Nu sunteti conectat. Conectati-va sau inregistrati-va

Ghici cat de mult te iubesc![Dropped]

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos  Mesaj [Pagina 1 din 1]

1 Ghici cat de mult te iubesc![Dropped] la data de Vin Oct 09, 2009 6:36 pm

dulcejulia

Para-Admin
Para-Admin
Ghici cat de mult te iubesc! by Dulcejulia

UN NOU INCEPUT!

Stateam pe bancheta din spate a noii noastre masini si ascultam Decode , melodia celor de la Paramore la iPod-ul meu.Parintii mei hotarasera ca era timpul sa facem o noua schimbare in viata noastra si sa ne mutam din Romania in Anglia.Ei locuisera cu mult timp in urma in Anglia la inceputul mariajului lor,dar decisesera sa se mute Romania cu putin timp ca eu sa ma nasc.
Tata avea o firma de constructii,si acum construia hoteluri in Anglia si asa se hotarasera sa ne mutam aici.Mama este designer de interioare;isi luase libertatea de a veni acum 2 luni la noua noastra casa din Stone Village ca sa o decoreze.Se intorsese acum 2 saptamani pentru bagaje si acum.ne mai desparteau decat cateva ore pana cand in sfarsit vom ajunge acasa.
Asa ca iata-ne ,in drum spre noul nostru ,,cuib,, in ploioasa Anglie.Nu ma asteptasem vreodata la faptul ca intr-o zi vom schimba casa,orasul chiar si tara.Chiar daca nu eram romania,ne placea in Romania ,desi prin vene ne curgea sange englezesc.Scoala o urmasem pana in acest moment in Elvetia,asa ca nu eram nevoita sa invat vreo limba straina noua;la scoala toate cursurile le urmasem in engleza ,scoala fiind una privata unde se punea accent pe bunele maniere si pe aptitudini.Liceul din Stone avea sa fie diferit fata de scoala privata.Hotarasem ca eram pregatita pentru a face fata unui liceu de stat,si ai mei fusesera de acord.
Eram genul care se simtea comfortabil in orice loc ma aflam.Aveam cativa prieteni in Romania dar nu eram apropiati asa ca am considerat mutatul ca o oportunitate a unui nou inceput.
Era luna septembrie,anul scolar incepuse deja ,dar nu vedeam acest lucru ca pe o problema,fiind cu probabil cateva lectii inainte fata de ce se invata aici...ceea ce era bine,nu ca mi-ar fi pasat mie mult.Nu aveam nimic pentru care sa-mi fac griji...exceptand probabil faptul ca intreaga scoala se va holba la mine ,fiin nou venita.
Dupa 3 ore de condus,am ajuns intr-un orasel care parea mai degraba un sat,fiind numai case,iar tata a oprit masina in fata unei case enorme din caramida rosie,cu un etaj.

-Deci,iti place,iubito?m-a intrebat mama si s-a intors sa-mi vada reactia.
-Da,nu-mi vine sa cred ca aceasta este noua noastra casa.In comparatie cu vechea casa,aceasta arata...wow!
-Ma bucur ca iti place,pustoaico,acum hai sa aruncam o privire inaintru sa vedem de ce a lipsit mama ta de acasa,a zis tata si a imbratisat-o pe mama.

2 Re: Ghici cat de mult te iubesc![Dropped] la data de Lun Oct 19, 2009 12:50 am

ştrumfiţaa.

Para-Admin
Para-Admin
Imi placee:x.SEmana putin cu Twilight:).Numai ca...difera:))
-Deci,iti place,iubito?m-a intrebat mama si s-a intors sa-mi vada reactia.
-Da,nu-mi vine sa cred ca aceasta este noua noastra casa.In comparatie cu vechea casa,aceasta arata...wow!
-Ma bucur ca iti place,pustoaico,acum hai sa aruncam o privire inaintru sa vedem de ce a lipsit mama ta de acasa,a zis tata si a imbratisat-o pe mama.
Imi place ca se exprima ca intre prieteni:x.
Abia astept sa vad e se intampla in continuare cu fata:).

Vezi profilul utilizatorului http://mywordskillpeople.blogspot.com

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus  Mesaj [Pagina 1 din 1]

Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum