Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Requiem

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 4]

1 Requiem la data de Dum Ian 10, 2010 8:15 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
am inceput un fic nou...din lipsa de inspiratie,si cum primul nu mi-a prea placut cum mi-a iesit desi totusi trebuie sa-l continui,l-am inceput pe asta,care mi se pare oarecum mai reusit decat primul

Requiem

Prolog.
Stiti cum e,e dureros sa iti dai seama ca erai indragostit de cineva,care defapt se folosea de tine.E dureros sa descifrezi asta.Dar,cum zic multi,ce dragoste din adolescenta dureaza?Mai ales la o scoala idioata,private si plina de profesori tonti.
Eu am crezut in ea,iar acum sunt prins intr-un triunghi amoros si intr-un cerc vicios,intre parintii mei,sora mea,si fata de care sunt indragostit si cea de care am fost.

Jude
Nu mi-a luat prea mult ca sa imi dau tot pranzul pe camasa alba de la uniforma neagra.Petele rosii de la ketchupul de pe pizza dezgustoare de la cantina erau pe toata camasa mea.Am injurat stangacia mea si am inceput sa indepartez incet tava de pe abdomenul meu slabanog.
-A dat micul Judy pe el?-A zis Alyssia printre dinti si ranjindu-mi.O chestie verde I se vedea la dintii de sus cand ranjea si ca un idiot ce sunt,nu m-am putut abtine sa nu ii zic
-Alyssia,ai ceva verde intre dinti-am scuipat eu cuvintele si ea si-a pus mana la gura si mi-a intors spatele.

Ultima editare efectuata de catre A.C.C. AlexandrA in Dum Mar 28, 2010 4:03 am, editata de 2 ori

Vezi profilul utilizatorului http://not-perfekt-girl.blogspot.com/

2 Re: Requiem la data de Mar Ian 12, 2010 2:05 am

Dookie

Para-Fan
Para-Fan
Supersonic. a scris:am inceput un fic nou...din lipsa de inspiratie,si cum primul nu mi-a prea placut cum mi-a iesit desi totusi trebuie sa-l continui,l-am inceput pe asta,care mi se pare oarecum mai reusit decat primul

Automatic Flowers

Prolog.
Stiti cum e,e dureros sa iti dai seama ca erai indragostit de cineva,care defapt se folosea de tine.E dureros sa descifrezi asta.Dar,cum zic multi,ce dragoste din adolescenta dureaza?Mai ales la o scoala idioata,private si plina de profesori tonti.
Eu am crezut in ea,iar acum sunt prins intr-un triunghi amoros si intr-un cerc vicios,intre parintii mei,sora mea,si fata de care sunt indragostit si cea de care am fost.

foarte adevarat:|

Vezi profilul utilizatorului http://www.itsthejudgesdaughter.tumblr.com

3 Re: Requiem la data de Mar Ian 12, 2010 3:39 am

simik

Para-Loser
Para-Loser
Crying or Very sad

Vezi profilul utilizatorului

4 Re: Requiem la data de Vin Ian 15, 2010 2:33 pm

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
În primul rând:cred ca pe oricine atrage numele jurnalului:x.
Asta e genial:x.
Next xD.

Vezi profilul utilizatorului http://mywordskillpeople.blogspot.com

5 Re: Requiem la data de Vin Ian 15, 2010 5:51 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
am sa pun nex dupasa,sunt racita si acum nu-s pe pc'u meu,is pe a lu varamea care o venit la noi in vizita,la 1 tre sa merg la sc sa dau un test si va promit ca pun un next lung de pe la ora 2 sau 3:)

6 Re: Requiem la data de Vin Ian 15, 2010 8:04 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
-Alyssia,ai ceva verde intre dinti-am scuipat eu cuvintele si ea si-a pus mana la gura si mi-a intors spatele.

Baiile de la noi de la scoala erau…jegoase.Chiar daca eram o scoala private cu uniforme si toate cele,om fi noi destepti,dar buziile erau de cacat.
M-am holbat in oglinda prafuita la ochii mei verzi si paul saten si ciufulit.Mana mea freca de 10 minute incontinuu pata cea rosie ca si sangele de pe tricou si incerca sa o departeze.
A dracu pata a dracu pizza a dracu viata.
Eu eram omul-ou,ei erau oamenii oua,eu eram omul cu sobolani-ei erau cei perfecti.
Ma uitam dispretuitor la pata acum mai deschisa.Pata hanicapta,camas hanicapata.
Am zburat pe coridoare impiedicandu-ma de conversii negrii din picioare si lovindu-am ca un beat de fiecare zid albastru din scoala asta idioata.Am dat buzna in clasa de mate,impiedicandu-ma de pragul usii si cazand pe jos ca un hamster.
-Jude,treci la loc!-mi-a ordonat vocea ragusita si groasa a idiotului de prof de mate.
Era un professor mic de inaltime pe langa mine,adevarul era ca eu aveam 1.90,el imi era pana la umar,avea o chelie de toata frumusetea si o burta si mai si.M-am uitat la camas lui galben deschisa si la papioul rosu cu buline alba si mi-am muscat buza ca s anu rad.Arata exact ca si eu personaj dintr-un desen animat.
Mi-a aratat cu degetul spre o banc noua,de langa geam,a 3-a de la tabla,nu am stat niciodata acolo.Ochii mei s-au amrit cand au vazut o tipa cu parul cret/omdulat,saten cu suvite roscate care era imbracata intr-o pereche de blugi negri,conversi tot negri si o bluza fara umeri si peste o bluza gri lunga pana la genunchi.Ma intrebam cum de o lasau profii asa de “dezbracata”.
Am inghitit in sec si m-am dus spre ea.Mi-am trantit caietele pe banca si m-am uitat la ea.
Nu scria ce dicata proful,ea schita,si nimeni nu observa,arata de parca ar scrie.Am avut tupeul sa ma holbez putin la schita ei.Era..defapt era o capsuna imensa.Am zambit si mi-a dus ochii inapoi spre tabla,urandu-ma ca am facut asta.
M-am miscat incomod in scaun si m-am holbat la ea,avea castile in urechi,of course.
Mi-am bagat mana in buzunarul blugiilor negri si am scos o casca si mi-am bagat-o discreta in ureche si m-am apropiat de ea.
-Cum te cheama?
-Lucy si taci din gura.
Am dat din cap si mi-am vazut de lectie.Oricum eu aveam o iubita,una populara,care era majoreta,era blonda si sexy,ce imi trebuia mai mult?
Ora a decurs la fel ca de obicei.Nasol si plictisitor.Eram atat de fericit ca astazi aveam intalnire cu Megan,iubita mea.
Era o fata normala,fix de ceea ce aveam nevoie,o fata normala cu un tip ciudat era o poveste frumoasa,era majoreta si sociabila si de gasca.
Prietenul meu,Max mi-a spus ca nu e de bine,cica ma voi desparti de ea,dar,ea era perfecta si ma vrajea,n-am nevoie de o ciudata cu parul cret.Eram defaot nervos pentru ca nici nu mi-a intrebat numele,darn u e treaba mea,adica,ce-mi pasa mie de ea,suntem doar colegi de banca la ora de mate,o ora infernala.

Hey Judy
Asculta,sti cum e cand te indragostesti?AI fluturi in stomac…si eu am avut…astazi cu..Ben…si as vrea sa iti zic ca..noi 2 nu ne potrivim,am avut impresia tot timpul dar n-am vrut sa te dezamagesc,a da sin u mai iesm azi,daca crez ca e o gluma,nu e.Vobesc serios,dac avrei,putem ramane doar prieteni.
Xoxo Megan

Am trantit usa dulapului meu plin de postere si poze si am strans hartia in mana drepata mototolind-o si arucand-o pe jos sfaramand-o sub talpa piciorului stang.Sa te ia dracu javro’.
Scrisul cu pixul ei negru pe hartia cea roz si parfumata mi-a deschis dintr-o data ochii.Eu nu sunt asa,eu nu sunt asa eu nu sunt asa.Deloc.
Nu inteleg ce am vazut la ea,nu inteleg ce mi-a placut,nici nun e potriveam.Mica javra roz cu tipul ciudat si rocker.Nu semanam deloc dar eu am fost prea orb sa vad asta.

7 Re: Requiem la data de Dum Ian 17, 2010 8:02 pm

Poison;

Para-Master
Para-Master
Am trantit usa maro de la casa si am urcat scrile.Am deschis nervos usa de la camera mea si m-am holbat cum bleaga de soramea se uita in reviste pe patul meu.
-Pustoaico’ tu n-ai camera?
-De ce nu poti fit u Justin Bieber?
-De ce nut e duci tu dracului?!
M-am traantit pe pat si am auzit cum a inchis usa in urma ei,pardon a trantit-o.Ma uitam la tavanul crem si muream de nervi.Am prins o perna si mi-am bagat dintii in ea strangand atat de tare pana mi-au sangerat maselele.Orice,doar sa nu plang.
Era penibil ca un baiat de 17 ani sa planga,dar uneori era frustrant.Mai ales ca povestea vietii mele era de cacat.
Am fost abandonat de parintii la 4 ani,ei nu doreau sa ma aiba,ei ma urau,ei urau copii.Intr-un orfelinat de cacat am fost gasit de o tipa,Cameron,care e actuala mea mama.Era necasatorita darisi dorea tare mult un baiat si m-a adoptat.Nu stia multe despre a mei,ceia devarati,nu stia multe despre mine,eu nu comunicam deloc cu ea,ea ma hranea si ma imbraca,euo lasam in pace si imi vedeam de viata mea.Cand am avut 10 ani s-a combinat cu un tip,ceva afacerist,si s-au casatorit,apoi au nascut-o pe tampita de soramea de 7 ani acuma,care e in clasa 1-a.
Ea era copilul preferat,ea lua numa 10 la scoala,ea primea cadouri,ea primea tot ce isi dorea,eu nici macar nu-mi tineam zilele de nastere si pun pariu ca ei au uitat cand mi-e mie ziua de nastere.Max,cel mai bun priten al meu,ma intelegea a naibii de bine,idea era ca era singura persoana care ma intelegea.
M-am invartit prin pat si mi-am varat mana in sertar scotand un pachet de tigari si iesind pe balcon.Daca fumam in camera,maicame aavea sa afle si ma castra naibii.
Vantul rece mi-a ciufulit parul si m-a mai calmat.AM tras un fum din tiara si m-am uitat la casa din fata.
Nu era niciodata locuita,cica era bantuita,ce stupid.Un camion imens de la mutari era acolo si ducea fotolii inauntru.In general imi petreceam zilele de vara stand in curte in spate sub un copac,unde era un leagan,doar stateam,sau dormeam sau fumam su salcia imensa de acolo.Era un loc calm si linistitor.M-am sprijinit de balustrada si m-am uitat la echipa de la mutari.Mi-am schimbat privirea spre salcia din curtea din spate,cinva state ape leagan,sis e misca incet,incet d etot,abea ca distingeam siluata slaba si intunecata.
M-am apropiat mai tare de balustrade ca sa observ cine era.Nu mi-am dat seama asa ca m-am lasat pe spate. Inapoi pe pat.

Lucy
Urasc orasul asta mare,urasc tara asta,urasc universal,iar el ma uraste pe mine.De ce dracu n-am putut sa raman cu mama in Florida?A da,pentru ca ea e o nebuna ciudata care mereu se muta.Nici macar nu stiam cine imi e tata,poate nici ea nu era sigura.Era stupid si enervant.Casa din new york era nasoala,era mare si veche.M-am dus in spatele curtii pentru ca am simtit o atractie pentru ea,cum simt eu o atractie ciudata pentru orice,si cum am simtit-o si pentru tipul ciudat de la mate.Am ignorat fiecare celula din corp care se simtea atarasa de el pentru ca baietii sunt niste boi insensibili.
Nu stiu de ce naiba m-a trims mama la o scoala private,sin u stiu de ce naiba ne-am mutat intr-o casa care parca era bantuita.
Cand s-a intunecat am mers in casa.M-am uitat pin ea,am inspectat fiecare camera imensa,era imensa doar pentru 2 persoane.M-am uitat peste tot,unde imi puteam allege o camera,nu gaseam nimic interesant,totul era atat de obisnuit si tipic American.Eu ma simteam atrasa da chestii ciudate,terapeutul si psihologul unde mergeam,trimisa de mama evident,in urma ca ea a aflat ca sunt fumatoare sin u imi place sa dorm,nu imi palce pentru ca nu inteleg fenomenul,nu inteleg ce se intampla in somn,desi am studiat mult,nu imi dau seama.Dorm,darn u mult,dorm in fiecare noapte cam de la 3 la 6 dimineata,deci nu e chiar insomnie.Mama a mai incercat sa ma convinga sa ma las de fumat si de cafea.M-am lasat pana la urma de fumat,pentru ca nu imi dadea satisfactia care mi-o dadea cofeina.Mai eram dependenta si de mere.Merele verzi si capsunii.
M-am impiedicat de o usa care dadea spre subsol.E perfecta.E cea mai tare camera posibila.Era un subsol destul de calduros,cu o fereastra mica care dadea spre gradina,o fereastra pe und eputeam evada.Am deschis usa si m-am uitat prin camera.Un pat lipit de perete si o masa de birou.Am inceput sa curat camera sis a imi pun totate lucruruile mici sis a imi pun hainele in dulap.
Dupa atat de mult de lucrat la camera mea,dup ace mi-am pus toate posterele cu filme si trupe,dup ace mi-am pus toate cartile in biblioteca,toate hainele in dulap,mi-am conectat laptomul la net si l-am pus pe masa,unde am mai pus tot felul de chestii.
------
Ma tot invarteam prin pat si speram sa scap odata de noaptea asta idioata,mereu prima noapte dintr-o casa ma enerva.Era frustranta si nu resueam sa dorm.Simteam cu nu imi e locul aici.Mereu cand ne mutam,mama alegea o casa veche,mare si care parea ca e bantuita.Mama mea se comporta ca un copil,in familia asta,care nici cum familie nu e,eu eram cea mare si adulta.Mama era varza la gatit ca si mine de altfel,era “dependenta” de mancare chinezeasca,unul dintre motivele pentru care ne-am mutat aici in New York.Avea o pritena,defapt mai multe,care lucrau la un restaurant Chinezesc,la Wassabi,si eu sfarseam mereu,pana si in Florida cumpara mancare chinezeasca,deci eu sfarseam prin a manca mancare chinezeasca,taietei care parc nu se mai terminau,muntii de orez tari ca dracuf ara absolut nici un gust si pui iute intr-un sos rosu de iti iese foc pe gura si urechi.
Asternutul mov era deja infasurat in jurul piciorului meu stang si cearceaful mov inchis in jurul pipetului.Eram inodata complet.Inodta inodanu-se nodul.M-am luptat timp de 10 minute cu asternutul enervant si l-am tras jos de pe mine.Am sarit din pat ca si cum as fi sarit de pe un crocoodil si incercam sa-mi reglez respiratia.Am pus man ape o bricheta sip e telefonul mobil,m-am asezat intre pat si masa de birou si am sunat o colega de clasa.
Prietena mea,Gwen,adica ma rog,era o amica.Era singura din clasa care ma mai intelegea cat de cat,era o tipa gothica cu parul negru sis curt,cu suvite albastr,purta bocanci si toate cele.
Era diferita de mine,eu nu eram chiar gotica,eu eram asa mai ciudata,purtam mereu blugi,converse si un tricou sau o bluza neagra,nu eram gothica sin u ascultam metal,ascultam muzica din anii 90’ si ma uitam la Corage si la Cow and Chicken.
Lumea asta e plina de prosti care au iubit,si eu eram una dintre proaste,trecutul meu romantic a fost..a fost ca dracu.M-am indragostit rar,dar cand cel mai “cool” baiat din scoala m-a invitat la bal am acceptat,imi doream ca idioatele de colege sa nu ma considere mica-rebela-ciuda-si-a-dracu-de-virgina.
Asa ca mi-am luat rochia neagra si conversi in picoare si m-am uitat tot timpul al pardoseaua colorata de luminiile salii de sport.Eu mi-am ridicat privire si l-am vazut pe tipul blond,bronzat si frumusel cu ochii albasatri dansand cu o majoreta in fusta mini.Nu m-am putut abtine sa nu-l bag undeva iar moaca lui de pamapalau i-a cazut.
Tipii fotbalisti,cu abdomen perfect si plinii de muschi au o vrajeala asupra ciudatelor,adica,ei te vrajesc ca sa intre in gratile altora,ei zic ca pana si ciudatele sunt frumoase si pot fi iubite perfecte si apoi iti trag clapa la bal cu genul de morala:”nimeni nu-i perfect”
Imita povestile din filmele de rahat pentru adolescenti,filme gen Hannah Montanna,care au mereu o aceeasi morala.
Mereu se intampla acelasi lucru,tot timpul,haidei sa fim cu totii prieteni,haidetii sa fim la moda,haidetii sa fim “cool”.NU
Imi tot aprindeam bricheta si o stingeam ascultand piesa de la oure lady peace-clumsy.
Era parca facuta pentru mine,eu nu am nevoie de un iubit,am nevoie de o persoana care sa ma sprijine,nu o persoana care sa faca schimb de saliva cu mine.
Nu eram punkista,nu eram nimic,eram oarecum o cumbinatie intre anarhista,indie si o ciudata,nu imi placea sa-mi fac parul in toate culoriile posibile,il lasam natural, suvitele roscate mi le-am facut pentru ca parul saten deschis se potriveste cu suvitele roscate deschis.
Nu imi lasam unghiile de dimensiuni interstelare,uram sa le am asa,le lasam cat de cat normale si le faceam cu negru.Mereu purtam cam aceeasi paleta de culori,bordo,negru,gri,albastru sapalacit si mov spalacit.Uram culoare rosie,parca era culoarea perfecta pentru o tipa de la un bordel.
Imaginatia mea era,era perversa si cat un univers de mare,ma uram tot timpul cand vorbeam despre mine,aveam senzatia ca ma dadeam mare.Ma enerva pur si simplu sa vorbesc despre ce imi place,pentru ca credeam ca ma dau mare,chiar daca nu o faceam.Nua veam nevoie de prieteni in clasa,adica,poti traii in viata fara prieteni,mai bine un prieten adevarat decat 50 de amicii falsi.
Nu eram proasta,invatam la scoala,chiar daca eram numita tocilara,nu-mi pasa,imi trebuiau nenorocitele de note bune pentru facultate.Inca nu eram sigura ce doream,ma gandeam la cinematografie sau picture/desen.
Desenam de la 4 ani,de cand mama m-a trimis la un nenorocit de curs de cacat de desen,era o profesoara care nu stia nimic despre culori,despre forme sau despre materialele pe care se deseneaza si cu ce.Am renuntat la curs in calsa 3-a cand am reusit sa-mi dau seama de chestiile astea,imprunutam cartii de la biblioteca si le studiam,incercam sa fac fiecare desen dintr-o carte.Schitatul ma ajuta efectiv sa ma descarc sis a-mid escriu sentimentele,daca ma roaga cineva sa-I explic cum arata ceva,eu ii desenz.Imi plac desenele simple,dar detaliate doar intr-un singur punct,ador sa schitez portretele din mintea mea,la fiecare portret se vedea daca era un personaj negative,inocent,bun,enervan si chestii de genul asta.La portrete mereu accentuam ochii,de acolo incepe totul,acolo este totul,in ochi.
Singurul lucru pe car enu il puteam desena era mare,nu imi dadeam nici cum seama de unde incepe,unde erau ochii marii?

Jude.
Uram noptile,uram intunericul din camera mea blestemata de la etajul 2,uram sa stau treaz in camera aceea,orice dar san u vad colturile intunecate care aveam senzatia ca am inghit cu totul.M-am mai invartit de cateva ori in pat si in timp ce ma invarteam ma gandeam la tarfa aia idioata.Acum imi dau seam ace dobitoc am fost,l-am ignorat pe Max,m-am certat cu el,i-am spus ca nu are dreptate,avea,dare u eram un dobitoc ipocrit si handicapat.
In timp ce asternutul se invartea cu ficeare intindere a corpului meu,eu am cazut direct pe piciorul drept pe jos,unde era un pahar cu apa.Paharul s-a zdrobit de piciorul meu si mi-a taiat pielea,patruzandu-mi prin carne pana la os.Am tipat cat m-a tinut gura,simteam cum o sa imi iasa plamanii in timpc e tipetele mele nebune si disperate deveneau plansete de durere si nervi.Camera s-a luminat si ai mei au patruns zbierand inauntru si m-au ridicat,tipul a fugit jos si mi-a adus un bandaj blestemat in timp ce soramea radea,nu mai putea de ras din cauza…din cauza ca minunatul ei frate dobitoc plange,i-am scuipat niste injuraturi colorate si ea a tacut dracului din gura.

M-am trezit la ora 7 cu piciorul bandajat si totul era in regula.Astazi nu aveam ore importante.Biologie,Fizica,Engleza si sport.M-am invartit prin pat si am decis ca am sa dorm mai bine

8 Re: Requiem la data de Sam Ian 23, 2010 4:07 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
Lucy
Ziua a inceput ca dracu,m-am invartit rpin pat si am intarziat la sport,m-am impiedicat e fiecare scara idioata din liceul ala idiot,inca fara uniforma si injurand mental clipa in care va fi gata uniforma.
Pot sa spun ca am adormit la filozofie,profesorul ala povesteste atat de lent incat imi vine sa ador,dar stai,asta am si facut.
Pranzul a fost…oribil
Oamenii mananca mult rahat cand vine vorba de “fata cea noua”.Iar cel care mananca mult rahat sunt eu.Deci je’ s-a impiedicat de un servetel,penibil nu?Si tot je,si-a comandata broccoli din greseala.
Am cautat un loc unde sa ma asej,undeva unde sa fie cat mai putina lume.Uram populatia masiva,si uram cand cineva era prea apropae de mine.
Scaunul portocaliu din capat,de langa masa amre si goala imi zambea,iar eu i-am ranjit la loc.
Nu puteam sa-mi imaginez un loc mai bun de stat la pranz.Era mare si calm asa ca mi-am scos ipod’ul si am inceput sa ascult muzica in timp ce am bagat dezgustata furculita in broccoli,urandu-ma pentru ca n-am fost atenta.
-Fata cea noua huh?-un ramjet imens de tipa blonda si libidionasa s-a apropiat de mine ia reu m-am trans instinctive la o parte ignorand-o si vazandu-mi de brocoliul meu cel dezgustator.
-Cam asa ceva. Am spus sec si ca sa renunt la o conversatie cu ea mi-am bagat atat de mult broccoli pe gura pana am tusit
-Tie chiar iti palce chestia aia?-m-a intrebat dezgustata si aratand cu degetul spre farfuria mea cu broccoli.
Nu,o urasc,dar apropae am adormit la rand sin u mi-amd at seama ce am cerut.
-Nu..-am spus eu in timp ce tuseam si mi-am pus mana la gura san u o stropesc pe blonda libidinoasa in ochii ei albastrii cu resturi de “chestie”
Ea a continuat sa vorbeasca tampenii cu mine iar eu mi-a continuat schita.
Blonda nu mai tacea din gura.
Dand nervoas acu capul de masa si inchizand caietul cu schite m-am ridicat si i-am ranjit blondei.
-A da,si anul asta sunt la moda lucrurile mai colorate.
-Anul asta e la moda sa taci naibii din gura.-am scuipat veninos si am mers spre usile verzi trangand-o spre mine si iesind afara.

-Mancare chinezeasca?-am intrebat dezgustata in timp ce schitam pe canapeaua rosie din camera de zi.
-Daca nu iti place nu mananci-a spus mama mea dandu-si o suvita din parul ei castaniu peste ureche si despachetand pungile.
M-am uitat ingrozita la cutia mare si maro,lasand-mi caietul cus chite pe masa de langa canapea si holbandu-ma la pachet
-Uniforma iubito. A spus ea dulce si mi-a intins uniforma.
Perfect.
Mama mea era secretara,as aca era foarte bine organizata,total opusul meu.Eu nici macar sosete de aceleasi culori n-am in picioare.

9 Re: Requiem la data de Sam Ian 23, 2010 5:06 am

Siouxsie

Para-Fan
Para-Fan
Imi place <3

Vezi profilul utilizatorului http://sabii-is-green.blogspot.com/

10 Re: Requiem la data de Sam Ian 23, 2010 5:08 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
ms:*am sa scriu maine nextu' ca am olimpiada la amte dimineata si tre sa dorm cica,ca sa ma odihnesc:))

11 Re: Requiem la data de Sam Ian 23, 2010 5:15 am

Siouxsie

Para-Fan
Para-Fan
Abia astept sa pui . :]
App , bafta la olimpiada .

Vezi profilul utilizatorului http://sabii-is-green.blogspot.com/

12 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 12:49 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
scuza'mi intarzierea ale:)).
super.imi place ft mult.tipu' ala e chiar tipul potrivit ptr mine:">.
bafta la olimpiada.desi cred ca ai terminat'o nu?:">
><.

13 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 12:53 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
da:))demult:)) in fine,am sa ma puna cuma pe scris ca am fost azi in baia mare sa-mi iau schiuri,si am uitat sa scriu :">

14 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 12:57 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
:d.
si cum a fost la olimpiada?.

15 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 1:02 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
greu:)) n-am inteles aproape nimic,ma rog,eu si mate paralela,m-as mira daca as lua peste 5 puncte:))

16 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 1:31 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
).
apropo.daca ai timp, citeste te rog si ficul meu:">.

17 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 2:41 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
da,m-am apucat numai ca mi-o picat netu XD

18 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 3:32 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
parte noua,imi cer scuze ca am pus-o asa de tarziu si ca e putina,n-am avut inspiratie si acuma ma uit la scarry movie pe prima tv deci:

Furtuna blestemata.
In cap mi-a trecut fulger scena cu mama de dupa ca mi-a dat uniforma.

Ea si-a dat parul castaniu inca odata dupa ureche si eu m-am intins sa-mi iau o cafea cu gheata din frigider.S-a mai invartit prin bucatrarie cautand ceva anume,dar inca incercand sa-mi evite privirea.Habar nua veam ce era cu ea,habar nu aveam ce se petrecea si de ce era asa de nervoasa.
-Iubiot-a inceput ea in sfarsit spargand linistea aia asurziotare-te rog sa iti muti camera sus,o sa racestii acolo jos,plus ca atunci cand ploua se uda toti peretii.
I-am aruncat o privire taioasa si am impins usa de la frigider cu piciorul in timp ce beam
din cafea.

Peretii camerei aveau un tapet roz sters,era plin de praf iar mama mi-a intrezis posterele.
Nimic nu ma deprima mai tare decat patul din mijlocul camerei,canapeaua de piele de langa geamul imens care ducea spre balcon.Masa deschisa la culoare din fata patului era deja plina de foi de la referatul meu de la biologie.

Imi bagam creionul in gura si tot rodeam radiera.Melodia de la Oasis ma facea sa topai,aveau dreptate,ei sunt noii Beatles.Defapt,nu vreau sa fiu rea,dar sunt mai tari decat Beatles.
Deci:
Inima este un organ situat in mediastin, orientat cu varful la stanga, in jos si inainte, si cu baza in sus, la dreapta si inapoi.Din punctele de vedere anato-mic, fiziologic si patologic se deosebesc o inima (cord) stanga si o inima dreapta.
Si eu trebuia sa inteleg sau ce?Nu era treaba asta,doar ca habar nu aveam cum sa-mi fac referatul.
Am pus mana pe laptop si l-am pornit.Eram absolute nebuna dupa internet,eram o dioata,scalava a internetului,navigam ca o tampita pe paginiile cu referate si dupa o cautare de cam 10 minute am gasit unul calumea.Faza nasola era ca nu aveam imprimanta,si nici nu aveam voie sa fie tras la imprimanta,deci m-am pus sa scriu
-Endocardul sau tunica interna captuseste interiorul inimii, iar pliurile sale formeaza aparatele valvulare.
Am ranjit victorioasa cand am inchis caietul si m-am holbat la toate fituicile de pe masa.O sa iau un 10.

Stupid.Urasc furtuna,urasc noapta si urasc patul asta!
Asternuturile albastre erau atat de massive incat ma asfixiam in ele.M-am mai invartit putin in pat si am dat cu picioarele in asternut injurand in linste camera care mirosea a levantitca.

Jude
Nu am avut nici un motiv sa merg la scola.Aveam o stare atat de tampita si de depresiva incat nu aveam nici un chef de nimic.Mama mi-a lasat mancare in camera pe amsa de birou,eu i-am zambit si ea a plecat al birou.Camera mea era pustie si linistita,casa era atat de calume afara o soara enervanta si un tata batut in cap.
Linistea din camera mea ma omora asa ca am pornit caombina muzicala si am setat-o pe radio.
“Trupa alternative Paramore au lansat un nou album pe nume Brand New Eyes,care a avut un success mai mare decat cel al madonei pe nume Celebration”
-Asta s-a intamplat in 28 Septembire idotilor. Am mormait eu,simtindu-ma ca un dobtioc pentru ca…vorbeam cu o stire de la radio.

19 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 3:54 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
AlexandrA a scris:Linistea din camera mea ma omora asa ca am pornit caombina muzicala si am setat-o pe radio.
“Trupa alternative Paramore au lansat un nou album pe nume Brand New Eyes,care a avut un success mai mare decat cel al madonei pe nume Celebration”
-Asta s-a intamplat in 28 Septembire idotilor. Am mormait eu,simtindu-ma ca un dobtioc pentru ca…vorbeam cu o stire de la radio.

partea asta e geniala;x:X.

20 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 3:56 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
mersiii>< ma bucur ca iti place:*><

21 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 4:41 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
normal ca imi place:))
asta e ficul meu preferat dintre toate❌x.!.

22 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 5:02 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
vorbesti serios? vai,ce ma bucur,serios,mi-ai facut ziua:x sunt asa de fericita ca iti place:*
ma simt asa de bine,si mersi mersi mersi mult pt sustinere
si ficul tau e adorabil:x

23 Re: Requiem la data de Dum Ian 24, 2010 5:25 am

Loren.

Para-Master
Para-Master
)).cu placere ale>;d<.
si tnx too:*.

24 Re: Requiem la data de Lun Ian 25, 2010 12:22 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
M-am mai invartit prin pat,complexat de faptul ca o faceam prea des.M-am uitat dezgustat la mancare si mi-am bagat capul in perna muscand tare.
Nu era corecta chestia cu dragostea,nu era correct ca eu sa ma indragostesc de blonda aia tampita iar ea sa imi zica ca ma iubeste,iar eu sa cad de prost.”Sti cum e cu dragostea la prima vedere?” stiu.
Si am patit asa ceva cu tine tarfa ordinara si acum tu m-ai lasat pt fotbalistu ala care e cu o clasa mai amre decat noi,doar pt ca acum e mai la moda sa ai iubiti fotbalisti,si e genetic pt majorete sa se combine cu toti cu un cacat in loc de creier.
Ma durea sa ma gandesc ca eu i-am spus finite alea dezgustatoare :”te iubesc” si mi-e si mai greata sa ma gandesc cat de mult rahat am mancat.
Nu prea imi venea sa cred ca stateam in pat ca un emo spalacit si libidinous muscand din perna ca san u plang,desi nu m-ar fi auzit nimeni.
Staim ca mai era o saptamana si urma sa fie vacanta,si eu urma sa fiu singur toata vacanta,asa zisa mea “familie” merge la schi si eu raman singur,fara soreamea,fara responsabilitati.Nu imi aprea rau,eram chiar fericit,plus ca anul trecut mi-am rupt un picior la snowbordning.
-Jude,esti acasa?-ecoul vocii lui Max suna de la parter,,idiotul meu de prieten a venit.
Nu faceam amre lucru,dar il iubeam pe idiot,macar stiam ca el nu era ca si Megan.Obisnuiam sa ne imbatam si sa dormim vara impreuna pe balcon,de obicei ne raceam si dadeam de naiba,dar macar atunci pe moment ne placea.
El era diferit de ceilalti,maicas ara profesoara de religie la facultatea de teologie din New York,dar el era oarecum scpetic in vedere cu religia,era credincios,dar mereu pica la religie,in general chiulea la ore,cu mine.
Despre mine,cu scoala o duceam bine,nua veam note rele sic red ca sia sa adormit cum sunt le puteam preda copiilor mai mici.
Max a deschis usa si a intrat.Un smoc dn parul lui brunet si sculat i-a iesit de dupa usa.Puteam sa jur ca iara a inceput sa asculte punk
-Te-a apucat febra sex pistols iara?-l-am intrbat ridicandu-am in pozitie turceasca in mijlocul patului si uitandu-ma la hanoracul lui cu numele trupei.
-Poti sa-mi spui de ce naiba n-ai venit la scoala?-a spus el punandu-si picioarele in pat si asezandu-se in fata mea,exact in aceeasi pozitie ca si a mea.
-Nu am vrut,si oricum nu mai este mult si e vacanta.
-Megan se lingea pe holuri cu Ben,cred ca ti-a spus.
-Mda. Am mormait si am continuat sa ma joc cu asternutu mototolindul in degete.
Sa se linga?Pun pariu ca au si facut sex in debaraua omului de serviciu,numai eu eram tipul care ramanea spalacit si idiot.
-Tipule,azi la sport a trebuit sa alergam iara,si mi-am spart capul.- a spus el intorcandus-I capul ca sa ii vad rana din spate
-Tu mereu iti spargi capul-am zis uitandu-ma la el dandu-I una peste frunte.
El a mormait o injuratura si s-a intins pe pat langa mine.

-Sforai.-am spus eu dadu-I cu mana peste picior si trezindu-l.
-Cat timp a trecut?-ma intrebat el uitandu-se confuz la mine.
-Destul incat sa se faca intuneric,cred ca maicata te cauta.
A dat din cap si s-a ridicat de pe patul meu si a iesit,am auzit cum s-a salutat cu mama mea,care acuma mi-am dat seama ca a venit si ea acasa.

ps: am sa pun poze cu personaje imediat:)

25 Re: Requiem la data de Mar Ian 26, 2010 12:13 am

Poison;

Para-Master
Para-Master
Deci trebuie sa spun ca mi-a luat exceptional de mult timp sa gasesc o poza calumea pt Lucy.Am gasit finally pe hi5,defapt mi-am adus aminte de o colega care ii in clasa 9-a si mi-am adus aminte ca ea seamana cu personajul meu:)
deci
lucy:
[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

Am gasit defapt mai multe poze cu Jude,deci le pun cam pe toate:)
[Trebuie sa fiti înscris şi conectat pentru a vedea această imagine]

poza mea preferata cu jude si Max:
(jude e cel in tricou si max e cel in geaca)

si finally una calumea cu Jude:

cred ca cu Max am clarificat,am una cu melissa:)

cam atat deocamdata:)

Ultima editare efectuata de catre AlexandrA in Lun Feb 22, 2010 12:55 am, editata de 1 ori

Continut sponsorizat

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 4]

Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum