Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Misterele noptii.

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 10]

1 Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 5:26 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Un nou fic. Sper sa va placa.
Aprobare de la Iulia><.

Deocamdata o sa pun doar personajele:).
Geanna.
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Alec.
Jack.
Rachel.
Alisson.
Melissa
Silver.

Ultima editare efectuata de catre Larii. in Mar Mai 04, 2010 1:25 am, editata de 3 ori

Vezi profilul utilizatorului

2 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 6:01 pm

dulcejulia

Para-Admin
Para-Admin
imi plac personajele.si imi place ca sunt numele celor din rpg.bravo.de abia astept sa citesc

3 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 6:26 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Doar Geanna e din RPG:). Si l-am pus pe asta ptr ca sunt pur si simplu obsedata de nume..
Ma bucur ca iti plac:D.

4 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 6:51 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
si mie imi plac:))
sunt tari...Chiar sunt curiosa sa vedem ce-ti mai trece prin cap:))...esti foarte imprevizibila:))

Vezi profilul utilizatorului http://yadneerg-soulless.blogspot.com/

5 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 6:59 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Tnx Sis. ><.

PREFATA

Timpul trece repede, lasand in urma amintiri dureroase si trecutul udat in lacrimi.
Trecutul de care incarcam sa fug, trecutul pe care incercam sa-l uit.
Dar era dureros, ptr ca odata ce uitam trecutul, uitam si persoanele importate din el, uitam amintirile placute odata cu cele dureroase, si ptr asta, preferam sa nu uit nimic, decat sa-l uit pe EL.

Ultima editare efectuata de catre Larii. in Mar Mai 04, 2010 12:44 am, editata de 2 ori

6 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 7:28 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Prefata promite muuuult....e tare...daca nu atinge mot-a-mot tema ficului....
E grozavaaaa
Astept next
[poate cu asta o sa fin pasu:))]

7 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 7:33 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
cuma adica sa atinga mot-a-mot tema ficului??.

8 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 7:53 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
adica sa fie exact tema ficului in prefata...fara modificari...de niciun fel...
alta exprimare n-am gasit mai buna

9 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 8:52 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
.Gata.am inteles acum. Crede-ma, Marii, vei fi surprinsa. Si sa speram ca placut:D.

10 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 8:54 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Am nimerit si eu pe-aici si vreau sa iti spun ca...ca...SCRII GROZAV !!! foarte frumos si profund.Pune next mai repede ca nu mai am rabdare !!! pup mai lav

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

11 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 9:58 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
I.
Cunostinte noi.
Probabil nu o sa-mi lispeasca caldura Californiei, dar nici nu o sa-mi placa prea mult racala Londrei. O sa-mi lipseasca Jack si Rachel, singurii care mi-au fost cu adevarat alaturi in clipele grele pe care incercam sa le uit, mutandu-ma intr-o noua tara, intr-un nou oras: Vesnica ploioasa Londra. Zborul a fost extrem de lung si obositor. M-am dat jos din avion si am luat un taxi pana pe strada 13, unde voi locui de acum inainte. Casa era mica, dar foarte frumos aranjata. Domnisoara Alisson m-a intampinat foarte binevoitoare, pe cand eu voiam doar sa intru in camera mea si sa dorm. M-a imbratisat strans, spunandu-mi ca de abia asteapta sa ne cunostem, sa devenim prietene, si multe altele. Am dat usor din cap, si am intrat in noua mea camera. Era mare. Foarte mare. Avea un pat mare in centrul camerei, o masa si 2 scaune langa fereastra, si un dulap mare. era aranjata cu mult bun gust, desi eu aveam sa schimb mult la aceea camera. Mi-am pus bagajul langa dulap si m-am intins pe pat. Urmatorul lucru pe care l-am vazut, era fata LUI, zambindu-mi, ca in zilele trecute. Era din nou un vis din care nu voiam sa ma mai trezesc.

Ultima editare efectuata de catre Larii. in Vin Mai 07, 2010 1:00 am, editata de 1 ori

12 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 10:11 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Foarte frumos inceputul.Desi Geanna e trista...si Londra e un oras rece Scrii foarte frumos mai lav,incanta-ne mai repede cu un next

Vezi profilul utilizatorului http://www.facebook.com/?ref=logo#!/profile.php?id=1000008088028

13 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 11:10 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Lav, o sa te incant imediat cu urmatorul next.
Ma bucu ca iti place;.

14 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 11:31 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Tare...
Deci avem de-a face cu o americanca!!!...Sti ca te iubesc sis, right?
Descri super...
Astept nexttt...Cat mai curand...
Meanwhile, ILY sis><

15 Re: Misterele noptii. la data de Joi Apr 29, 2010 11:40 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Da ma...special ptr tine:))).Urmatorul next o sa fie maine:).va tin in suspans:)).
><.

16 Re: Misterele noptii. la data de Vin Apr 30, 2010 4:58 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Alisson m-a terzit o ora si jumatate mai tarziu, chemandu-ma la cine. Nu imi era foame, dar am acceptat. Oricum am inceput cu stangul.
-A fost delicios, multumesc mult, Alisson.I-am spus eu dupa ce am terminat.
-Ma bucur ca ti-a placut. Si acum, daca nu te superi, as vrea sa aflu cate ceva despre tine. A spus ea zambind.
Era o fiinta incantatoare, zambareata, frumoasa, si mereu bine dispusa. cel putin asa mi se parea mie.
-Nu sunt prea multe de spus. Nu sunt prea interesanta, sa stii. I-am raspuns eu si apoi am ras amandoua.
-O fata cu 2 ochi atat de superbi ca ai tai sigur ascund multe, mi-a spus ea suav, indrumandu-ma sa-i povestesc.
M-am ridicat de la masa, indreptandu-ma spre canapea. Mi-a urmat exemplul, luand loc langa mine.
-A....am 18 ani jumate, si din cauza unor pierderi din familie a trebuit sa-mi inghet anul, ultimul an de liceu. Si apoi m-am mutat aici, din cauza unor certuri cu mama mea, sa spun asa. Nu era chiar o minciuna, dar niici nu aveam sa-i spun adevarul.
-Si la ce liceu te-ai transferat?
-La Universitate, de fapt. Mi s-a spus ca acolo se fac si ultimii ani de liceu, si apoi poti sa-ti continui studiile, daca vrei sa dai la facultate.
-Oh...Deci iti permiti sa te inscri acolo, a intrebat ea miata.
-Desigur.Mie taxele nu mi se par prea mari.
-E o facultate de arte, daca bine stiu. Si eu stiu ca e scumpa. Si din moment ce te-ai cazat aici, facu un semn cu mana catre incapere, ma gandeam ca nu ai o situatie economica prea mare. Mi-a explicat ea, rosind.
-Nu, nu e vorba ca nu-mi permit altceva, doar nu voiam sa-mi iau ceva mare. Sunt obisnuita sa locuiesc intr-o casa mica, si de aceea am ales asta. Si sa stii, mie mi se pare minunat.
-Ma bucur sa aud asta, spuse ea inca rusinata.
-si acum, spune-mi ceva despre tine.
-Nici la mine nu sunt prea multe de spus. M-am nascut aici, locul asta mi-a ramas de la matusa mea, care a murit acum 2 ani, si cum nu voiam sa locuiesc singura, m-am gandit sa inchiriez o camera. Sunt cu un tip de mai bine de 3 ani, si la anul planuim nunta.
-Oh, a fost tot ce am reusit sa spun. Cuvantul ala imi amintea atat de multe, si totusi, doar de o singura persoana....Scuze, dar nu ma simt prea bine. As vrea sa ma intind putin. Am spus eu incet, si apoi am plecat repede in camera. M-am aruncat pe patul din mijlocul camerei si am inceput sa plang.[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]
Cuvintele lui Shontelle inca imi sunau in cap...[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]. Tot ce speram altadata acum era imposibil...Nimic nu mai putea schimba trecutul. Acum aveam dor prezentul dureros, si trebuia sa il confrunt, oricat de greu ar fi. EL ar fi vrut sa merg mai departe, in loc sa stau si sa plang la fiecare amintire...

17 Re: Misterele noptii. la data de Vin Apr 30, 2010 5:23 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Foarte frumos next-ul.Imi place cum prezinti personajele si ma doare sufletul cand vad ca Geanna inca sufera,iar ce a zis Allison despre ea si iubitul ei au pus sare pe rana...Super frumos mai lav.Astept next

18 Re: Misterele noptii. la data de Vin Apr 30, 2010 5:55 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Si o sa mai sufere mult de acum inainte:))).Adica...asta pana se indragosteste de cine nu trebuie:).dar nu-ti mai spun nimic.sa te fac curioasa si sa-l citesti pana la capat:D

19 Re: Misterele noptii. la data de Vin Apr 30, 2010 11:01 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Povestesti tare sentimentele Geannei...Am vazut si eu ca sufera...
Chiar chestia cu iubitu a pus sare pe rana...
Astept next...Maine daca se poate:D

20 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 01, 2010 10:03 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
A doua zi m-am trezit greu.Avusem un cosmar. Il visasem pe EL, ultima zi de cand am fost impreuna..
Nu voiam sa-mi amintesc inca odata acea zi..Era prea dureroasa...M-am schimbat repede in [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link] si am plecat spre scoala. era inceputul primului semestru, si nu voiam sa intarzii.Oricum am piedut prea mult deja.
Am salutat-o in treacat pe Alisson care incerca sa ma convinga sa raman la micul dejun, si am iesit din casa. Am luat un taxi. Am ajuns in 15 min.Pierdusem prima ora. Am intrebat o secretara unde e clasa ultimului an de liceu. Mi-a dat indicatiile si am plecat repede.
Am fost foarte calduros intampinata de Melissa, sefa clasei. Imi spunea ca ma asteapta de 2 zile, stiind deja cateva lucruri despre mine, pe care probabil le stia de la Rachel. A stat cu mine pana la pranz, cand trebuia sa se intalneasca cu iubitul ei. M-a invitat sa stau cu ei, si m acceptat cu greu.Nu voiam sa stau in preajma indragostitilor, dar nici nu voiam sa ma comport ca o idioata. Ea a fost total prea draguta cu mine.

21 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 01, 2010 10:36 pm

Amelie

Para-Master
Para-Master
Opaaaaa,incepe sa se pronunte ce cred eu ca se pronunta.Maaama te-ai oprit fix in miezul suspansului Neeext pleaaaase

22 Re: Misterele noptii. la data de Sam Mai 01, 2010 11:47 pm

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
stai mah:))
ca next-ul nu e gata inca:))
sau cel putin asa am inteles eu:))
la cat de imprevizibila e sis...
intri in actiune..
Astept next...[sau edit la asta:))-nici eu nu mai stiu:))]

23 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 12:19 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
dau direct next.
desi...m-a facut alexa curioasa..ce crezi ca se intampla?:-w.

Si nextul...

Dupa prima ora, petrecuta cu Melissa, in care i-am spus practic tot ce-i puteam spune despre mine, a trebuit sa mergem la cantina. Pranzul.Nu mi-era foame. Ea trebia sa se intalneasca cu iubitul ei, iar eu nu voiam sa fiu prin preajma, dar nu puteam sa o refuz..Mi-am luat tava cu mancare mi m-am dus la masa lor. El o astepta acolo, sarutand-o delicat pe obraz. Mi-a prezentat pe toata lumea de la masa. Erau vreo 4 baieti si 3 fete, inafara de Melissa, Alec-sper ca i-am retinut bine numele- si eu. ea s-a asezat langa el [Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine], iar eu pe partea cealalta a mesei, langa Rose parca. Era singurul loc liber. Am mancat in liniste, raspunzand la intrebarile lor. Dupa vreo 10 minute, Alec se apleca usor catre Melissa, soptinu-i incet "TE IUBESC". Mi-am impins zgomotos tava cu mancare, si le-am aruncat repede o scuza, cum ca trebuie sa merg la baie si am iesit din cantina. Nu mai puteam suporta asta. Nu mai puteam vedea ca toata lumea era fericita, doar eu nu. De ce a trebuit sa se intample asta? de ce a trebuit ca EL sa plece?

24 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 12:25 am

yad neerg

Para-Fan
Para-Fan
Suferinta asta...Sper ca Genna sa-si revina rapid
Da de ce pui atata sare pe rana?...Sper ca Geanna sa nu mai sufere atat...
Mai ales ca nu stiu pentru ce fat frumos:|
Astept cu nerabdare Next ><[Maine daca se poarte ]

25 Re: Misterele noptii. la data de Dum Mai 02, 2010 12:29 am

Amelie

Para-Master
Para-Master
Aaaazi,ce maine Da,trist next-ul,dar sper ca se vor schimba lucrurile in bine.Si am o presimtire de cine se va Geanna NEEEXT !! [lav iu mai lav ]

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 10]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum