaaaa....ngo Tango !!!!
Sa ii schimbe durerea din suflet cu iubire si afectiune !! Merita amandoi
Iubireeee ce misto scrii Foarte frumos vreau next

145 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 3:07 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
-Ptr ca...ptr ca nu-mi place sa te vad suferind...Cum facea asta? Ca si cum nu ma puteam controla, nu-mi puteam controla cuvintele..Nu mai stiam ce spuneam.
-De ce? Alec..ce am eu atat de special? Si-a intors privirea in cealalta parte, privind in gol..
Nu stiam ce sa-i raspund.
-Prima data trebuie sa descopar si eu..i-am spus sincer.
S-a mai linistit, desi inca era curioasa. Si-a intors din nou fata la mine, privindu-ma cu 2 ochi mai caprui, decisi sa stie mai multe.Dar nu puteam sa risc. Am facut si spus suficiente intr-o singura noapte.
M-am ridicat fara prea mare tragere de inima de pe banca, intinzadu-i mana. M-a luat de mana, ridicandu-se. Mana ei era atat de calsa, de micuta, de moale, de catifelata...Simteam ca se potriveste de minune cu a mea.
-Cred ca ar trebui sa pleci acasa. E tarziu, iar afara e din ce in ce ai frig. I-am spus incet, strangandu-i mana.
-Probabil asa ar trebui sa fac. A spus incet, cu gandul aiurea. Si-a tras repede mana dintr-a mea si a plecat grabind pasul. Am ramas pe loc. A privit o data inapoi, apoi s-a pierdut in intuneric.
M-am trantit pe banca uda deja de la picaturile reci de plaoie. Apa rece imi uda fata, facandu-ma sa realizez ce tocmai facusem. Am lasat-o sa se apropie prea mult. Acum stia mai multe decat ar trebui. Stia ce puteam face. Cel putin, o parte din ce puteam face. Si nu puteam ca lucrul acesta sa scape de sub control.
M-am ridicat repede de pe banca si am pasit cu pasi repezi pe straduta deja foarte cunoscuta. A fost usor sa intru. Alisson lasase fereastra de la bucatarie deschisa. m-am trecurat silention inauntru, indepartandu-ma spre dormitorul Geannei. Nu mica mi-a fost mirarea cand am vazut-o pe Mell dormind alaturi de ea. A da..uitasem: Era joi seara!.M-am asezat pe marginea patului luand-o pe Geanna de mana si concentrandu-ma pe ceea ce aveam de facut. A fost usor. Dormea acum.Era linistita.Era noapte.Luna plina. A fost mult mi bine decat m-as fi asteptat.
M-am ridicat incet si m-am indreptat spre usa. Dar voiam sa fac ceva inainte. Probabil nu o sa pot face asta ziua.
M-am aplecat spre ea, lipindu-mi buzele de obrazul ei cald. In acel moment mi-a soptit numele. Am inghetat, ceea ce era destul de dificil, avad in vedere temperatura corpului meu. Dar avea ochii inchisi, era extrem de linistita, respira foarte regulat.
A foat doar un vis. Dar m-a visat pe MINE!

146 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 5:43 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
aaaaaw ce mistooo Dar ce i-a facut de a luat-o de mana ? I-a umblat in suflet ?
ok,ne-ai lasat in suspans vrem neeext !! love you

147 Re: Misterele noptii. la data de Vin Mai 21, 2010 9:12 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
wow...stiam ca e alec>
zici ca nu ne asteptam la cine sa fi fost>
stiam ca e alec>
Super Am citit si mi-a placut muuult...Prea mult...
Vreau NEXT si repedeeee>
ILY><

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

148 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 22, 2010 2:57 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
deci ma uimeste pe zi ce trece Alec.
hai mai fi barbat si spune'i ce simti
simte ceva pentru ea.imi place asta:X
deci eu raman la ideea ca este vampir .
l'a visat ,ce romanticccc
ce naiba vroia sa faca?
spor la scris!
next repede ca nu ma lasa curiozitatea in pace )

149 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 22, 2010 3:44 pm

Timeea!

Para-Fan
Para-Fan
Fataaa e nemuritor? :> Si fataaaa ma omori Hai repede cu nextu' ca ma lasi sa astept )><

150 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 23, 2010 1:52 am

Am ajuns si eu...
Mi-au placut mult nexturile!
Alec tine la Gee!Ce bine!
M-am asezat pe marginea patului luand-o pe Geanna de mana si concentrandu-ma pe ceea ce aveam de facut. A fost usor. Dormea acum.Era linistita.Era noapte.Luna plina. A fost mult mi bine decat m-as fi asteptat.
Asta mi-a placut super mult!
M-am aplecat spre ea, lipindu-mi buzele de obrazul ei cald. In acel moment mi-a soptit numele. Am inghetat, ceea ce era destul de dificil, avad in vedere temperatura corpului meu. Dar avea ochii inchisi, era extrem de linistita, respira foarte regulat.
A foat doar un vis. Dar m-a visat pe MINE!
Gee l-a visat?Ce dragutz!
Si zici ca nu e vampir?Dar totusi ce e?
Ma faci curioasa!
Next.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 6 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum