Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Another Gossip Girl Story

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Another Gossip Girl Story la data de Dum Apr 11, 2010 4:30 am

Hayky.

Para-Star
Para-Star
Am acordul de la Oniks.thx
Deci e ceva cam in genul Gossip Girl doar ca altfel da v-am lamurit de tot:))
Ca sa vedeti personajele,adica alea din serial intrati[pentru cei care nu stiu cum arata] pe blogul unde fic`ului:[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
So:
Era o zi prea ploioasa pentru vara,prea ploioasa pentru toate timpurile.Mergeam grabita pe strazile si asa aglomerate ale New York-ului.
Oamenii astia nu stau chiar deloc acasa?!mi-am zis mergand si mai repede spre apartamentul in care stateam cu cea mai buna prietena a mea,Serena.Cand in sfarsit am ajuns acasa uda leoarca,m-am trantit jos,nereusind sa ma mai tin pe picioare.Serena si-a ridica privirea din cartea pe care o citea,si m-a intrebat:
-Unde ai fost?a intrebat ea,dandu-si ochii peste cap.
-Aaaa,prin oras,zau S. nu am facut nimic de care sa-ti faci probleme.De parca m-ar crede ea,nu Serena nu ma crede,intreaba-ma ce am patit,stiu ca vrei,nu am curaj sa-ti spun eu.Ohh,stiu ca probabil am facut cea mai mare prostie din viata mea.Dar ce sa-i faci,una dintre noi trebuie sa fie responsabila si aceea nu voi fi eu.
-Imposibil,nu se poate,deci ce ai facut?a zis,iar ochii ei parca ieseau din orbite.
-Paiii,ma plimbam cu masina...sii,am ezitat,am intrat intr-un stalp,si m-am lovit putin la cap,am privit in jos scotandu-mi palaria din capn.Eu sunt bine,am fost la spital..ma rog mi-au dat drumul.Dar masina e zob.
-Blaiirrrrr!De ce nu m-ai sunat sa vin la spital..of ce ma fac eu cu tine?!Si ce ai de gand sa faci cu masina?
-S.,te rog calmeaza-te,m-am ferit de unul care mergea repde si ma dadeam cu ruj si nu am vazut stalpul sii dupa BANG!Te rog S,nu te mai uita asa la mine.Ah masina,e zob,dar am vorbit cu Mich,tata si mi-a zis ca nu e nici o problema,important e ca eu nu am patit nimic.Si a zis ca-mi ia alta.am incercat sa zambesc.
-Oh,ai noroc ca Michael e topit dupa tine,daca era tata...sigur nu stiu cum scapam,a zis lacrimile umplandu-i ochii frumosi si albastri.
-Serena,te rog nu plange,stiu cat de greu e pentru tine.
M-am dus pe pat langa ea si am strans-o in brate.
-Sa nu uiti ca te iubesc!
-Si eu te iubesc mai mult decat orice!mi-a zis ea,strangandu-ma mai tare.
Am iesit din camera ei si am intrat in a mea.M-am trantit pe pat si am inceput sa ma gandesc la viata celei mai bune prietene ale mele,Serena.A avut o copilarie grea,dupa care a aflat ca e infiiata,cand avea 19 ani tatal ei a murit si mama ei la fel intr-un accident de avion,cand se intorceau din vacanta,daca ea nu alegea sa ramana la mine in loc sa se duca cu parintii ei in Hawaii acum nu o mai aveam pe ea,alinarea mea,cea care ma sustine,indiferent ce prostie fac.Mi-a fost asa de mila de ea cand a fost la inmormantare,nici macar nu au lasat-o sa deschida sicriul,sa-si ia la revedere de la parintii ei.A fost atat de chinuita si de incercata de soarta,incat macar acum as vrea sa aiba parte de o viata usoara.Dar nu va avea,cel putin pana nu mor eu,ii sunt ca o pacoste,fac prostii la fiecare pas,dar totusi ma iubeste si eu o iubesc.M-am intors pe o parte si am dat drumul lacrimilor,afundandu-ma intr-un plans inabusit.

Astept parerile voastre

Vezi profilul utilizatorului http://ellaelectrocute.wordpress.com

2 Re: Another Gossip Girl Story la data de Lun Apr 12, 2010 2:34 am

Imi place ficul,mai ales ca e vorba de gossip girl pe care il ador...ce sa iti zic,imi place cum ai descris,povestea e ca lumea...
de abia astept sa citesc in continuare..
Kisses

Vezi profilul utilizatorului

3 Re: Another Gossip Girl Story la data de Mar Apr 13, 2010 3:31 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
imi place fic-ul.imi place cum ai descris.povestea este interesanta.
spor la scris si astept next!

4 Re: Another Gossip Girl Story la data de Mier Apr 14, 2010 3:08 am

Hayky.

Para-Star
Para-Star
Danke><
Next:
Cand am iesit din camera,Serena probabil plecase,deoarece casa parea goala.Teoria mi-a fost confirmata de catre o hartiuta roz lipita de usa camerei mele pe care scria:"Am iesit in oras cu Nate sa mancam la un restaurant de pe 5th Avenue,daca vrei vino si tu"Mai jos era scrisa adresa restaurnatului.Nu m-am dus nu vroiam sa-i deranjez.Ma gandeam doar la cat de fericita trebuia sa fie Serena ca iesea cu un baiat ca Nate,macar merita dupa toate prin care a trecut.Mi-am pus putina vodka intr-un pahar si am sunat-o pe Dorota sa-mi aduca ceva de la un restaurant.Adica chiar daca m-am mutat de acasa,nu trebuia sa fac eu mancarea,nu?
M-am invartit prin casa jumate de ora pana a venit Dorota cu mancarea.
-Multumesc Dorota,am zis si aproape ca i-am inchis usa in nas.Ce nepoliticos din partea mea...
Dar ea a pus piciorul in tocul usii,m-am dat batuta si am lasat-o sa intre.
-Vai d-soara Blair,ce ati patit?a intrebat speriata.
-Nimic,am intrat cu masina intr-un stalp.Dorota nu e nimic grav,doar m-am accidentat putin si gata.
Tocmai atunci i-a sunat telefonul,si a fost nevoita sa plece.
Slava cerului,m-am gandit eu.Dupa plecarea ei,l-am sunat pe Chuck si l-am invitat la mine.A venit ca de obicei imediat,tot timpul ma surprinde chestia asta.

5 Re: Another Gossip Girl Story la data de Mier Apr 14, 2010 5:05 pm

Issabell

Para-Star
Para-Star
,,Dupa plecarea ei,l-am sunat pe Chuck si l-am invitat la mine.A venit ca de obicei imediat,tot timpul ma surprinde chestia asta."-rapid si punctual baiatul.
imi place.
spor la scris!
next!

6 Re: Another Gossip Girl Story la data de Mier Apr 14, 2010 9:56 pm

Da,imi place nextul...micut dar merge.
Chuck intotdeauna e surprinzator...imi place de el.
Next

7 Re: Another Gossip Girl Story la data de Mier Apr 21, 2010 1:44 am

Hayky.

Para-Star
Para-Star
-Buna Blair,a zis suav,am auzit de accidentul tau,oare sa te fi blestemat cineva?a zis si a facut mutra aia de om care nu stie nimic,care ma enerva la culme.
-Ha,ha,foarte haios.
A intrat si s-a asezat pe canapea.M-am asezat si eu langa el.
-In drum spre tine,a zis,mi-am adus aminte intamplarea aceea cu tine cand aveai 12 ani si ai venit la Palace,cu Eleanor.
Un val de rusine m-a cuprins aducandu-mi aminte de ce se intamplase.Era vara,m-am dus cu mama la Palace,pentru ca avea o intalnire de afaceri sau ce o fi fost.Atunci l-am cunoscut pe Chuck.Parca era ieri,era imbracat foarte la moda,la fel si eu,adica normal pentru ca mama era designer,si inca este,si ma obliga sa port tot felul de ciudatenii ,pentru ca zicea ea e la moda.Ma rog in fine,parca ma indragostisem de Chuck,asa ca m-am dus la el i-am zis ca ma cheama Blair si l-am sarutat pe obraz.A fost ataaaaaat de stanjenitor,tot timpul imi aduce aminte de chestia asta.
-Termina Chuck!am zis,arucandu-i o perna peste fata.
-De mica erai atrasa de mine,a zis si privea intr-un punct fix,parca se uita in trecut,mi-a tras capul in poala lui,si a inceput sa se joace cu parul meu.
-Mai tii minte,apoi cum veneam in fiecare zi la Palace si ne jucam amandoi,alergam prin gradina,si tu imi aduceai flori,am zis razand.
-Da..eram un adevarat domn,de parca acum n-as fi!a ras.
Am auzit cheia rasucindu-se in usa.Chuck s-a smuncit de pe canapea,iar eu m-am rostogolit ca o minge jos.Din fericire era doar Serena,care a parut extrem de surprinsa sa-l vada pe Chuck aici.
-Chuck!Ce surpriza placuta,unde e Blair?a intrebat ,scurtand din priviri apartamentul.
-Sunt aici!am zis adunandu-ma de pe jos.
-Ups,a zis Foarte-atentul-domn-care-se-da-jos-de-pe-canapea-fara-sa-se-uite,privind in jos.
-Si cum a fost intalnirea cu Nate?am intrebat clipind des din gene.
-Bine.A fost bine.a zis sarcastica.
Chuck si-a dat seama ca ar fi fost timpul sa plece,asa ca a taiat-o.Slava cerului ca are spirit de observatie.
Dupa ce a plecat am intrebat-o pe Serena,conducand-o in camera mea:
-Si zi-mi ce s-a intamplat...am zis eu facand o moaca de caine bleg si plouat.
-Nu conteaza!nici nu vreau sa-mi mai aduc aminte de asta!aproape a urlat S.
-Duuh esti sub orice critica!am zis dandu-mi ochii peste cap.Dar lasa te inteleg daca nu vrei sa vorbesti,cand vei fi pregatita sa-mi zici am sa-mi spui,cred.
Intre timp eram cufundata in dressingul meu URIAS.M-am imbracat cu o rochie roz cu flori Marchesa si mi-am pus niste pantofi tot roz in picioare si am plecat,dar nu am scapat de privirile intepatoare si intrebatoare ale prietenei mele.
-Unde te duci?a intrebat.
-Nu conteaza!am imitat-o eu.
-Stii poate am motive intemeiate sa nu-ti zic.Oricum nu-ti pasa.Te gandesti numai la tine!a zis asta desi stia ca nu e adevarat.
-Oh termina,si daca vrei sa stii asa de mult unde ma duc,ei bine ma duc sa iau cina cu Chuck la Palace.
Am iesit si am trantit usa in urma mea.Am plans tot drumul pana acolo,uram sa ma cert cu Serena.
-Ce ai patit?m-a intrebat Chuck cand m-a vazut.
-M-am certat cu Serena,uite te superi daca programam cina pe alta data?Nu am dispozitia necesara.Am zis si m-am uitat in jos,nu-mi statea in fire sa reprogramez lucruri.
-Te inteleg,a zis zambind,si m-a sarutat pe obraz.Atunci ne vedem maine..

8 Re: Another Gossip Girl Story la data de Joi Apr 22, 2010 1:36 am

Karmen

Para-Kid
Para-Kid
Imi place foarte mult Gossip Girl. Sunt curioasa cum vei contura relatia de prietenie dintre Serena si Blair.. si daca Dan, Jenny, Vanessa.. vor aparea curand. Chuck este irezistibil ca deobicei. Spor la scris!

9 Re: Another Gossip Girl Story la data de Vin Apr 23, 2010 12:50 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
,, Foarte-atentul-domn-care-se-da-jos-de-pe-canapea-fara-sa-se-uite"-foarte tare asta
mi-a placut next-ul.spor la scris!
next!

10 Re: Another Gossip Girl Story la data de Vin Apr 23, 2010 1:18 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
am citit si eu:* spor la scris:*

Vezi profilul utilizatorului http://not-perfekt-girl.blogspot.com/

11 Re: Another Gossip Girl Story la data de Dum Mai 02, 2010 11:48 pm

Am citit si eu nextul asta...
Asa...e super tare.Imi place de Chuck,pare ca o place pe Blair.
Serena m-a enervat putin...sper sa nu mai fie asa mai incolo.
Sper sa apara si ceilalti in curand...
Astept next.

12 Re: Another Gossip Girl Story la data de Vin Mai 21, 2010 3:34 am

Hayky.

Para-Star
Para-Star
Dupa ce am coborat din limuzina am dat peste,adica el peste mine.Ma rog Humphrey a dat peste mine.
-Oh scuze.a zis el si a inceput sa ma adune de pe jos.
-Lasa-ma Humphrey!Pot si singura ,am zis si m-am ridicat.
-Blair...pot sa te rog ceva?
-Ce vrei?am zis nervoasa.
-Iti zic alta data nu esti foarte bine dispusa,vad.Ohh de parca ii pasa lui cum sunt eu,daca vroia ceva cu adevarat zicea dracului si pace.
-Da bine am zis si am intrat in cladirea in care locuiam
Am urcat repde scarile si am gasit-o pe Serena infundadu-si amarul intr-un pahar de Teqiula.Am fugit repde la ea si i-am luat paharul din mana.
-Parca am zis ca renuntam la alcool,Savannnah.am zis sceptica zicandu-i pe numele care si-l dadea cand umbla cu Georgina.
-Lasa-ma.a zis nervoasa si s-a intors cu spatele la mine pe canapea.
-SERENA ASCULTA-MA!PRIETENIA NOASTRA E CEVA CE NU POATE FI OPRIT!DE CE NU INTELEGI?
-Ma lasi acum?a zis ea plina de sictir.Vorbim maine.
Am ramas surprinsa la ceea ce a zis ea.Niciodata nu a vorbit asa cu mine,sigur are ceva de care eu nu trebuie sa aflu.Dar treaba ei cand va fi momentul imi va zice.M-am dus in camera mea trantind usa nervoasa,dupa care m-am trantit pe pat si m-am taiat intr-o hartie.
-Au!am tipat.Am desfacut hartia,era scrisa chinuit.Nu mi-a luat mult si mi-am dat seama ca era scrisul Serenei.Mereu scria asa cand plangea.
`Blair scuze ca ma port asa cu tine,insa nu am alta solutie.Sau am,dar momentan nu-mi dau seama,cel putin pana acum nu mi-am dat.Scopul acestei scrisori este de a-ti spune ce se petrece cu mine.Este ceea ce ma framanta de cateva zile incoace,mai precis de cand a venit Chuck la noi.Ei bine afla ca te-am mintit,nu am fost la intalnire cu Nate,ci in alta parte.Da stiu ca sunt cea mai jalnica fiinta de pe planeta ca te mint pe tine,dar nu puteam sa-ti spun,nu m-ai fi inteles cred.Dar sa revenim la subiect.Adevarul e ca am fost la un tomograf.Cand am fost mica am cazut foarte tare in cap,si de atunci am ramas cu probleme.Si ceea ce mi-a spus el m-a demoralizat total.Am aflat ca am o tumoare la cap,nu e foarte periculoasa,insa trebuie indepartata repede.Nu am vrut sa-ti spun ca sa nu te ingrijorez,caci si asa ai destul pe cap cu infarctul pe care l-a facut Cyrus.Apropo l-am vazut si pe el si se simte mai bine.Totusi,pot scapa de aceasta tumoare doar daca ma duc in China sa ma operez.Dar nu asta e problema,e problema banilor,si nu nu-ti cer nici macar un dolar.Eu si mama ne vom descurca sa adunam banii necesari,asta dupa ce ii voi spune si ei,caci am vrut sa fii tu prima care afla.Imi pare rau ca te-am mintit si m-am purtat ca o idioata care nu-ti meritta atentia si nici prietenia mai ales increderea.Te iubesc,S.`
A fost asa induiosator.Dupa ce am termina de citit am realizat ca aveam lacrimi in ochi.Mi-am inabusit un hohot de plans dupa care am alergat afara din camera mea si m-am trantit in bratele Serenei.
-Mie imi pare rau ca te-am presat asa de tare sa-mi spui ce s-a intamplat!am zis in timp ce-i udam camasa cu lacrimi.
-Nu e vina mea.
Si am adormit asa eu in bratele ei si ea cu capul pe partea cealalta a canapelei.Ca in vremurile de demult....
Scuze ca a durat asa mult,dar nu am avut timp.Mie una mi se pare cam sec.Daar trebuia sa bag ceva:">

13 Re: Another Gossip Girl Story la data de Vin Mai 21, 2010 5:23 am

Issabell

Para-Star
Para-Star
nasol pentru Serena.sper sa gaseasca o solutie.
este ok next'ul.o sa iti revina inspiratia.
spor la scris!
next!

14 Re: Another Gossip Girl Story la data de Vin Iul 02, 2010 7:35 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
dacă în 3 zile nu postezi un next, îţi trimit fic-ul la arhiva

Vezi profilul utilizatorului http://mywordskillpeople.blogspot.com

15 Re: Another Gossip Girl Story la data de Lun Aug 23, 2010 8:45 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin