Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 5 din 10]

101 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 12, 2010 3:08 pm

Geannei ii place putin de profu.....insa eu raman la parerea mea ca se potriveste cu Alec..
De abia astept sa ii combini...
Sper sa iti vina inspiratia cat mai repde si sa ne surprinzi cu ce mai face Gee.
Astept next.

Vezi profilul utilizatorului

102 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 15, 2010 9:35 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ioana sa stii ca sunt suparata pe tine!!.
dar o sa pun nextul oricum>.

Nu mi-a placut nici o fata. Se pare ca nju se prea poarta majoretele prin Londra. Ceva ciudat...
-Fetelor, eu trebuie sa plec! Azi imi sosesc restul lucrurilor si vreau sa fiu acolo.
Ne-am luat ramas bun si am plecat.Stiam ca Drew se va supara ptr ca mi-a spus ca ma va duce el acasa, dar o sa-i treaca..
Asa cum ma asteptam, masina mea era parcata in fata cladirii.
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
Mi-a fost dor de ea. restul lucrurilor cum ar fi hainele si cartile si ce i-am cerut mamei sa-mi trimita erau deja in casa. O sa-mi ia o vesnicie sa le aranjez pe toate.
Alisson m-a chemat repede in casa. Ea si Drew era deja acolo, aranjandu-mi lucrurile in camera. [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]Camera mea arata aproape la fel ca cea de acasa.
-De unde stiati ce sa faceti cu mobila?Am intrebat eu socata..
Ah! Nici nu trebuia sa intreb.
-rachel, nu-i asa?Am intrebat din nou. Au dat doar din cap.
-Hei! Nu e bine? Voiam doar sa iti facem o surpriza..
-Mi-ati facut-o, si da..e bine..doar ca m-ati surprins..A trecut ceva timp de cand..lasati-o balta..Multumesc.Am venit si m-au imbratisat..Acum daca nu va suparati..vreau sa fac o tura cu masina..Deseara trebuie sa ma intalnesc cu Mell si Alice si trebuie sa fiu fres. Au inceput sa rada.
-Da..stim.Auzi..daca vrei, puteti veni aici..A spus Alisson. Eu una nu ma supar sau ecva..
-Mersi mult..Ne vedem mai tarziu..
Nu mai folosisem de atat timp masiina asta..Era plina de mirosul lui, amintirile lui. Cand mi-am amintit din nou lacrimile au inceput sa-mi curga suvoaie pe obraji..ce se intampla cu mine? De ce la scoala m-am simtit bine si acum nu? Acum totul e sfaramat, lumea mea nu mai era a mea..Eu eram a lui, iar el nu mai era aici. Nu apartineam nicaieri. Nu eram al nimanui..Am gonit pe strazile orasului pana cand am lasat cladirile mari ale Londrei in spatele meu...Puteam spune ca asta era in afara orasului.
Era minunat. Numai verde, cat vedeai cu ochii.bine, nu chiar, ptr ca deja se vedeau cladirile din urmatoul oras, dar fiind chiar afara din Londra, mi se parea minunat locul acela..
Am coborat din masina si am mers mai departe pe jos. Mi se parea mie sau deja se insera. probabil mi se parea doar.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine] Am continuat sa merg pana am vazut bancuta. M-am asezat pe ea si mi-am pus capul pe spatele ei.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Probabil am adormit. M-a trezit un zgomot. era aproape intuneric. Si era cineva in spatele meu. Desi eram speriata de moarte, nu puteam simti frica. Nu simteam nimic. Vedeam acea silueta foarte clar, dar nu-mi dadeam seama cine era. sau macar ce voia..M-am ridicat repede si am alergat pana la masina..

103 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 15, 2010 11:06 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
uuuuuuuu
iar da de babau? glumesc
de ce fuge? ca a intarziat la interogatoriu?[nu e nevoie sa raspunzi]
m-ai facut curioasaaa
Astept Next cat de curand><

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

104 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 15, 2010 11:35 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
ptr ca era cineva in spatele ei si ii era frica=)).
tie nu ti-ar fi frica daca ai adormi pe o banca in afara orasului si cand te-ai trezi sa vezi ca e cineva langa tine? si nu stii cine e?

105 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 16, 2010 1:58 am

Am ajuns si eu...
Ce bine ca ai pus next in sfarsit!
Mi-a placut poza cu peisajul...
Oare cine o alerga pe Gee?
Hai ca m-ai facut curioasa!
Astept next!
Kisses.
off: Sper sa nu mai fi suparata pe mine

106 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 16, 2010 2:05 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Bag mana in foc k e baubaul
N'o mai lasa pe Gee sa sufere dupa EL,she needs to be happy!
Frumos next,d'abia astept urmatorul.love you

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

107 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 16, 2010 3:22 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
De ce sunt suparata eu pe tine nu are legatura cu ficul.Ci ptr ca l-ai omorat pe David:((.Acum cand aveam nevoie de el.(.

108 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 16, 2010 4:46 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
oare cine ar putea fi acea persoana? ?
mi'a placut poza cu peisajul.
spor la scris!
next!

109 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 2:46 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Issa, cred ca tu esti singura care ti-ai dat seama. Asta daca te gandesti la cine ma gandesc si eu, normal:">.

[...]
-Unde ai fost? Ai lipsit 5 ore. Ne-am ingrijorat de moarte ptr tine. Sa nu mai pleci asa fara sa spui unde niciodata. A inceput Alisson de indata ce am intrat pe usa.
-Scuza-ma..M-a plimbat pur si simplu in parc si nu mi-am dat seama cat e ora..Am spus eu repede apoi m-am dus in camera. Silueta aceea ma bantuia. De ce nu a spus nimic? De ce a stat acolo pur si simplu? Cine era? Ce voia? Geanna, prea multe intrebari fara raspuns. Linisteste-te. Poate era un turist ratacit ca si tine..Da, atunci de ce nu a spus nimic? Poate ptr ca nu a stiu ce sa spuna? Asta e tare..Macar sa salute, nu sa se holbeze ca prostul. Vocile imi sunau in cap, in cautarea raspunsurilor. Dar stiam ca ori ce as spune nu as nimenri-o niciodata.
Cand am vrut sa intru sa fac un dus am auzit-o pe Mellissa dincolo de usa plangand. Am alerfat repede in sufragrie unde era ea. Alisson o imbratisa strans iar Drew se uita confuz la ele.

-Mell, ce s-a intamplat? Am spus si am luat-o de mana. Arata groaznic. Ochii ii erau masi si rosii si umflati de la atata plans. Am condus-o in camera mea si s-a asezat pe pat.
-Hei..poti sa vorbesti cu mine..ce s-a intamplat?

-A...a...eu si Alec..aa..ne-am despartit acum cateva ore...a reusit sa spuna ea printre suspine..
-Oh!imi pare atat de rau. I-am pus capul pe umarul meu si am lasat-o sa planga cat a avut nevoie, pana s-a mai linistit putin..Cum s-a intamplat asta?
-E..nu stiu..doar ca..inca doare, stii? nu mai plangea, dar inca suspina..
-Stiu perfect cum e..dar mi-ai spus ca nu mai simti nimic ptr el, si nici el ptr tine..eram inca confuza..dar trebuia sa o ajut sa treaca peste asta..
-da..asa e..si asta e motivul ptr care ne-am despartit, dar...tot ma doare..nu stiu..nu vreau sa sufar dupa el, desi a fost ceva frumos, dar ma simt aiurea..Am avut ceva special, si nu am vrut sa pierd asta..dar nu a fost sa fie..
-Imi pare asa rau, scumpo..
Stiam cum e sa nu iti alegi perechea potrivita. Doar ca eu am ales calea cea grea. Eu am ales sa sufar ptr EL, iar acest lucru stiam ca doar imi face rau.Dar nu o sa o las pe ea sa faca aceleasi greseli ca si mine. Avea un viitor stralucit in fata, iar daca va face o greseala ca asta doar va suferi mai mult..
Taraitul telefonului m-a facut sa tresar. Nu prea voiam sa raspund, dar ea m-a indemnat sa o fac..
.

110 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 2:55 pm

First...
Sunt prima..ce bine!
Mell s-a despartit de Alec...Ce "rau" imi pare!
Sunt foarte curioasa sa aflu motivele pentru care s-au despartit!
Si ma intreb oare cine a sunat la telefon?Sa fie cumva Alec?
Hai cu nextul ala ca m-ai lasat in aer!

111 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 3:08 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
deci..motivele ptr care s-au despartit le-am spus>.
Si..restul nu-ti spun.
te las in suspans:>

112 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 3:21 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
O sa-i treaaaaaaaaca !! E Geanna langa ea care o incurajeaza
Zi-mi mie pe mess cine era la tel ca nu ma supar
Glumeam
Super frumos nextul

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

113 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 4:35 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Mah...Ce crezi ca nu mi-am dat seama cine e in parc/padure?
Sau cine e la telefon?
Si de ce s-au despartit Mell si Alec?
E prea evdent!
Sti ca te iubesc, dar imi esti datoare cu un next:P
Next!

114 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 5:00 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
cred ca stiu cine era acea persoana
ce nu inteleg este de ce Mell acum suferea dupa el.parea a nu fi afectata la inceput.in fine o sa ma lamuresc eu.
vreau sa fie cine ma gandesc eu la telefon )
adica: Allec
baiatu' asta imi cam da bataie de cap,adica este cel mai popular baiat dar totusi vrea sa fie sigur, in lumea lui,e ceva ciudat la el ce nu inteleg.
sper sa ma lamuresti cat de curand.
spor la scris!
next:*

115 Re: Misterele noptii. la data de Mar Mai 18, 2010 11:33 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Maria.....iti jur eu ca nu te astepti la asta. Si nu e evident nimic. Tu crezi ca Alec s-a indragostit de Geanna? Hai ca iti spun ca nu e asa. Si Lav, daca scoti un cuvant te bat de numa>. Si nu..nu va spun cine e la telefon>.Desi..de ce ar suna-o Alec???.
Astept raspunsuri:)))..

116 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 2:07 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
cine a zis ceva de alec??
doar ca stiu cine e...dar nu zic>
daca n-ai incredere in mine si nu-mi zici nu-i nicio problema...
De acuma-n colo tac...doar citesc...Nu mai zic nimic

117 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 2:53 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
nu stiu sigur daca este Alec.ti'am mai zis baiatul mi se pare extrem de ciudat ,dar nu stiu de ce.poate ,,EL" cel care o facuse sa sufere in trecut a sunat'o.
astept sa pui next!

118 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 3:12 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Marii, nu am spus-o in nume de rau.
IPR:(.
Si nu..vreau sa comentezi.... Ptr ca criticile imi fac ficul mai bun;.

-Alo? Am intrebat incet, nerecunoscand numarul.
-Hei!Ce faci printeso? Cred ca ai uitat de noi. A spus cel de la celalalt capat al firului, vocea sunandu-i clar a dezamagire. Imediat mi-am dat seama cine era.
-Jack!Aproape am strigat numele. As putea eu vreodata sa uit de voi? In nici un caz. Doar ca stii cum e..scoala noua, prieteni noi..nu prea am avut timp..si oricum..sunt doar de cateva zile aici..Si Rachel se pare ca face mare parte din treaba mea. Am spus chicotind. In fine..ce mai faci?
-Nu prea multe. Dar...te-am sunat sa-ti dau o veste. Si eu cred ca e minunata..Deci...A spus el doar ca sa ma faca curioasa.
-Hai lasa-ma.Spune odata! Am observat cum Mell s-a asezat in pozitia turceasca pe pat si se uita curioasa la mine.
-Deci..stii ca am trimis cererea de transfer in SUA?
-Da..si..nu se poate...ti-ai acceptat-o?
-A..nu. Dar..a spus cand am fost gata sa spun ceva. M-au transferat la cel mai tare muzeu din .....din.....hai ghiceste ma indemna el..
-A..stai. Nu.NU se poate. am spus amuzata cand am realizat care era vestea lui cea buna. Vi aici? aaa!!Am strigat eu plina de bucurie. In sfarsit..cineva care ma cunostea cu adevarat..nu doar din relatarile lui Rach.
-Da..Asta e vestea mea cea mare. Si intr-o saptamana sunt acolo. I se citea entuziasmul din voce..la fel ca si la mine.
-Jack..trebuie sa inchid. Seara asta e speciala ptr mine si noua mea prietena cea mai buna, am spus dandu-i un ghiont Mellissei care a inceput sa chicoteasca..Dar..dar promit ca te sun maine sa-mi dai detalii.
-Desigur...te iubesc printeso..si mi-e dor de tine..
-Salut-o pe Rach..ne vedem in curand..te iubesc..Am spus in cele din urma si am inchis telefonul.
-deci...cine era? M-a intrebat Mell de indata ce am pus telefonul pe pat cu o maxima curiozitate..
-Calmeaza-te..el e prietenul meu cel mai bun..si de saptamana viitoare se muta aici cu munca. eram atat de incantata.Si cred ca tu o sa-l adori de indata ce-l vei vedea...am spus plina de subanteles..
-Nu stiu..nu promit nimic..a spus ea inca amarata.
-Iti promit eu.Nu ai cum sa nu il iubesti.E practic un inger..
-daca tu spui..
-Deci..Alice nu va veni, nu-i asa?
-nu..mai bine nu..
-Nu vreau sa suferi dupa el. Daca tu spuneai ca nu mai simtiti nimic unul ptr celalalt, e mai bine asa..Poate mai tarziu ar fi fost mult mai rau..
-Ai perfecta dreptate..Nici macar nu stiu de ce am reactionat asa. In fine..sa uitam ce a fost..si spune-mi tu..Tu ai pus ochii pe Michael, sau el pe tine..ne-a pufnit rasul pe amandoua de indata ce a rostit numele.
-o sa fie o seara lunga...am mormait eu si am ras in nou..

119 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 3:49 pm

Timeea!

Para-Fan
Para-Fan
Cititor nou si de calitateee!
Deci.
Fato! E fenomenal Imi place cum scrii mereu cu majuscule "EL" )))))))))))
Dar ... Nu am ce comentaaa ?
Astept sa vad ce se mai intampla;
Pupici! Ily ><

120 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 3:55 pm

Second
In sfarsit am aflat cine sunase...Jack.
De abia astept sa vad ce o sa se intample cand o sa vina si el.
-Desigur...te iubesc printeso..si mi-e dor de tine..
Imi place cum vorbeste cu ea....
Hai cu nextul....

121 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 4:26 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ioana..multumesc;)). Si EL, e cineva ft special ptr ea. O sa aflati in curand ce s-a intamplat intre ei;.
Si..Yoana, Jack e un scomp si un gentalman[sau cum dracu' s-a scrie:)) ].
.

122 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 4:31 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
Jack zici?
hmm cand am citit prima data credeam ca era ,,EL" cel care o facuse sa sufere.apoi m'am luminat si eu )
sa vedem ce o sa se intample o data cu sosirea lui.
spor la scris!
next!

123 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 4:58 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Ti-ai amintit ce???.
ma bagi in ceata:)).

124 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 7:15 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
ma asteptam la asta>
era peste poate sa nu fie vreun prieten din sua>
Next
[Si comentez numai ca vreau eu>]

125 Re: Misterele noptii. la data de Mier Mai 19, 2010 7:35 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Imi pare rau, oke?
De cate ori vrei sa-ti mai spun?
Doar stii ca asa sunt eu, o tampita si nu prea gandesc inainte sa spun/scriu/postez ceva.

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 5 din 10]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum