Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Requiem

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 4 din 4]

76 Re: Requiem la data de Mier Mai 19, 2010 6:20 pm

Loren.

Para-Master
Para-Master
Tipul nou, actorul, locuieste cu el?Keith parca:d.Astept nextul.si sa fie mai lungi, Ale..sa am ce citi:>.

Vezi profilul utilizatorului

77 Re: Requiem la data de Vin Mai 21, 2010 12:54 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
da:) ai sa vezi acum,din nextul asta:D

-Ce piesa e?-nu ma puteam abtine,asta era defectul meu,sa ma ia dracu.
-Pyramus&Thesbe.-a murmurat incercand sa citeasca.
Stiam piesa aceea afurisita.
-E cumva cu replica aceea "am sa imi infing sabia in piept pe partea dreapta,dar mai bine nu,pe partea stanga,caci acolo imi bate inima natanga?"
-Ihi.-a murmurat deja nervos citind ca nebunul replicile.

L-am lasat in pace si m-am dus sa imi fac cereale.

-La dracu!De ce nu retin?!-a tipat el neadresandu-se cuiva anume.

Am intrat in camera de zi si l-am vazut urcat cu picioarele pe masa.

-Zdiule Nanuca,arata-mi crapatura ta,doar ca sa trag un ochi prin ea!Oare a venit?Dar daca a uitat?-a tipat nervos.-De ce nu retin asta?
-Pentru ca nu esti atent la ceea ce citesti-am spus indiferent sprijinandu-ma de perete
Locul asta e deja ca si un orfelinat pentru ciudati.

ps. scuze pt nextul scrut,am avut 2 teza saptamana asta si nu am putu face mare lucur promit ca ma revansez cu un next lung in weekend:)

Vezi profilul utilizatorului http://not-perfekt-girl.blogspot.com/

78 Re: Requiem la data de Vin Mai 21, 2010 4:15 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
.
Ale, ai face bine sa te tii de cuvant.Nextul asta nu e mare. Nu prea am avut ce citi:(.
Deci sa inteleg ca il va ajuta sa invete?:>Mistoo:x.
Next:*.

Vezi profilul utilizatorului

79 Re: Requiem la data de Sam Mai 22, 2010 2:39 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
-Uite,incearca sa iti faci..un prieten imaginar-am spus.
-Iti bati joc de mine nu-i asa?

ma lua drept prost.

-Nu,nu-mi bat joc de tine,dar treaba sta asa,cel putin la mine,eu nu am "prieten imaginar" eu am stiu si eu cum sa ii spun...un...un "eu" sunt eu,tot ce sunt eu e in capul meu,si pe acel eu,il cheama Bleah.
-Unde vrei sa ajungi marinarule?
-Vreau sa ajung la faza in care,tu ii vei citi prietenului tau imaginar totul..ii vei recita.
-esti nebun.
-stiu.

L-am lasat in pace si m-am dus sus.Mi-a vibrat din nou telefonul.
-Ce e Luce?
-Vreau sa vorbim..
-Desore?
-Scoala..am proboleme.
-Care?Adica despre ce e vorba?Luce esti bine?-am intrebat auzind-o ca incepe sa planga.
-Am ramas corigenta.
-La?
-Chimie si...
-Si?
-Mama a zis ca ne mutam,si-a gasit un loc mai bun de lucrur-a spus ea cu jumatate de gura.
-Ce?Luce..nu..imi pare rau..am vrut sa-mi cer scuze..am vrut sa...te iubesc.
-Si eu.
mi-a inchis.

M-am trantit pe pat.
-Bleah,am dat de naiba-am spus adresandu-ma defapt prietenului meu imaginar.

Am sa-mi trag un glonte-n cap si-am sa-mi fac o gaura,si-am sa vad lumea prin ea printr-o alta aura.

Am adormit,nu stiu sigur cum sau cand,dar am adormit.Am visat ca ma impusc in cap.A fost destul de simplu,pesimismul meu m-a facut sa ma impusc.Am luat un pistol,m-am uitat la posterul cu(,) Kurt Cobain si am zis:"We are going to meet in hell"
Si am tras.Apoi m-am trezit.

Mereu cand muream intr-un vis vedeam o lumina alba si apoi ma trezeam.Pur si simplu,totul imi era alb.Nu am timp sa ma gandesc inainte de a ma trezii.Uram cacatul asta.
Doream sa stiu cum e,sa stiu cum e sa mori,dar sincer nu doream sa o simt pe pielea mea,cel putin nu acum.

"Pasarile urla din toti rarunchii intr-o ura oribila, ca din iad, in fiecare dimineata, la rasarit, ca sa ne avertizeze in legatura cu intregul adevar… dar, din pacate, noi nu vorbim pasareasca."

M-am ridicat din pat si a voborat in camera de zi.

-Inca inveti?
-Nu,spal sosete.
-Ai reusit?S-au albit complet?
-Nu,Kevin nu vrea sa ma asculte?
-Eul tau interior?
-Nu,prietenul meu imaginar.

Am zambit.

-Fa-l sa asculte.
-Cum imi sugerezi asta?
-Nu stiu,asta trebuie sa o faci singur.

M-am trantit pe pat si am inceput sa mananc chipsuri.

Dar daca...
Dar daca m-as sinucide?As fi in ochii omeniilor ca si un emo idiot.Si daca as muri pe la 90 de ani,mi-as face reprosuri de ce m-am sinucis.
Si nu ar avea nici un sens,pentru ca mai degraba as muri,ca sa devin altceva sau alticineva decat sa mai stiu ca sunt eu.

Aberez.

Daca m-as sinucide...atunci ar fi un act de lasitate,as deveni un gay infect si emo.Nu mai am nici un regret.

-Ai adormit?-m-a intrebat stand deasupra mea.
-Nu.-am spus frecandu-am la ochi.

Trebuie sa dorm.Mor incet.
M-am ridicat i-am facut semn si am plecat sus.

Pat.Pat.Pat.Liniste.Somn.SOMN!

Ma enerveaza vecinu de viza-vi.Tot isi repara gardu la 3 noaptea sua ce,cacatul meu face.

80 Re: Requiem la data de Sam Mai 22, 2010 10:03 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
M-am trezit dimineata din cauza ceasului pe care l-am izibit de perete.Incepusem dimineata cu o piesa de la Razoreright,stie dracu care,eram varza,iar piesa era la radio.
M-am ridicat ca o fosila din pat si m-am dus sa fac un dus.
-E apa receeeeeeee!!-am tipat din dus cu ochii inschisi din cauza apei care imi @cadea@ in cap.
Nimeni nu mi-a raspuns.
Dupa ce am terminat dusul nenorocit de rece m-am dus sa ma schimb in ceva,mi-am luat o pereche de blugi deschisi la culoare si un tricou maro deschis.Parul imi era ud si imi ajungea aproape pana la umeri . Am luat prosopul verde cu Pokemon din buda si mi-am ciufulit mai degraba parul decat sa-l usc.Asa umed cum era m-am dus la asa zisul`mic de jun`.
-E careva nenorocit acasaaaaaaa?
Nici un raspuns.
Am gasit pe usa frigiderului o foicica de aceea galben-electrica pe care scria
`Jude,cursurile iti incep de la 12,ti-am notat adresa in coltul mesajului,ai niste bani de taxi si ceva mancare pe masa de langa usa de la intrare.`

Era ora 11 jumate,deci am descoerit tampenia asta la timp,am luat banii si am iesit din casa.

Cat timp eram in taxi ma gandeam la cursuri.Urma sa fac un curs de desen si unul de muzica,ca si un fel de facultate.

Am intrat in clasa cu exact 5 minute inainte de a veni proful.
Era un tip tanar,cu parul brunet si tepos,niste ochelari patratosi cu rama groasa si ochi albastrii spre gri.
Eu stateam in ultima banca langa un tip grasan,cu un tricou alb si niste pantalni pana la genunchi galbui-maronii.
-Hei,esti de la cursul de desen?m-a intrebat.
-Normal,doar numai aici se tine cursul-am mormait si mi-am scos blocul din ghiozdanul negru de blugi pe care il aveam.
Cursul a fost 2 ore jumatate,si destul de obositor,iar cacatul asta imi spunea ca facultatea are sa fie foarte grea,sau cel putin ca am sa fiu eu lenes.

Nu intelegeam rostul venirii mele aici,am venit cu clasa XI-a neincheiata,si acum fac cursuri de desen si voi face de muzica,la nivel de a XI-a,doar ca,au ca si un model de facultate.
Era atat de dubioasa treaba asta...

Ne-a dat sa citim un eseu de vreo 50 de pagaini si sa stim despre ce e vorba in el,pe scurt,sa il invatam.
Grasul a vorbit non-stop toata ora,iar eu nu aveam ce face decat sa il ascult din cand in cand mai pierdeam sirul.
Am iesit afara,intr-un soare de nedescris si mi-am luat un hambruger nenorocit si o cola.

81 Re: Requiem la data de Dum Mai 30, 2010 9:06 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
Scuze de triplu post,dar trebuie sa pun niste poze:)

Keith

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

Richard(tipul la care locuiesc)

[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

82 Re: Requiem la data de Joi Iun 03, 2010 7:20 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
Fic inchis la cererea autoarei,adica eu:)

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 4 din 4]

Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum